Ezan neden okunuyor?

Bu ulkede Musluman olmayan insanlarda var laik bir ulkede degil miyiz? Ben bazen asiri rahatsiz oluyorum
Güncellemeler:
Param olsa gidicem para verin gideyim :D

0|0
1137

En İyi Erkek Görüşleri

• bence ezan okutulmamalı.
    çünkü ezan hiç kimsede telefon, saat, hatırlatıcı tarzında aletler makineler yokken bir ihtiyaç olduğu için okunuyordu.
    şimdi artık herkesin kendisine bu saatleri hatırlamasını sağlayacak cihazları var.
    eğer bir kulenin tepesine çıkıp hoca sesini yettiremediği için megafon gibi elektronik bir alet ile bu iş modernleştiriliyorsa, herkesin ezan saatlerini hatırlatan bir cihaza sahip olması da aynı derecede modernleşme olmalı ve itiraz dahi edilmemeli. itiraz edilecekse o halde ilk olarak megafon kullanımından başlanmalıdır.

1|0
    0|0
  • Ülkenin büyük çoğunluğu Müslüman olduğu için yoksa ülkede Hristiyan da var kilise de var ya da diğer dinler işte vardır illa ki ama çoğunluk açıkçası rahatsız olan varsa kulaklık takip müzik dinler ezan okunurken her ne kadar bir müslüman için yanlış olsa da inanmayanlara da saygı vardır bazı kitleler dışında

1|0
    0|0
    • 5 kere okunmasi sacma degil mi her gun her gun ve cok bagirarak okunuyor

• Rahatsız olan kim olursa olsun o kişinin kendi bileceği iş ve genel yorumlara göre buna katlanmak zorundasın çünkü çoğunluk önemli eğer evin camiye çok yakın ise evini değiştirebilirsin burada sana fayda sağlayacak bişey bulamazsın başka camiye ezan okumasın diye engel olsan ki olamazsın da olsan bu sefer o ezanı dinlemek isteyen orada oturan müslüman insanlar tarafından linç edilirsin çözümü kendin bulacaksın kimse senin için ezan okumayı bırakmaz

• Ok.

En İyi Kız Görüşleri

• Kilise çanıda calmasın o zaman
    Onu neden soylemiyorsun

0|0
    0|0
    • Duymuyorum cevremde kilise hic yok.

• Laiklik hristiyanlığın getirdiği bir sonuç klise toprakları fazla olduğundan iktidarda güç sahibi oluyor bu yüzden laiklik çıkıyor osmanlıda veya müslümanlıkta bu pek uygulanabilecek bir şey değil çünkü cami ile klise birbirinden çok ayrı şeyler

0|0
    0|0
    • yazim ve imla hatalarindan hangi partiye oy verdigini kolayca anlayabilirsiniz😂

• @MontanaTony akppp :)

• Turk toplum yapisi dersini cok calistin tamam

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 35

• Lâiklik sen ezanı sustur diye diye gelmedi bu ülkeye.

3|1
    0|0
  • Dinsizin yobazida hic cekilmez😜bacim git biraz oku arastir donanimli iken sor sorunu.😜

1|0
    0|0
    • Yobaz degilim

• Saldirmadim rahatsiz oldugumu dile getirdim

• Bu dile getirmen bile saldirmaktir zaten.

• https://www.youtube.com/watch?v=3I5-NOHuYLk

bak bu da Ateist bir profösör olaya daha farklı yaklaşmış izleyebilirsin mesela

0|0
    0|0
  • Sana çok güzel cevap verirdimde buda dinime uygun olmaz islamda kimseyi zorlayamazsın ama ezandan rahatsız oluyosun madem o halde kilişe çanıda olmasın bundan neden rahatsız olmadın

0|0
    0|0
  • Rahatsız oluyorsan eğer yallah başka ülkeye, ya da kulaklık tak.. bunlara imkanın yoksa duymaya mahkumsun..

2|0
    0|0
  • Ben de rahatsiz oluyorum ama saygi duymak lazim inanislari o

1|0
    0|0
  • Sen ateist olabilirsin ama müslüman çoğunlukta olduğu için okunuyor..

0|0
    0|0
  • san kım dıyor gıt camıı yanında otur dıye.. dag basında yasa meselaa

0|0
    0|0
  • Rahatsiz oluyosan gidebilirsin seni zorla tutan yok benim kaldigim yerdede klise sesi gelip duruyor oda ötmesin o zaman

1|0
    0|0
  • Müslüman bir ülkede yaşıyorsun rahatsız oluyorsan gitmelisin laiklik ile senin dediğinin alakası yok ayrıca

0|0
    0|0
  • lan zibidik her cesit insan mesut mutlu memlekette tirroluga gerek yok adalara taksime kurtulusa git gör gayrimuslim sen

0|0
    0|0
  • Siz sadece birer azınlıksınız çoģunluk kimse sözde onundur.

0|0
    0|0
  • Bir sürü de Müslüman olmayan ülke var.. gidebilirsin.

0|0
    0|1
  • Her şey şov..

1|0
    0|1
    • Rahatsız olursam git diyenler, her ezan abdest alıp namaz kılıyor mu çok merak ediyorum.. :) Çok gülüyorum, %90 müslümanmış ha?

• Bunlarin hepsi 7/24 seks yapip icki iciyor sonra biz ezan duymak istemeyince baska ulkeye git oluyor

• Sesten rahatsız oluyorsan şikayette bulunabilisrsin yüksekse ses yani

0|0
    0|0
  • Laik ülkede din yapılamaz demek değil. Devlet işine girmemeli demek

0|0
    0|0
  • Laik ülke ateist ülke değil her din özgürce yaşayabilir bu topraklarda

0|0
    0|0
  • Haklı boş yapmayın sevmek zorunda değil

1|0
    2|2
  • Kudurun..

#Vesselam

0|0
    0|0
  • Rahatsız oluyorsan başka ülkeye git beybi. : D

1|1
    0|0
  • Laikliğin anlamı nedir bilio musun sen

0|0
    0|0
  • Ezan okunmayan ülkelere git, Baska caren yok

0|0
    0|0
  • haklısın.

1|0
    5|1
    • ama okunmasını isteyenlerde çogunlukta. burası aynı zamanda demokratik bir ülkede.

• burası %90 müslüman ülke saygı duymalısın

1|0
    0|2
  • para lazımsa çözeriz işimiz bu :D

0|0
    0|0
  • Sananee

1|0
    0|0
  • Rahatsiz oluyorsan cekip gidersin bukadar basit

1|0
    0|0
  • Başka ülkeye git

0|0
    0|0
  • Başka ülkede yaşa

0|0
    0|0
  • Cidden rahatsız oluyor musun bu durumdan?

0|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    5

Kızlar Ne Diyor 9

• Insan olmayışından kaynaklı rahatsız olman. Hoşgörülü olmayı bir türlü öğrenemeyeceksiniz... bu ulkede her din uygun kutsal yerler var ezan da okunuyor mardin de çan da çalıyor biz onlardan rahatsız olmuyoruz onlarda bizden...

0|0
    0|0
  • Sen laik olmayı yanlış anlamışsın insanlar dinlerini istediği gibi yaşayabilir bu özgürlüktür inanmadiginiz bir din neden bu kadar çok dokunuyor senin gibilere

0|0
    0|0
  • Ülkenin geneli müslüman olduğu için bu böyledir , caminin yakınlarında oturma yani rahatsız oluyosan , küçük bir tavsiye

0|0
    0|0
  • Bende senin gibi embesillerden rahatszi oluyorum onu napcaz? Bu ulkede ezan hep okunacak. bir taraflarini yirtsanda okunacak. Gökten bayrak inmez ezanlar dinmez!! yallah avrupaya

0|0
    0|0
  • Burası müslüman bir ülke ama?

0|2
    0|0
    • Laik ulke madem o kadar muslumansin o ustundeki ne

• Ezan beni rahatsız etmiyor çünkü insanların görüşüne saygı duruyorum. Yobaz bir insan değilim, istediğimi giyerim. Dinine düşkün olan bir insan beni etkilemez. Ben Müslümanlığımı konuşturmuyorum burada. Müslüman bir ülke diyorum, kıt beyinli misin acaba?

• Off ne boş yapan insan var ya bu saatte..

3|3
    0|0
  • Boş yapmayın.

0|1
    0|0
  • Defol git Avrupa'ya o zaman

0|0
    0|0
  • İran tamamen İslam şartlarına göre, şükredin

0|0
    0|0

Benzer Benceler