Nasıl arkadaş çevresi edinebilirim?

Dewaamke
19 yaşındayım geçen sene liseyi bitirdim şu an yksye hazırlanıyorum, gerek sınavın verdiği stres ve gerek şuanki ruh halim yavaş yavaş beni bunalıma sokmakta okulda bittiği için bu sene bir yere gitmiyorum geçen sene dershaneye gittim okulla beraber ama pek ders çalışmayı seven biri değilim bu senede ailem göndermek istedi ama ben istemedim aileme yük olmamak için. Ailecek işlettiğimiz bir dükkanımız var kendimi bildim bileli ordayım sosyal hayatım yok denecek kadar az. Gelelim esas konuya, günlük hayatta çok aktif biri değilim yakın arkadaş sayım 5 i geçmez bunlardan biri kız ve onuda yıllardır tanıyorum gerçek hayatta bir kere görme şansım oldu gerçekten değer verdiğim birisi kendi her hangi bir yanlış düşünme olmadı ikimiz içinde, bunun dışında da görüştüğüm konuştuğum insan sayısı çok azdır günlük hayatta çok eğlenceli biriyimdir çevremdeki insanlara karşı, bunların dışında bir arkadaş grubum olmadı hiç genelde etrafımdaki insanların çoğu anormal salak insanlardı mesela geçen sene sınıftaki ortam rezaletti resmen hayvanat bahçesi gibi kimsenin kimseye saygısı yok be çok yaramazlardı (esenlerde okudum liseyi) ben ise en arkada arkadaşımla sessiz sakin olaylara fazla müdavim olmayan bir kişiliktim. Sizden ricam güzel bir arkadaşı ortamı için, yeni insanlarla tanışmak için neler yapmamı önerirsiniz ne gibi hobiler, faaliyetler edinmem lazım etkinlik yapmayı severim, vede sosyal medyayı aktif ama kendi halinde kullanan birisiyim şu corona sürecini atlattıktan sonra uygulamaya geçeceğim şimdiden cevap verecekler için teşekkür ederim cansınız 🙃
Nasıl arkadaş çevresi edinebilirim?
2
5
Görüşünü yaz