Komşular hep meraklı mı olur?

Gizli Üye
6 yıllık evliyim böyle komşular görmedim. Evlenmeden önce oturduğumuz yer daha elitti sanırım kim ne yapmış nereye gitmiş merak eden, gözetleyen yoktu. Komşularım aşırı derecede meraklı ve bakıyorum bir tek bana karşı bu tutumları el birliğiyle gözetliyorlar. Bir kaç yakaladığım olay oldu.. sabah bir işim vardı pazara uğradım normalde eşim izin vermiyor sabah kimse yok diye canımın istediği bir iki bir şey aldım.. gelirken komşum görmüş içeriye hemen giremedim anahtarımı bulamadığımdan tabi o beni göremiyor karşı komşusuna sesleniyor “ Fatmaa Ayşe’yi gördüm biliyomusuuuunn şooook oldum sabah kalkmış pazara gitmiş” tabi ben şok oldum bunu duyunca söyleme şekli falan iğrenç yani. Geri yürüyüp yukarı kadına baktım “ aayy Ayşecim çok sevindim canım erken kalkıp işini gördüğüne” falan kıvırdı falan ama tabi gülümsemedim. Eşim izin vermiyor bunlar da prenseslik yapıyorum sanıyor.. kaldı ki yine onlara ne? Eşimle yemek yedikten sonra yürüyoruz yine gözetliyorlar görüş açımdan çok çabuk farkediliyor 😬 tepeden baktıkları için gölgeleri düşüyor.. eşimle bir yere giderken arabaya bir şeyler taşırken bakıyorum selam vermiyor çaktırmadan bakıyor falan bende selam vermiyorum bu yüzden.. beraber ortak bi alanımız var içiyoruz bende kek vs onlar gibi getiriyorum. 20 yıllık-15 yıllık evli kadınlar beni kendileriyle kıyaslıyor. Yok elişi bilmiyormuşum (piyano çalıyorum) ama elişi bilmeden gelin mi olunurmuş. Zanaatlar faklı olamaz mı? Gerçekten komşularımı görmek bile istemiyorum çoğu vakit. Neden böyle yapıyorlar neden bu kadar meraklılar? Didikliyorlar?
Komşular hep meraklı mı olur?
9
6
Görüşünü yaz