Elektrik faturamda hile mi var?

Elektrik faturam 90 lira gelmiş. O kadar gelmesine çok şaşırdım... Televizyonum bozuk olduğu için hiç açmamıştım, bilgisayarım hep şarjdaydı ama eski model, karanlıktan korktuğum için odamın yanındaki odanın ışığını yakarak uyudum 1 ay boyunca. 2 gece de 1 saat elektrikli sobayı yaktım. Ev sahibim 50 tlyi aşmaz bu ay faturan diyordu, neden bu kadar geldi dedim. Işıkları açık bıraktıysan öyle olabilir dedi. Paragöz biri de demek istemiyorum çünkü kira gibi şeyler dışında hiç para istemedi. Kapı otomatiği de sana bağlı dedi ama bir kaç defa yanıyor fazla yakmaz dedi. Bir dahaki ay gelmez faturan dedi. Ben sizce ne yapmalıyım, tepkim ne olsun? Karşı gelip kendimi kötü yapmak istemem çünkü sevdiğim bir sınıf arkadaşımın dedesi ve sağolsun sınıf arkadaşım soktu beni bu eve. Amca da evime geldi kaç eşyayı yaptırdı, elektrik çarpmasın diye her eşyama baktı. Kötü düşünmek istemiyorum ama 90 lira da iyi değil. Arkadaşlarıma da 200 lira gelmiş fatura. Sizce ne yapayım?
Güncellemeler:
1 gü
Elektrik faturasının acizliğiymiş, ev sahibi fazla geldiği için su faturasını ödetmedi :)
Elektrik faturamda hile mi var?
43
6
Görüşünü yaz