Küçükken kuran kursuna gitiniz mi?

Gönüllü veya gönülsüz gittiniz mi?
Küçükken kuran kursuna gitiniz mi?

1|1
6853

En İyi Erkek Görüşleri

• inanmıycaksınız ama küçükken gitmedim büyükken gittim :D
    24 yaşındaydım namaza yeni başlamıştım işsizdimde boş vaktim vardı namazlarımın bir kısmını evde bir kısmını camide kılıyordum ordaki imamla agbi kardeş gibi olduk ben ona sordum kuran kursu olcakmı dedim oda öbür ay yaparız dedi. ben gittim kursa sandım ki en yaşlı ben olurum kursda hep çocuklar olur zannettim çocuklarla birlikde kurs görcem sandım hatta imama dedim agbi yasım geç oldu ama öğrenmenin yaşı olmaz geliyim dedim adam gel tabi dedi gittim bir baktım hep 50-60 yaşlarında adamlar kursda :D 70-80 yaşındaki bile gördüm yemin ederim :D adam 2 gün geldi sona bıraktı kursu bu yaştan sonra napcam dedi. ama bilmiyorki 1 ilim dersine kuran dersine katılmanın faziletini sevabını.. işime yaramaz diye katılmamak olmaz sevabını düşün...

6|0
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Gönülsüz gittim camiye. Cok kötü davraniliyordu. Piskolojim daha fazla kaldirmadi. Ilk okulda basladim. 14 yasima kadar. Yurtdusinda her hafta sonu ve tüm okul tatillerinde ders oluyordu. Nefret ediyordum. 14 yasinda isyan bayraklarimi cektim. 18 yasina kadar kendim arastirararak ilmimi devam ettirdim. 18 yasinda ilahiyat okuma askiyla yanip tutustum. Ve Şu an cok şükür ki ilahiyat öğrencisiyim. Mutluyum. Hicalarimin bana yaptiklarini asla baska kimseye yapmicam.

1|1
    0|0
  • Bizim jenerasyonda kuran kursu yoktu bildiğin mahalle mektebi vardı, giderdik imam kızları bir tarafa erkekleri bir tarafa oturturdu, uzunca da bir değneği vardı oturduğu yerden herkese ulaşan cinsten 😂
    Üç dört yaz standart dede evinde kalıp bu mektebe gidiyorduk, bir kere kaçıyım dedim onda da enselendim😅
    güzel günlerdi vesselam

1|1
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

6651
  • Evet gittim sonra bıraktım medreseye gittim.

1|0
    0|0
  • Umarım doğru söylüyorsundur Çağrı Kardeş. ve umarım hakkını veriyorsundur o ilmin. Zira seni milyonlar takip ediyor.

Küçükken ben Kur'an kursuna gitmiştim ama fena itici gelmişti nefsime. Yıllar sonra kısmet oldu da okumayı öğrendik çok şükür. Layığıyla yaşatabilmeyi de Rabbim nasip etsin.

3|0
    0|1
  • İkisinede gittim. Hatimde ettim profesyonel yüzdümde. İkiside aynı anda yapılabilir bana kalırsa. Haftada çocuklar 2 gün yüzer zaten. Gerisi Kuran kursu olabilir.

3|0
    0|1
  • 3 sene yatılı olarak kaldım islamı iyice öğrendim sonra ateist oldum hodri meydan bütün müslümanları ateist yapmaya hazırım tabi mümkünse belli bir IQ seviyeleri ve bilgi birikimleri olsun daha allah peygamber bilmeyen hiç dua bilmeyenler gelmesin

1|0
    3|0
  • Ben gittim ve namaz surelerinden başka bir sure ezberleyemesem de şunu bil ki Yasin suresini muhakkak bilmeliyiz ki haddimizi bilmek ve sapkinliktan uzaklaşmak icin

3|0
    0|0
  • Çevremdeki herkes gitti ama nedense ben hiç gitmedim daha doğrusu bahsi geçmedi. Eksikliğini hissediyor muyum? Hayır. Gidenleri de görüyorum çevremde yemedikleri halt kalmamış.

1|0
    0|0
  • Gittim hem de isteyerek gittim
    İyi ki de gitmişim diyorum 😊

3|1
    0|0
  • 10 11 yaşlarında zorla gitmiştim yaz tatilinde daha sonrasın 2 sene kendi istegime eğitim aldım

1|0
    0|0
  • bir sure 2 sayfa cüz okuyup 3 saat kuduruyorduk bahcede oyun oynuyorduk

1|0
    0|0
  • Gittim hatta teravihlere giderdik. Teyzenin teki kolumdan tutup dışarı atmıştı çocuk istemiyoruz diye. Lanet.

1|0
    0|0
  • Benim zamanimda yatili yoktu hafta sonlari giderdik, iyikide gitmişim ağaç yaşken eğilir

1|1
    0|0
  • gittim.. 10 yaşında kuran öğrendim o sene bir kaç kere bitirmiştim sonra her. sene üç aylar ramazan zamanı babaannemle okuyup dua ettiriyoduk..

1|0
    0|0
  • Gittim ama sonra kurs yarıda kapandı birşey öğrenemedim

1|0
    0|0
  • Gittik tabi. Yani kuran kursuna gitmeyen de ben çocuk oldum demesin hsjsjsk

1|0
    0|0
  • Evet gittim , kaçtım da 1 -2 kere ama , İyi ki de gitmişim diyorum 🙏

1|0
    0|0
  • Ilk camiye gittim orada biraz boks eğitimi aldım sonra küme atladım medreseye gittim.

1|0
    0|0
  • gitseler nolacak, içlerinden bir tanesi bir hayvanı sulamışmı hiç.

1|1
    0|0
  • Gitmedim ama fetöcülerle çok problem yaşamıştım. Neyseki haklı ben çıktım.

1|0
    1|0
  • Hiç gitmedim. Kuran okuma yi bir tanidigimizdan öğrendim.

1|1
    0|0
  • Gitmedim. Gitseydimde gönülsüz olarak gitmis olurdum 😂

1|0
    0|0
  • Gittim yatılı kursa değil ama iyikide gitmişim şükür küçük yaşta öğrendim

1|0
    0|0
  • Gittim ve adamakıllı öğrendim. Son sure Ayetel Kürsi'den sonra Yasin'de bıraktım.

1|0
    0|0
  • Gidilmeye zorlanmıştım ama gitmedim kendi isteğimle.

1|0
    0|0
  • Hayir

1|0
    0|0
  • Her yaz tatili gittim 😂

1|0
    0|0
  • Gittim tecvitli okuyabiliyorum

6|0
    0|0
  • Çok yaramaz olduğum için dedem zorla göndermişti

1|0
    0|0
  • Gittim çok

1|0
    0|0
  • Hayır.

1|0
    1|0
  • Gittim. Gönüllü olarak 😊

1|2
    0|0
  • Gitmedim

1|2
    1|0
  • Gittim @mistyprenses

2|1
    0|0
  • Gittim gitmesine de dondugumde deisttim 😂

1|1
    0|0
  • Gitmedim

1|1
    0|0
  • Hiç gitmedim. Kuran okumayı yengem öğretmişti.

1|1
    0|0
  • Gittim ama gönülsüz bir şekilde gitmiştim.

1|1
    1|0
  • Ne gerek var

2|0
    5|0
  • gitmedim

2|0
    1|0
  • Çocukken zorla çok gönderdiler

1|0
    0|0
  • Gittim 😂