13 gü

Böyle insanlarla nasıl başa çıkılır?

Gizli Üye
20yaşındayım, annemin son çocuğuyum. Ondan hiç annelik görmedim sevgiye aç büyüdüm, beni hep ötekileştirdi küçümsedi hiç sevmedi, çok özgüvensiz biri oldum lisede hep içime kapanıktım ve hiç bir tane bile arkadaşım yok şu an. Geçen sene mezuna kaldım Üniversite sınavına hazırlanıyordum, ama onun çektirdikleri yüzünden intihara bile karar verdim, bana senden temizlikçi bile olmaz diyordu, şimdi de ben sadece sizin bi yerlere gelmenizi istiyorum diyor, bana okuyup da ne olacaksın diyordu sınava gireceğim zaman... Annemle bi kaç aydır küsüz, onun beni istemediğim şeylere zorlamasından, kendi akrabalarıyla muhatap etmeye çalışmasından bıktım, ve bende sesimi yükselttim karşı geldim. Bana bi sürü beddualar etti, öldür kendini dedi. Uzun zamandır hiç konuşmuyoruz hiç yaninda oturmuyorum bugün de geçmiş karşıma ağlıyor ben sana ne yaptım diye. Ben onun bana yaşattığı dayak psikolojik travmalar yüzünden liseden beri intiharı düşünüyorum. Tek annelik vasfı beni karnında taşımış olması. Bana hep beddua hakaret ediyor. Anne sonuçta, tutar diye korkuyorum. Şimdi güçlendim kendime güvenim var, Üniversite sınavına da 3. Kez hazırlanıyorum. iş de arıyorum. Bi gidip kurtulayım, bi daha dönüp de ona anne demem zaten umrumda olmaz. Bugün bunları diyemedim tabi, sürekli ajitasyon yapıyor zaten. Artık bende soğukkanlıyım acimiyorum. Zamanında beni çok dövdü hiç acimadan, vurma diye yalvarmama rağmen. Allah kimseyi ailesiyle özelikle annesiyle imtihan etmesin. Çok zor çok.. yoruldum, hiçbir şeye gücüm kalmadı
Böyle insanlarla nasıl başa çıkılır?
4
6
Görüşünü yaz