Taciz, tecavüz ve çocuk istismarının cezası sizce ne olmalıdır?

Hatalıüretim
Eğer idam olsaydı 2002 senesinde evrensel olarak kalkmasaydı direkt olarak idam derdim ama diyemiyorum o yüzden Amerika'nın uyguladığı yöntem bence en iyisi. Bu tarz suç işlemiş insanların önce hapis sonra, para sonra da damga cezası uygulanıyor. Damga cezası: gittiği her yere işlediği suça dair belge götürmek ve bir yere taşınırken taşındığı apartmanda ki herkese tek tek elinde ki belgeyi gösterip "ben yeni komşunuzum ve şu zamanda şu suçu işledim" demek zorundalar. Taşındığı yere 2 gün sonra polis gelip tüm komşulara size belgesini gösterip suçunu itiraf etti mi diye soruyorlar ve eğer yapmamışsa evden atılıyor. Bence çok etkili bir yöntem peki sizce başka nasıl bir ceza verilmeli bu şerefsiz sapıklara?

Not: Çoğu kişi çocuk istismarını tam anlamıyla bilmiyor o yüzden açıklamak isterim. Öncelikle çocuk istismarı sadece çocuklara yapılan taciz veya tecavüzler değildir. 18 yaş altında ki her bireye cinsellikle alakalı bir soru sormak, yanlarında cinsellikten bahsetmek, onlara cinsel şeyler göstermek veya öğretmek... bunların hepsi cinsel istismara girer.
Taciz, tecavüz ve çocuk istismarının cezası sizce ne olmalıdır?
4
4
Görüşünü yaz