Sizce biriyle normal arkadaş bile olabilmek için statü ya da zeka kavramı önemli mi?

Bazen bakıyorum düşüncesizce konuşan çok insan var. Hayır biraz düşünse mantık yürütse anlayacaklar ama maalesef kullanmıyorlar bunu.

0|3
218

En İyi Erkek Görüşleri

• şart tabi ya.. ama bu göreceli bence. sen akıllısındır mantıklısındır insanları ona göre sınıflandırırsın.. ya da sana mantıklı gelen insan başkasına aptal biri gibi görünebilir.

0|0
    0|0
    • MAntık olarak düşünme. Şimdi bilimsel gerçeklik vardır değil mi. Kanıtlanmıştır. bir de henüz kanıtlanmamış olan vardır. Bizim kanıtlanmamış olanı bilmemiz mümkün değil demi. Bir arkadaş ısrarla nickim olan “benbilirim” e takmış kafayı ve anlatamıyorum.

• o benim he :)

• Düşüncesizce konuşanların yaş ortalaması belli insanlar olgunlaştığı zaman yani 25 yaş üzerine doğru ilerlediği zaman bazı şeyleri daha iyi anlıyabiliyo ve sağlıklı karar verebiliyo, Kimisi var yaşı 30 çocuk gibi konuşuyo bu böyle yetişmiş değişmez yani aile ve yaşadığı ortam önemli

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• British Journal of Psychology'de yayınlanan bir araştırmada okumuştum; çok az arkadaşın varsa çok zeki bir insan olma ihtimalin varmış.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 16

• statü değilde anlaşabililmek önemli genel kültür de mühim. ben gıda teknikeriyim ayrıca isg uzmanıyımda ama avukat doktor hatta millet vekili kızı bile arkadasım var :D ama lise mezunu lise terk orta okul mezunu da var. ama zihniyet farklılığı da önemli mesela ben 22 yaşındayım 30 yaşında arkadasım var ama zihniyetlerimiz çok farklı benim bile 4 se önceki düşüncelerim baya farklıydı. zihniyet önemli

0|0
    0|0
  • Hahaha geçen aynı şeyleri düşündüm. Düşünmek enerji harcatıyor bilimsel olarak kanıtlı hemde ondan heralde minumum enerji ile çalışmak istiyorlar 😂

1|0
    0|0
  • Kesinlikle önemli can sıkıyorlar mantıksız görüşler ve basit söylemler vs.

1|0
    0|0
  • Çok önemli, evet.
    Boş beleş tiplerle iletişim içinde olmuyorum.

1|0
    0|0
  • Bence Hepimizin statüsü insan olmamiz. Yani esitiz. Bu durumda sadece zeki olmasi önemli benim icin.

0|0
    0|0
    • Ama statü insanlık anlamında kullanılmıyor o yüzden öyle dedim

• Herkesi eşit koymak istemiyorum artık. Şımarıyorlar. Yani aslında şımaranlara ne olduklarını hatırlatmak isterim. Diğerlerinin suçu yok

• Anladim. Tabiki sana uygun olmayan davranisi fikirleri olan insanlara esit davranmaya bilirsin. Ben ilk tanisma gorusmede konusmada esit davranmak lazim demek istemistim. Bazen iyilikten maraz doğabiliyor.. O zaman hadlerini bildirmelisin.

• Statüyü bilmem de zeka gerçekten önemli.

1|0
    0|0
  • zeka evet statu hayır..

0|0
    0|0
  • elbette devamı için şart özellikle

0|0
    0|0
  • İnsanlık var mı insanlık

0|0
    0|0
  • Çok önemli bişey hatta