13 gü

Aileniz sizi dini konularda zorluyor mu?

Gizli Üye
Elhamdülillah Müslümanım zamanında 5 vakit namaz kılan çok dindar bir insandım ailem beni zorla yurda gönderdi. Çok küçük yaştaydım sadece yazın gidiyordum ama çok eziyet ediyorlardı öğrencilere tecvit derslerini ve dualarını veremezsen yatırmıyorlardı ağlayarak dua ezberliyorduk sonra yetmezmiş gibi tesbih namazı kılıp yatıyorduk 7-8 . sınıf yazlarım böyle geçti ve ben o saatten sonra dinden yavaş yavaş kopmaya başladım bir sorgulama dönemine girdim. Kafamda baya soru var ama bunu cevaplıyacak birisi yok çünkü bu soruları açığa vurunca dinsiz imansız diyerek dışlandım. Ailemin zoruyla namzıma devam ettim ama bu bir yere kadar oldu. Sonra üniversiteye başladım namazı bıraktım oruç tutuyorum inanıyorum evet ama imanım bilmiyorum yani kuvvetli değil namaz kılmak artık çok zor geliyor eskiden koşarak gittiğim secdeye artık abdest alsam bile kılmıuorum namazı kılamamın günahı yetmezmiş gibi birde aileme yalan söylüyorum anneme bu konuyu açtığımda hayır bizim suçumuz yok seni üniversite bozdu diyor ama üniversitedeki arkadaşlarım vs kendi hallerinde insanlar beni okul bozmadı bunu iyi biliyorum ne yapmalıyım yaptığım ibadet kabul oluyor mudur?
Aileniz sizi dini konularda zorluyor mu?
8
4
Görüşünü yaz