Başka bir dine mensup olarak doğsaydınız sonradan İslamı seçer miydiniz?

Günümüz olaylarını da değerlendirmenizi istiyorum.
Başka bir dine mensup olarak doğsaydınız sonradan İslamı seçer miydiniz?
Güncellemeler:
3gün
Allah razı olsun her sorumu düzeltecek birileri çıkıyor

0|1
924

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 24

• İnsanlar bir dine mensup olarak doğmaz.
    Din insanlara yaşadıkları toplum tarafından, çocukluktan itibaren empoze edilir.
    Soruna gelince, hayır seçmez yine inançsız olurdum muhtemelen.

4|1
    0|0
  • ben yay burcuyum araştırmayı seven bir doğam var.
    bu yaşıma kadar pek çok dini mezhebi araştırdım
    Müslüman olarak doğmasaydım Müslümanlığı araştırırdım mutlaka çünkü yaradılış gereği dinlere eğilimim var ve en iyi din hangisiyse hangisi mantığıma uyuyor beni tatmin ediorsa o dine geçerdim

0|0
    0|0
  • İslâm dinine göre; bütün çocuklar, İslâm fıtratı üzere doğar... Başka bir dine mensup olarak doğmak mümkün değil İslâm"a göre... Ha şunu soruyorsan ayrı; müslüman bir ebeveynin evladı olarak doğmasaydin, İslâm'ı seçer miydin? Bunu soruyorsan ayrı...

1|0
    0|0
  • Asla secmezdim çünkü ne kadar savaş katliam yolsuzluk hırsızlık haram günah tecavüz taciz sapıklık varsa hepsi burda toplanmış bı tesadüf olamaz sanırım bunlar ki günümüzde bir çok Müslüman da hristiyan ülkelere göç etmeye çalışıyor gerek yasal gerek illegal yollardan olsun oralarda daha refah rahat yaşam düzeyi yüksek bı hayat düşüncesi olduğundan

0|0
    0|0
  • Doğan herkes Müslüman olarak doğar ama sonradan tercihini değiştirir ya da değiştirmez.
    https://www.youtube.com/watch?v=JOlKeEoMhEw

0|0
    0|0
  • Türkiyeye bakarak olmazdım. Ama yapmış olduğum araştırmaları yapmak nasip olsaydı, malcom x, muhammed ali gibi ünlülerin hayatlarından hareketle olabilirdim belki. Allahualem.

0|0
    0|0
  • Soru yanlış efendim... İnsanlar hiçbir dine doğuştan sahip değildir. Sonradan dinli olurlar... Doğuşta herkes ateisttir.

0|1
    0|0
  • Ben kendim seçtim ve bu arada bir sürü din denedim :)

0|0
    0|0
  • hayır seçmezdim. içinde olduğum halde ben bu dinden soğudum.

0|0
    1|1
  • Şimdi tebliğnin kim tarafından yapıldıgından çok benim onu araştırmam ile alakalı bir durum bu

0|0
    0|0
  • ben gerçekten araştırmayı çok seven bir insanım ki diğer dinler ve inanışlar hakkında da çok derin bilgilere sahibim, başka bir dine mensup olsaydım yine Kuranı Kerim’i mutlaka okuyacak ve İslam dinini araştıracak olurdum. eğer İslam dini mensuplarına baksaydım biraz zor olurdu bu durum ki dünya medyası İslamı nasıl karalıyor hepimiz biliyoruz ama İslamın kutsal kitabından yola çıkacak olsaydım %51 şans veriyorum kendime çünkü hiç bir dini kitapta ve inanışta bu kadar derin bilgiler geçmiş ve gelecek hakkında bilgiler verilmiyor, Kuran’da arılardan dahi bahsediliyor bu ilgimi çekerdi ve ayrıca dikkatimi çeken bir durum daha var Kuran’da bir ayetle insanlara 500 ile 1000 yıl arası tarihten bahsediyor düşünebiliyomusun 70-80 kelime ile 1000 yıllık tarih anlatılıyor bu edebi dil karşısında tuhaf oluyorum ama başka dinde olsam o ayrıntıyı farkedermiydim bilmiyorum ama Yusuf suresi ya da Nuh suresini detaylı okusaydım belki farkedebilirdim.

1|0
    0|0
  • sanırım seçmezdi çoğu insan demi , buda muslumanin kendi ayibi dunyaya ozendirecek birsey vermiyorlar ki

0|0
    1|0
    • 3gün

Bunu senden bekliyoruz..

• 3gün

Müslümanlık nedir önce bunu öğren... Müslümanlık bir kimlik değil yaşam biçimidir. Yani öyle ben müslümanım deyince olunmuyor.

• 3gün

@BildiginErkek işte yaşam biçimini sana öğütleyen iki yüzlüleri görünce tiksiniyorsun.

allah herkese düşünme sorgulama kabiliyeti vermiş bu nimeti yok sayıp aklı kiraya vermekte günahtır aklını kiraya verdirmeyi ogutluyor cogu dini gecinen musluman kesimin hali bu yuzden ortada gercek islam varsa nedir bunu sen bilemezsin bu kadar safsatanin icinde.

o yuzden iyi niyetle kalbini temiz tut sorgulayarak kendi dogrunu bul

• allahi bulurdun sanirim ama islamla bulabilirmiyim bilemedim

0|0
    0|0
  • Şimdi ne desek yalan olur ama. ham olsun ki Müslümanım

0|0
    0|0
  • Ailem bana ne öğretirse onu uygularım sonradan beni aydınlatan olursa geçerim tabi

0|0
    0|0
    • 2gün

Kendi kendine zincir takmissin aileni boşver belli bı yaşa gelmiş genç insansın kendin bazı şeyleri okuyup araştırıp doğruyu yanlışı öğrenmeyi denesene bence

• Müslümanlar'ı tanımasaydım belki de seçebilirdim.

0|1
    0|0
  • Islam secilmez mi beee ❤❤❤

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    1|0
  • Secerdim

0|0
    0|0
  • Sanırım seçmeme ihtimalim daha fazla olabilirdi..

0|0
    1|0
  • Seçerdim

0|0
    0|0
  • Tabiki

0|0
    0|0
  • Şüphesiz

0|0
    0|0
  • Dini araştırmam gerek oncet

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Müslümanlara baksaydım seçmezdim ancak islam dinine bakarak evet seçerdim.

0|2
    0|0
  • Seçmezdim sanırım ben kendime doğru olarak gördüğüm şeyden asla geri dönmem.

0|0
    0|1
  • araştırsaydım seçerdimde belki hiç haberim olmicaktı

0|0
    0|0
  • Sanmam

0|1
    0|0
  • Seçerdim❤️

0|1
    0|0
  • Bilmiyorum aile toplum baskisi falan

0|0
    0|1
  • Hayır akıl var mantık var

0|0
    0|1
  • İslam hak din zaten. Allah’ıma sonsuz şükürler olsun.

0|1
    0|0
    • 3gün

Sana göre

• 3gün

Sadece bana göre değil elin hrsitiyanı bile Kuran’ın manasını okuyor müslüman oluyor binlerce örneği var zaten.

• 3gün

Müslümanlara göre öyle. Bir budiste hristiyana museviye göre değil.

• Evet gecerdim

0|0
    0|0
Yükleniyor...