Hristiyan Bir Bireyim Ama Müslüman'lıği düşünüyorum çok zor durumdayım yardım edin?

Gizli Üye
Selâm arkadaşlar. Benim hikayem 3 ay önce başladı. Ben Almanya'da yaşayan 37 yaşında bir Türk asıllı Alman vatandaşım. İlk olarak dedem Almanya'ya geldi ve hristiyan oldu. Ve bizde hristiyan olarak yetiştik. Bende kiliseye çok bağili ve incil'e uygun bir hayat sürmeye çalışıyordum. Ayrıca 2009'da Alman hristiyan bir kadınla evlendim ve 3 tane çocuğumuz oldu. Bende eşimde hristiyanliğa çok bağlı insanlardık ve cocuklarimizida o şekilde yetiştirmekteydik. Ve dediğim gibi 3 ay önce başladı herşey. Noel günü dedem 3 yıldır savaştığı pankreas kanserine yenik düştü. Öldüğü gece ben bir rüya gördüm. Dedemi 2 tane uçan varlık almiz göğe yukseltiyorlardi. Dedem ise bana "Hayır sakın aynı hatayı yapma yavrum , Hayır , Hayır Hayırr" ardından dedemi bir ateşe attıklarını gordum ve deli gibi uyandım. Yaşadıklarıma anlam veremiyordum. Dedem kadar dindar ve incil'e bağlı olan bir insan yoksa cehennemlik miydi. İşte ilk o zaman düşündüm. Yoksa İncil , Hristiyanlık yalan mı? Ya kilise papaz İsa Mesih? Aklım adeta çorba olmuştu ama ben 2-3 ay boyunca araştırdım. Hep arastirdim. Ateizm 'i bile düşündüm ama İslam... Evet İslam gerçekten gerçek dindi bunu hissediyordum. Allah ve Hz. Muhammed vardı ve Tanrı İsa gibi bunlar baba oğul değildi. Artik Müslüman olmaya çok yakindim ve bunu eşimle paylaştım. İşte kabus o zaman başladı. Eşim adeta sinir krizine girdi, bana İsa Mesih 'e inanmadığımi benim günahkar şeytanın tuzağına düşmüş bir pislik olduğumu soyleyerek 3 çocuğumuda alıp beni terk etti. İnanilmaz kötü haldeydim ve baba ocagima gittim. Bizim yasadiğimiz yerden 2 saat uzakliktaydi babamlar. Herşeyi söyledim babama ağlayarak ben İslam'ı seçtim ben yalnızca Allah'a ve elçisine inanıyorum diye adeta bagiridm ve oracıkta ağlayarak uyuya kalmışım. Sabahleyin uyandığımda babam beni büyük bir sakinlikle aldı odasina ve gerçeği açıkladı. Şoktaydim ! Babam ve Annem 3 aydır müslüman di. Bizden kötü geri dönüşler almamak için bize söylememişlerdi. O an o kadar mutlu oldum ki anlatamam. O gün Müslüman oldum ve 5 vakit namazı birlikte kıldık, bana İslam'ı anlatmaya başladı canım babam😢 ve işte müslüman olmaya karar vermiştim ve müslüman oldum. Ama çok kötü bir şey oldu. Sadece 4 gün önce 21 Mart Sabahı babam ile annem i hastaneye götürdüm ve kovid-19 dediler adeta yıkıldım.4 gündür hastanedeyim karantina da babamın durumu ağırlaşmış çok kötü haldeyim. Arkadaşlarım bunun tanrinin uyarısı olduğunu ve şeytanın tuzağına uymayarak beni tekrar Hristiyanlıka cağırdilar. şu an adeta iki dinin arasında kaldım yıkık bir şekilde. Hayatım 3 ayda paramparça oldu şu an hastene köşelerinde kivraniyirum nolur bana akıl verin ne yapacağım çok kötü durumdayim 😟😟😣
Hristiyan Bir Bireyim Ama Müslüman'lıği düşünüyorum çok zor durumdayım yardım edin?
12
14
Görüşünü yaz