Zamanda yolculuk yapma şansınız olsa hangi devirde yaşamayı seçerdiniz?

Zamanda yolculuk yapma şansınız olsa hangi devirde yaşamayı seçerdiniz?

0|2
6771

En İyi Erkek Görüşleri

• m. ö 8950 . cilalı taş devrine geçeli henüz 50 sene olmuş. sistem tam oturmamış ama bir arayış var , sancılı bir süreç tüm devrimlere , yeni fikirlere açık. çünkü daha buzullar yeni erimiş insanlar göç edebiliyor , hayvan evcilleştirebiliyor falan. bir kaç tane sivri tip tarım bile yapıyor. yeni şeyler bunlar henüz düşünülmüş.

o sırada ortalık karışık ya. tüm fikir akımlarını icatları öğrenip kargaşadan yaralanıp basardım asyadan anadoluya doğru. yol üzerinde koyun lama at falan ne varsa birbirine bağlayarak ilerlerdim. sonra toros dağları işte şu an gülek geçidi falan var oralar sulak serin manzaralı yerler bu getirdiğim hayvanları bağlardım oraya.

ateşi falan bulmuşlar zaten. tarıma da hint keneviryle başlardım. tarımdan gıda olarak beklentim yok benim..

bir tane de hamak icat etmeyi başarabilirsem demeyin benim keyfime.

0|0
    0|0
  • İlk insanların dönemine dönüp biraz o yaşantıyı görmek isterdim hz Ademi falan görseydik fena olmazdı tabiki dediklerimiz doğruysa yani o dönem için. Farklı bir deneyim olurdu ama sürekli yaşamak için geriye gideceksem Osmanlı yükselme dönemi olabilirdi en azından halkın içerisinde güvenilir, sadakatli insanlar çok yalan olmadan yaşardık.

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Socrates veya Diyojen gibi felsefecilerin döneminde m. ö 400 küsür bir şeylerde yaşamak isterdim. Çok düşünüyorlar bu özelliklerine bayılıyorum

0|1
    0|0
    • Bence işsizlikten o kadar düşünmeleri uğraş yok başka tarım hayvancılık ve düşünme

• Üzgünüm fakat yanılıyorsun günümüz insanları bu saydıklarına sahipler ama insanlıktan nasibini alamamış ancak filozoflar gerçek bir insanın nasıl olması gerektiğine dikkat çekerler

• filozoflar gerçek bir insanın nasıl olması gerektiğini ön sunarlar hepsinin ayrı hayat biçimini ideoloji etmeleride ondan

• 2999’dan 3000’e girilen o milenyumu görmek isterdim. Önceki milenyumun tadı damağımda kaldı 😂

1|2
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

6569
  • Aynen bu şekil devam.

0|1
    0|0
  • Bu soruyu ben sordum once bu kadar görüş gelmedi.😅

0|1
    0|0
  • Asla gelecege gitmez geriye donerdim.
    Cografi Kesifler oncesi Ilk Cag sonrasi herhangi bir periyod olabilir.😒

0|1
    0|0
    • Homo Neanderthal lerle beraber cilalı taşlardan mızrak yapar mamut avlardın artık :D

• Yeni çağ, Istanbul'un fethine şahitlik etmek isterdim. Ya da Orta çağ kavimler göçünü de merak ediyorum , sınır değişikliklerini falan

0|1
    0|0
  • 1900 lü yıllar Chicago da yaşamak isterdim , kıyafetler insanlar biraz farklı ortam güzel kalabalık ama kafa dinliyelirsin özellikle barları 😎👍🏼

0|1
    0|0
  • Şöyle bir peygamber dönemine bakıp geri gelmek isterdim. Onun dışında kendi zamanım güzel yahu

1|1
    0|0
  • Ben teknolojiyi seviyorum bundan 500 yıl sonrasını isterdim

0|2
    0|0
  • 2000'in başına gideyim hayatıma yeniden başlayayım yeter...

0|1
    0|0
  • Yaşamak değil de Cumhuriyetin ilanını görmek isterdim

0|1
    0|0
  • Neşet ertaş, mahzuni şerif, murat çobanoğlu, aşık şenlik gibi insanların zamanında yaşamak isterdim.

0|1
    0|0
  • 1900lü yıllara dönüp aşık olmak. :)
    (Bu jenerasyon genel olarak sadece tipe ve PARAYA bakıyor. O zamanlar tanışırken karşı cinsin İÇ dünyasını tanımaya çalışırdı insanlar.)

0|0
    0|0
  • 2050 yılına gitmek isterdim. O zamanki bana ulaşıp ne durumda olduğumu görmek ve o zamana ait birçok yeniliği şimdiden öğrenmek hoş olurdu.

0|1
    0|0
  • Öyle bir zaman yolculuğum olsa sevdiğimle uzak diyarlarda evli mutlu ve çocuklu bir devirde yaşamayı isterdim😊😊😊

0|1
    0|0
  • Rokoko stili giyim tarzı olan döneme gitmek isterdim herhalde

0|1
    0|0
  • Peygamberimizin zamanında 😌 esselatü vesselamü aleyke yarasullallah

0|1
    0|0
  • Hangi zamana gitsek sıkıntı. Hele eskiler paso savaş gelecek ise muamma

0|1
    0|0
  • 10 yil sonrayi merak eduyorum ama bu bilgilerle gecmise gidersem de ünlü dahi biri olurum

0|2
    0|0
  • Peygamber efendimizin yaşadığı yıllara gitmek isterdim.

0|2
    0|0
  • Kadınların daha az zalim olduğu herhangi bir devre gider birinin eline bir demet çiçek tutuşturup bu devire geri kaçardım. 😊

0|0
    0|0
  • Tas devrinde ise gitme derdi yok erken kalkmak. yok😅😅😅

0|1
    0|0
  • Benim zamanla problemim yok geçmişi biliyoruz zaten okuduğumuz dinlediğimiz kadarıyla , ama gelecekte mesela 200 sene sonra neler olmuş dünya da bilmek isterim

0|0
    0|0
  • Taş devri. Para sıkıntın Yok en basitinden 😂😂 herkes bulduğunu yiyor falan fena olmazdı 😂😂

0|1
    0|0
  • Geleceğe giderdim ne yapayim geçmisi olmuş bitmiş şeyleri tekrar tekrar yaşamanin alemi yok bence

0|0
    0|0
  • Teknolojinin daha yeni - yeni oluştuğu devirlerde... En güzel devirdir bence. :) ya da hiç olmadığı zamanlarda...

0|0
    0|0
  • Geçmişte dönüp durmak istemezdim. Hemen uzay gemisinin icat edildiği zamanlara gidip Dünyadan kurtulurum.

0|0
    0|0
  • 3500 yılına giderdim hiç düşünmeden.

0|1
    0|0
  • 570/650 - 1300/1950 bu tarihlerde yasanmis herseyi yasayip goremek isterdim

0|1
    0|0
  • 571 de yaşamak isterdim...

0|2
    0|0
  • Neandertalleri merak ediyorum o devire gitmek isterdim

0|0
    0|0
  • Eski bir zamanda huzurun sakinligin ve dürüst insanlarin oldugu bir devirde.

0|0
    0|0
  • Big bang den bu yana neler olmuş genel bir tarama yaparım 🙄

0|0
    0|0
  • Zamanın bittiği zamana gitmek isterdim.. kıyamet kopmuş herşey bitmiş herkes olması gerektiği yerde

0|0
    0|0
  • Gelecekde var sa kısmetim evledigim zamana ve gitmek isterdşm

0|0
    0|0
  • Cilalı taş devri hasan dayımınan damda harman soğurmak isterdim

0|0
    0|0
  • oncelikle yanlislarimi duzeltmeye

0|1
    0|0
  • Ne zaman olduğu farketmez insanlığın olduğu bir devire gitsem yeterli

0|0
    0|0
  • Altın devri.😀

0|1
    0|0
  • 4 yaşıma dönüp büyümemek istiyorum.

0|2
    0|0
  • Atatürk ün yaşadığı döneme gitmek isterdim

0|1
    0|0
  • Taş devrinde

0|1
    0|0
  • Peygamberimizin dönemine

1|2
    0|0
  • Uzaya akpil basıp gidilebilen bir zamana

0|2
    0|0
  • Geçmişte.

0|1
    0|0
  • Osmanli , guzel olurdu

0|1
    0|0
  • İlk çağ

0|1
    0|0
  • Dürüstlüğün erdem sayıldığı bir zamanda.

0|1
    0|0
  • Atatürk zamanları

1|2
    0|0
  • Mustafa Kemal'in olduğu dönem. ♥

0|2
    0|0
  • kıyamet gününüüüüü

0|1
    0|0
Daha Fazla