Sizde benimle aynı fikirdemisiniz bu dünyada nelerden rahatsızsınız açıkca dile getirin birbirimizi anlayalım?

Arkadaşlar sizde bazen şu telefon televizyon evin fazla eşyası fazla ses fazla kir fazla boş insan fazla anlamsız olay fazla ahireti düşünmeme fazla terbiyesizlik fazla kötü amaç vb. Şeylerden rahatsız oluyormusun? Ve ne düşünüyorsunuz böyle farklı hayalleriniz var mı? Bakın çevremize herşey özentilik yani ihtiyacımız olmayan şeyleri bile alıyoruz mesela önceden yemek masası yoktu mobilyada yoktu binbir çeşit eşya yoktu ütü elektirikli süpürge bir sürü tabak çanak hyr bana çok saçma geliyor bir. çorba için ayrı tabak bir tatlı için boşuna bulaşık hem bir misafir için bir normal günlük bir kahvaltı için bir akşam. için arkadaşlar neden böyle olduk böyle sanki mecburmuşuz gibi neden taklit yapıyoruz mesela farkındaysanız bir ünlü birşey giyiyır sonra yayılıyor herkes o tarz giyiniyor aslında çokta güzel birşey değil sırf o giyiyor diye güzel geliyor mesela düğün dinen zorunlu birşey değil sadece yemek vermek o da zaten sünnet istersen onu da verme insanlara soruyorum neden böyle bangır bangır düğün yapıyorsun 1 kere evleniyorum yani diyor e bir kerelik için birkaç saat için o kdr para stres değer mi? Yaparsın aşkıma çıkıyor şimdi ki türk kadını erkeği yani eşlerinden şikayetler şunlar diz çökmedi evlenme teklifi etmedi hiç romantik değil evden çıkamaz gezemez yani bunlar çok saçma ya hangi ara böyle gereksiz insanlar olduk eskiden analarımız böyle miydi eskiden o kadar sıkıntıya rağmen hayatları sırf iş tutmaktan ibaret olmalarına rağmen şikayetçi değillerdi ve birbirlerini severlerdi şimdi hemen boşanıyorlar savgıları sevgileri yok hayatta amaçları yok sevdik evlendik öyleler laylaylom olmuş hayatları bir çocuk doğuyor çocuğun hayatını hemen şekillendiiryorlar daha yeni doğsa bile bırakında o seçsin hayatını
Bazen diyorum eğer evlendiğimde bir köye yerleşip 10-20 inek 100-200 tavuk edip sakince yaşayayım falan şehir hayatı çok zor kötü pis önüne geldiği gibi yaşamalık bir hayat köy hayatı çok güzel ama yaşamasını öğrenince :)
Sizde benimle aynı fikirdemisiniz bu dünyada nelerden rahatsızsınız açıkca dile getirin birbirimizi anlayalım?
6
2
Görüşünü yaz