Poşetlerin parayla satılmasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Sizce ülkeye nasıl fayda sağlar bu?Poşetlerin parayla satılmasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

0|0
2630

En İyi Kız Görüşleri

• Yakında poşetlere de zam koyarlar 😄

0|1
    0|0
  • aslında gicikliğina evde götürceksin poşet ne varsa alcaksın ürünleri verdiği poşeti almıcaksın gözlerinin önünde kendi poşetini koyacaksın böyle bir giciklık yapasım var ama adım cimriye çıkar diye yanaşmıyorum :D

1|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Enteresan bir milletiz. Poşetlerin ücretli olmasının nedeni çok talep olmasın, talep olunca doğa bu poşetlerle dolacak ve doğada kaybolması asırlar sonunda oluyor.
    Madem öyle var olan yeşillikleri yok edip betonlaştırmak niye?
    Bir yazarın sözü vardı : İnsan ağaç kesmeyin yazısı yazıp ağaca asan varlıktır.

4|4
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 24

• Ülkeyi batırmaya karar verdik. Dur birde çevre kirliliğini azaltma bahanesiyle insanları biraz daha yolalım. Nasıl olsa hemen kanıyorlar. Diğer yandan da bu karardan kâr elde edecekler konuşur evet evet cok guzel fikir onların cebinden bu saçma fikir icin paralar çıksın ve biz kazanalım. 👏🏻👏🏻👍

2|2
    0|0
  • O posetler bircok defa kullanilmasi icin parali oldu. Herseferinde yeni bir poset almicaksiniz tabiki, bu yine dogaya ters etki yapar. Benim arabada en az 15 poset var. Marketden o market arabalariyla cikip o arabadaki posetlere doldurulur alinan seyler. Sonra ileriki alisverisinde yine kullanirsin.

0|2
    0|0
  • bimde çalismistim önceden müsteriler soruyodu hep yurtdisinda parayla siz neden bol dagitiyosunuz diyodu yurt disindan gelen musteriler hoslanmiyodu var bildikleri demek ama ben agaclarin kesildigi bir ülkede poşeti azaltarak cevre korumaciligi oynayanlarada inanmiyorum

0|3
    0|0
  • Çoktan başlaması gereken uygulamadır. Tüm dünyayı plastik çöplüğüne çevirdik. İstisnasız çoğu deniz canlısının midesinden plastik atıklar çıkıyorken, ormanlar gizli plastik mezarlığına dönüşmüşken geç bile kalınmış olaydır. Yok arkadaş ben poşet almadan yapamam diyorsan ya parasını verirsin yok ben para vermem diyorsan da daha önce almış olduğun poşetleri yanında getirip öyle alışverişini yaparsın. Bunu avrupada Amerikada yapan insanlar var. Alışverişe çıkacakları zaman kendi poşetlerini yanında taşıyorlar mesela açıkta peynir falan alacaksa onu orada ayrı pakete koydurmak yerine kendi yanında getirdiği saklama kaplarına koydurtuyor gibi. Bu dünyada emanetçiyiz olaya yasak paralı gözüyle bakmaktan ziyade bu dünya için ne yapabilirim diye yaklaşmalıyız.

1|2
    0|0
  • Çevre kirliliğini önlemek içinse bir tek poşetler mi kirletiyor gereksiz bence.

3|2
    0|0
    • 7gün

Kullanılaj poşetler doğada çözünebilir zaten artık

• Poşetin ücretli olmasindansa file poset ya da kumaş çantalar verilsin parayla hem insanlar 1 kere kullanıp atmaz hem doğa garanti korunmuş olur parayla aldığımız poşeti atmicaz mı sanki

0|2
    0|0
  • Çok iyi bence etrafta uçuşan poşetlerin azalacağını ve çevreye katkı sağlanacağını düşünüyorum

0|2
    0|0
  • Poşet paralı olunca çevre kirlenmiyor mu ve bizim insanımızdan bahsediyoruz duyarlı olmakla başlamalı

0|1
    0|0
  • Ben nedense eskiye özlem duyanlardanim eski pazar fileleri, torbaları görmek istiyorum bu karara sevindim desem yalan olmaz 🤚🎈

0|1
    2|3
  • İsrafın önüne geçmesi bakımından güzel bir şey ama bir taraftan da müşterinin cebine külfet 💫

0|1
    0|0
  • Moralim çok bozuk

0|1
    0|0
  • Çantamizda tasiriz yedek. durum bunun gösteriyor

0|5
    0|0
  • Battik Battik 2019 da düşünemiyorum bu ülkeyi.

0|4
    1|2
  • Saçmalık

0|2
    0|0
  • Iyi oldu böyle

0|1
    0|0
  • Bu daha iyi oldu bence.

0|2
    0|0
  • olur en azından posetınde kıymetını bılırler

0|2
    0|0
  • Sacmalik baska bisey degil

0|2
    0|1
  • Ufak da olsa bir adım iyi oldu

0|2
    0|0
  • çok çabuk yırtılıyorlar

0|1
    0|0
  • Ülkenin paraya ihtiyacı var sjakaj

0|1
    0|1
  • Sacmalik

0|1
    0|1
  • Saçma

0|1
    0|1
  • Çok saçma ya

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• Zararlı hışır hışır zaten sevmem

Fırınlara gittinmi zaten poşetin hesabını yapıyorlar marketler desen kazanıyorda veriyor.

Heh ne olacak açıktan poşeti daha geçirmeli bir fiyat ile satacaklar gizliden ödenmeyecek

0|1
    0|0
  • Sözde
    Bunu yapmak zorundayiz çevre önemli
    Gerçekte
    Ohhh paralara gellll vergiyi yukseltince agliyolar (25 kr den ne kazaniyorlarsa)
    Gercek sebebi
    Madde birakmadiniz a. k herifler bir . Posete 20-30 tane ekstradan dolduruyolar

0|1
    0|0
  • Pazar torbasi file kullanimi artar güzel bir durum ülkeden ziyade doğaya yararli olur

0|2
    0|0
  • Güzel uygulama, insan yere izmarit bile atarken düşünmeli herkes çöplerini evde ayristirmali hatta. Sosyal sorumluluk adına devlet tarafından yanında yapısal reformlarla gelmeli..

0|1
    0|0
  • Acaba gerçekten çevre kirliliği önlemek için mi? Yoksa bir yandaş kağıt ya da kumaş poşet işine mi girdi? 😂

1|3
    0|0
  • Metro firması uzun süredir bunu yapıyor insanlar daha az poşet alıyor kısıtlıyor kendini fakat çevreye yine atıyorlar mı atıyorlar.

0|1
    0|0
  • Doğru bir karar. Gecikti bile. Tabi ülkemizde bunu ticarete dökecekler orası kötü...

0|2
    0|0
  • BIM'e A101-[A101'e ŞOK]- ŞOK'a MİGROS poşeti götürecem. 😂

0|1
    0|0
  • Türkî cumhuriyetlerde yıllardan beri parayla satılır. Ukrayna'ya gidin orada da aynıdır. Rusya'da da belki öyle.

0|1
    0|0
  • Saçmalık bunu da parayla satıp kar edicekler yurtdışında pahalı 10 cent falan yurtdışında burda 25 kuruş

0|1
    0|0
  • Ne diyeceksin ki hersey para olduğu için sorun yok bizde para var arkadşım

0|1
    0|0
  • Çevre kirliliğine bir nevi fayda sağlayacak diyen kişiler, az ötede oynayın

0|1
    0|0
  • Analarımızın çöp poşetiyle bile oynadılar 😂 ne olacak gene eli mahkum alınacak gene çöp poşeti oluyodu gene öyle olacak

0|1
    0|0
  • Ya ne faydasi olicak eski pazar cantalari tekrar meydana cikar 😁😊

0|1
    0|0
  • Çöp poşeti satışları patlar o işe mi girsek

0|2
    0|0
  • Çevre Kirliliği bahane soygun şahane 😂

0|1
    0|1
  • güzel espiri

0|1
    0|0
  • eskiden poşetmi vardı

0|2
    0|0
  • Az kullanmayı öğreneceğiz

0|2
    0|0
  • oksijende parayla olsun... sjsjjsshsjs

0|1
    0|0
  • Doğru

0|1
    0|0
  • En güzeli pazar arabası :D :D

0|2
    0|0
  • Destekliyorum

0|1
    0|0
  • garip ya eskiden di bunlar

0|1
    0|0
  • "En geç 98'de avrupa birliği'ne tam üyeyiz"

0|1
    0|0
  • Doğayı koruma adına güzel bir şey

0|1
    0|0
  • Yakında oksijen vergiside veririz

0|1
    0|1
  • Saçma sapan şeyler

0|1
    0|0
  • Mantıklı.

0|2
    0|0
    • 7gün

Burada saçma ve battık cümlelerini kuranlar sandıkları gibi gelişmiş avrupa ülkelerinde de parayla poşet satıldığını bilmiyorlar sanırım. :D

Yükleniyor...