10 gü

Durumumuz Yok, Lise Ögrencisiyim, Ailem Para vermiyor?

lütfenhelp
merhaba.18 yaşındayım. lise 4e gidiyorum. Babam şehirdışında çalışıyor. Ev borcu ödüyor, kıt kanaat geçiniyoruz, hatta geçinemiyoruz bile.9 yaşından beri orda burda çalışarak 5 10 kuruş kazanıyordum. Haftasonları garsonluk yapıyodum bir kaç çay bahçesinde. zaten mecburiyetten çalıştığımı bildikleri için beni köpek yerine koymuyorlardı. bu yıl da sinava gireceğim için çalışamıyorum. açıkçası okulla işi de bir arada götüremiyordum zaten, gücüm yetmiyor. ailem beş kuruş para vermiyor, aksine benden eve bir şeyler almami istiyorlar. bende yazın tarım işinde çalıştım az bi para biriktirdim o param da bitti. eve taşımaktan kendime bile bir şeyler alamadım. hep kötü kıyafetler giyiyorum. kışlık giyeceğim birkaç bir şey var ama yazlık tshirtüm bile yok. kışın gelmesini bekliyorum dört gözle.25° havada uzun kolluyla gidiyorum okula, dalga geçiyorlar. ne yapacam bilmiyorum, kafayı yedim. paran yok, masraf çok. sadece kendi masrafım da değil babam eve resmen benim bakmamı istiyor. sanki para kazanıyorum. evin sıkıntılarını sürekli bana vuruyorlar. hatta annem eve bir şey getirmiyorsan sofraya oturma diyor. intihar etmeyi bile düşunüyorum bazen. Saçımı kestirmeye para veremediğimden yazın kendime bir traş makinesi aldım. saçımı kendim kesmeye bile çalışıyorum. Allah rızası için birisi bana bir akıl versin, lütfen.
Durumumuz Yok, Lise Ögrencisiyim, Ailem Para vermiyor?
4
5
Görüşünü yaz