Corfu Adası ile Bodrum'un kıyaslanması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sol tarafta Yunanistan'ın Adriyatik Denizindeki Corfu Adası ile sağ tarafta Ege ve Akdenizin kesiştiği Bodrum'un hem uzaktan hemde yakından drone çekimlerini görmenizi istiyorum. En altta bulunan iki fotoğrafta ise yine hem Corfu'nun hemde Bodrum'un çarşısından çekilmiş güncel fotoğraflarını görüyorsunuz. Ayrıca küçük bir ilavede daha bulunayım Corfu'nun bu yıllık Cruise gemi giriş rakamı 1402, yani 12 ay boyunca günlük yaklaşık 4 yolcu gemisi girişleri var, Bodrum'un ise yıllık bazda ayda bir bile değil !..
Üstelik burada tek bir her şey dahil otel bile yok arkadaşlar.
Nitekim yine bu adada gyros dediğimiz 5 metrekarelik küçük bir dürümcü dükkanı açmak istiyorsanız eğer minimum 250.000 Euro ödemeniz gerekiyor, Bodrum'da ise aynı paraya butik bir otelin işletmesini alabiliyorsunuz, hatta merkezi bir yerdeki restaurantın mülkünü dahi satın alabiliyorsunuz arkadaşlar. Anlayacağınız Corfu'nun arazi değeri Bodrum'un 50 katından da fazladır, dolayısıyla da Corfu Adası Bodrum'dan daha değerli bir kent olmasına rağmen adada asla ranta izin vermezler.
.
Solda Corfu merkez sağda ise Bodrum merkez, insanların hem yaşadığı hemde yönettiği yerleri severek sahiplenmesi işte gördüğünüz bu farkı doğurur sevgili arkadaşlar.
Lütfen iyi bakın aradaki farkı görebiliyor musunuz?
Alıntı.
..
Gerçek mi değil mi bilmiyorum. Bilenler varsa gerçeği söyleyebilirler. Eğer gerçekse bu kıyaslama size ne hissettiriyor ve böyle farklı olmasının nedeni nedir?
Corfu Adası ile Bodrum'un kıyaslanması hakkında ne düşünüyorsunuz?
Corfu Adası ile Bodrum'un kıyaslanması hakkında ne düşünüyorsunuz?
0
6
Görüşünü yaz