Engelliyim diye mi insanlar benden uzaklaşıyor?

herkes benden uzaklaşıyor hiç arkadaşım yok denecek kadar az insan var etrafımda olanlarda bana acıdıgından yanımda biliyorum hissediyorum görüyorum engelliyim diyemi arkadaş olmuyorlar benimle sizce? çok takıldım bu aralar bu konuya normalde netten tanışsak ya da bir arkadaş önerisiyle bir ortama girsem hiç kimse beni takmıyor herkes tanışıyor birbirleriyle adımı soran bile olmuyor gerçekten bu durum psikolijimi bozdu artık neden sizce ben mi akıntımı yaptım:( evden dışarı bile çıkmıyorum artık

0|3
947

En İyi Erkek Görüşleri

• Bence birşeyleri öncelikle kendinizi severek başlamalısınız.
    Kendinizi sevmediğiniz sürece insanların sizi sevmesini beklemeyin.
    Birde şu var.
    İllaki herkesin sizinle dost olmasını beklemeyin.
    Benim mesela.
    13 yıl gibi bir öğrencilik hayatımda yanlızca bitane dostum var.
    Geri kalanlarıyla ya ayaküstü muhabbet ediyorum ya da zaman geçirmek gibi klasik şeyler.

Benim önerim: önce kendini sev, sonra kendi kendine eylenmesini bil
    Sonrası bir şekilde kendiliğinden halloluyor zaten.
    Birde son olarak şunu ekleyerek fazla sıkıcı olmamak için yazıma son vermek istiyorum.
    İnsanların sürekli sana acıdıklarını düşündüğün sürece, eğer o insan sana acımıyorsa bile acımasını sağlayacaksın. Ona göre ölç biç hayatına yön ver.
    Sağlıcakla kal.

0|0
    0|0
    • güzel önerilerin için sana çok ama çok teşekkür ederim uygulamaya çalışcam:)

• Eğer içinden gelerek uygularsan kesinlikle başarırsın.

• inşallah atlatırım bu saçma durumu

• Öncelikle öz güvenini yükselt çevrende olup bitenleri kendinle bagdasrirma arkadaş çevresi için kendi fikirlerini ve kültürünü zenginleştir bunu kitap okuyarak yapmalısınız evet insanların bir çoğu ön yargılı yaklaşan biliyor veya ne kosucagini bilmeyen seni kırnamak için sohbet de edemiyor olabilir ilk önce karşındaki insanlarla olumlu yönde bir empati kur konuşulan konuları iyi bir şekilde ölçüp tart diğerlerini farklı bir şekilde yorumlar yaparak dikkatleri üstüne çekebilirsiniz ve bu sayede her kez sana yönelik ve arkadaş olmak isteye bilirler

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim

• çook teşekkğr ederim bı güzel yazın için ben de çogu kez düşündüm beni kırmaktan korktuklarını ama ben çok cana yakın biriym mesela ben kendimle dalga geçebiliyorm bunu çogu insan yapmaz eyer kırmaktan korktuklarını sanmıyorm zaten ben kendimle dalga geçiyorm biliyorlar görüyolar

• Karşında ko insanları sende daha çok engeli buda emin ol sana bu şekilde yaklasriklarini kendileri ne anlama geldiğini bilmiyorlar ahlak sahibi değiller ve emin ki bu insanlar seni ne kadar uzduklerini bilmiyorlar ama sen bir farklılık yarat ve onlara bunu fark ettir ama senin için değerli olan insanlar için yap her kez için yapma

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 45

• engelli insanları hor görenlere o kadar çok acıyorum ki, bilmiyorlar ya da akıllarına getirmiyorlar, bir nefes sonra kendilerinin o hor gördükleri insanlardan daha kötü bir durumda olmayacaklarının garantisinin olmadıgını.. Dünyanın tüm parasını da verseler kimse onlara bir nefes sonra ne halde olacaklarının garantisini veremez.. Unutmayın bir nefes sonra ne halde olacagımızın garantisi ancak yaradan verebilir..

2|0
    0|0
  • Yalnizlik engelli olmakla alakali bir shey degil. Universitede 3. Sinifim ama sinif arkadashlarimin chogunun adini bile bilmiyorum chunku umursamiyorum... Dostlarina dikkat et az olsun da adam gibi adamlar olsun... Benimde oyle bildigim 3 5 kishi var hayatimda o kadar.

0|0
    0|0
  • Böyle düşünmemelisin eğer böyle düşünürsen yaşadığın hayattan keyif alamazsın her günün zulüm gibi gelir.. Vücudun için değil seni sen olduğun için yani fikirlerini, vizyonunu ve düşünce yapını beğenip bu yüzden senin yanında olan insanları seç kendine..

0|0
    0|0
    • hiç yokki hiç denk gelmedm beni ben olarak seven birine

• Şimdi ölmek için doğduk burada hem fikiriz sanırım.. Ama ölmek için yaşadığımız gerçeğini de unutmamalısın.. Onurlu bir ölümü hak etmemiz için doğru şekilde yaşamamız lazım intihar onursuz bir kaçıştır mücadeleden kaçmaksa onursuzluktur yani intihar edersen onursuz olarak ölürsün.. Gereksiz insanların hepsini etrafından uzaklaştırmalısın..

• kimse yok zaten etrafımda

• Hepimiz engelli adayiyız bunu sorun edip senle arkadaş olmayanlar bırak olmasınlar zaten

3|3
    0|0
  • Değerli kardeşim. Inan bütün samimiyetimle söylüyorum:Seninle bir abi kardeş olabiliriz. Ne zaman istersen seni dinlemeye hazırım. Ikincisi eğer seninle engelli olduğun için arkadaşlık yapmayan veseni hor görenler varsa hiç üzülme. Seni kınayanın başına Rabbim aynısını verir.

0|0
    0|0
    • vermesin ben genede kimseye kötülük gelsin istemem iyi olsunlar ama bende iyi olayım artık:((

• aminn herkesin saol bu güzel yanıtın için Allah razı olsun

• Senden de Allah razı olsun, yüreği güzel kardeşim benim. İfade ettiğim gibi, bir abin olarak seni dinlemeye ve elimden geldiğince yardımcı olmaya her zaman hazırım. Rabbim yar ve yardımcın olsun

• Engelli olupta engelli olmayanlara taş çıkaran insanlar var
    helen keller'a sormuşlar kör doğmak tan daha kötü ne olabilir , oda görme yetisi olup etrafindakileri görememek çok daha kötü olur demiş.

1|1
    0|0
  • Alakasi yok bosuna uzulme benide kimse takmiyo etrafimda da kimse yok ama cokta tinn salla gitsin herkes etten kemikten kimse senden benden ustun degil

1|0
    0|0
  • Bu kadar yakınıyor isen bu durumdan mesaj at arkadaş olalım. Engellisin diye sana acımak başka bir insanın ne haddine. Sende bir bireysin

0|0
    0|0
    • insanlara göre degilim demekki

• O zaman bana ulaşmayı dene seni gizli tarikatıma alayım. Deniz anası olarak kendimizi hayal edip yaşamaya çalışıyoruz 😂😂

• Acinacak bir durum yok ve oyle bir kiyaslama yapan serefsizin ta kendisidir kendini kapama yaninda olanda yeter olmayan ya da olmak istemeyeni zaten defet gitsin takma kafana

0|0
    0|0
  • Engelli olanla alakalı bir durum değil. Benimde pek arkadaşım yok. Açıkcası vardı ben uzaklaştım. Boşver seni sen olduğun için yanında olanlar vardır onların değerini bil

0|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    35

Kızlar Ne Diyor 9

• Hepimiz birer engelli adayiyiz , yarin ne olacagini kimse bilemez , bence hic kafana takma , öyle arkadas olacaksa hic olmasin , cik gez dolas kimin ne dedigi umrunda olmasin , istedigin zaman yazabilirsin

0|3
    0|0
    • olmuyor herkesn gözü ustumde oluyor takmıyım diyorum ama gözümün içine içine bakıyolar

• O zaman piskolojik destek al , kafana takma hic birseyi , su dunyada senden onemli birsey var mı senden bir tane daha var mı yok , bosver etrafini cevreni , bak Burda bizler variz istedigin zaman yaz bana hatta ozelden sana nummarami verim , beni bir abla olarak Kabul edersen tabiki , bunaldikca sikildikca bana yaz

• çok mutlu olurum gercekten olur yazarım

• Engelin önemi yok ozelikede etrafta bukadar beyin ozurlusu varken takma kafana bizim etrafimizfakilerde öyle herkesin işine geldiği kadariz sadece sen eminim çok iyi birisin hayata güzel bak belki senin yerinde olmak isteyenler bile vardır unutma

0|3
    0|0
    • elbette şu yaşıma kadr hep empati yaptım emin ol empati yapmasaydm çok çok daha kötüydm

• Öyleleri gerçek arkadaş olmaz zaten. Boşver takılma. Yazmak istersen yazabilirsin kardeş. :)

1|1
    0|0
  • bu obların terbiyesizliği ayıbı... sen hiç kafana takma... engeller yaşamaya engel değildir... sana o şekilde yaklaşanların hepsinin engeli beyninde asıl senin onlara acıman lazım... o yüzden takma kafana... rahat ol...

0|0
    0|0
  • Benim sorunum yok ama arkadaşım yok.
    Engelli olmakla alakası yok.
    Herkes menfaatçi olmuş.

1|1
    0|0
  • Boşver bazen yanliz olmak daha iyi

0|1
    0|0
  • İlgisi yok insanlar hep boyle

1|0