Yardıma ihtiyacım var?

Merhaba arkadaşlar. Çıkmazda olduğum için size danışmak istedim. Erkek arkadaşımla 5 yıldır birlikteyim. Evlenmeyi düşünüyoruz. İkimiz de öğretmeniz ve bu sene atandık. Yalnız şöyle bir durum var ki benim babam yok. Annemin de hiçbir gelir kaynağı yok beraber yaşıyorum annemle. Kardeşim yok. Erkek arkadaşımsa 4 kardeşler ve kendisinden büyük bir abisi var. Yani ben evlensem bana yardım edecek kimse yok. Anca kendim bir şeyler yapacağım. Erkek arkadaşımın ailesi orta gelirli bir aile. 60 70 lira kadar birikimleri varmış. Erkek arkadaşımın abisi de evlenecek. Sevgilim diyor ki annemler bize hiçbir şekilde yardım edemez çünkü o parayla abimi evlendirecekler hatta 20 bin kadar ben de vereveğim. Çünkü abimin işi yok benim var diyor. Bu çok saçma değil mi? Haklı gelmiyor bana. Bence bir aile ne kadar evladı varsa herkese eşit yapmalı. Sonuçta bizim de erkek arkadaşımla bir birikimimiz yok yeni atandık. Benim arkamda babam bile yok. Siz ne düşünüyorsunuz acaba?
Güncellemeler:
1 ay
Arkadaşlar evlenmeyi şu an ben düşünmüyorum şu an o yüzden evlenmiyoruz. Benim sorunum şu ki erkek arkadaşım kredi çeker düğünü yaparım diyor. Babasından destek almayı düşünmüyor. Abimin işi yok ona harcasın parayı diyor. Sizce haksızlık değil mi bu?
Yardıma ihtiyacım var?
5
1
Görüşünü yaz