Eşimin parasını harcamaya cekiniyorum. Ne olacak böyle?

Gizli Üye
Ben çalışan kadınım normalde. Meslege basladiktan sonra kimsenin parasını harcamadim. Babamın bile. Evlendikten sonra da boyle oldu. Hep kendi paramdan harcadim, ihtiyaçlarımı giderdim. Eşimle ortak para koyuyorduk. Atıyorum 2000 lira evin butun ihtiyaclari, gida, temizlik alisverisleri, faturalar burdan ödeniyordu. Geri kalanda bizde kalıyordu. Isteyen kendine harcıyor, isteyen birikim yapiyordu. Meslege ara vermek durumunda kaldım. Bazi sebeplerden, saglik durumlarindan dolayı. En son ki maasimi kenara koymustum. Bu surede ordan idare ettim. Eşim de durumumu bildigi için bu ay ilk defa tum maaşını ortak dedigimiz kısma koydu. Benim param senin de paran dedi bana sicak gulumsemesiyle. Bugune kadar benim maddi yukumu hafiflettin, ortak oldun, seninde sayende benim tek maasla alamayacagim bir ev ve araba aldık simdi dinlenme zamanı. Hicbir seyi kafaya takma. Her sey elbet yoluna girecek Allah'ın izniyle. Sen yeter ki iyi ol, sağlıklı ol. Her sey hallolur dedi. Sağolsun❤ ama ben yillardir çalışıyorum. Yillardir kendi parami kazaniyorum. Bosluga düşmüş gibi oldum. Evde bu kadar uzun sure durmadım. Esimin parasini harcamadim. Ortak kasadan o parayi alipta harcayamiyorum. Emek vermedigim hazir bir parayi harcama fikri beni rahatsiz ediyor. Ama ihtiyaçlarım, almam gerekenler de var. Para ortak kasada duruyor. Ben ona bakiyorum o bana. Elim gitmiyor.
Eşimin parasını harcamaya cekiniyorum. Ne olacak böyle?
2
3
Görüşünü yaz