Konuşma zorluğu çekiyorum?

Kendimi bildim bileli kekemeyim ırsi olduğunu düşünüyorum annemde kardeşimde abimde falanda var küçükken fiziksel şiddete Maruz kaldım onunda etkisi olduğunu düşünüyorum psikoloğa gittim ancak internette ki yazılanların aynısını söyledi neredeyse bende gitmedim bir daha zaten seans başı 250 lira alıyorlardı gücümde yetmedi açıkçası bu konu biraz canımı sıkıyor insanlara kendimi ifade edemiyorum yanlış anlaşılıyorum sosyal hayatta çok zorlanıyorum bu yüzden arkadaşımda yok bir sevgilim var o bana destek oluyo kafama takmamam gerektiğini söylüyor napcam bilmiyorum

0|1
33

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

33
  • Bir arkadasimda öyleydi bir dua vardi onu yapip vermiştim iyi geldiğini söyledi 2. Ye yapmamı istemişti eger inaniyorsan boyle seylere arastirirsan bulursun denemekte fayda var derim

0|0
    0|0
    • 3gün

Nasıl bir dua ben okudum ama faydası olmadı

• 3gün

Okuyarak degildi sadece. Hic kullanilmamis bir porselen tabaga duayi yazıyorsun ve icine su katiyorsun o yazilar silinene kadar karıştır silinince de her gün iç o su dan

• Sana kurban olurum oyle insanlar bana cok tatli geliyor. Benim kardesimde kekeme ve herkes seviyor o halini. Aslinda bir yandan iyi ama sen kötü hissediyorsun cözülnucek bisi degil arastir teknikleri var konusurken felan

0|0
    0|0
  • Otur kendi kendine program sunucusuymuş gibi sürekli konuş. Kitap oku vs.

0|0
    0|0
  • Arkadaşta vardi bizim. O çözdü psikologa gitti sanırım

0|0
    0|0
  • Dil konuşma terapistleri var bazı devlet hastanelerinde de var diye duydum belki faydası olur

0|0
    0|0
  • aynı durum bende de var... sürekli kitap okuduğumda ''sesli'' bir şekilde azamiye iniyor.. benim sorunum heyacan örnek vermek gerekirse önemli bir konuşma yaparken ya da iş yerinde çalışırken müşterilerimle konuşurken kitleniyorum öyle kelimeeyi uzatan konuşamayan kekemelerden değilim ancak dikkat ettim kitap okudugumda günde 30 dakika sesli bir şekilde kendi duyacagım dilden düzeliyor.. ve sigara tüketimi varsa nikotinde etkiliyor nefes darlıgı çekip kekeliyorsun.. dedigim gibi kitap oku

0|0
    0|0
Yükleniyor...