Çocuk Esirgeme Kurumu'ndaki çocukları düşünüyor musunuz hiç?

Çocuk Esirgeme Kurumu'ndaki çocukları düşünüyor musunuz hiç?
İki kızım var ve ister istemez onların üzerine titriyoruz.
Canı sıkılıyor bazen parka gidiyoruz, ufaklık beşikte sıkılıyor kucaklıyoruz.
Kurumdaki çocukları düşünüyorum... Bebekler hele, saatlerce o beşikteler. Yemek saati haricinde hep yalnızlık...
Böyle düşündükçe sanki kaburgama taş koyuyorlar. En kötüsü de elden bir şey gelmemesi Yalnızlıkları baki.

3|2
2724

En İyi Kız Görüşleri

• 1 paket balon ve biraz pamuk şeker, saç örmeyi, biraz maymuşluk yapmayı becerebiliyorsanız, ziyaret ettiğinizde başka bir çocuğun size anne baba demesinden rahatsız olmuyorsanız bu zamana kadar yaşadığınız tüm hazları çöpe atacaksınız bunu deneyimlerseniz eğer😊

0|1
    0|0
    • Aslında istiyorum ama kalıcı olsun istiyorum mutlulukları. Birkaç saatlik değil.

• 2 kızım var aslında isterim. Ama şu an için çok zor. Belki biraz daha ilerde.

• Allah onları size, sizi de onlara bağışlasın😊 o halde şunu rica ediyorum biraz utanarak boş vakitlerimiz çok gereksiz yere tükettiğimiz ailenizle olur oluşturacağınız gruplarla olur ziyaret edin lütfen çok muhtaçlar😊 eğer ki yapıyorsanız Allah sevsin sizi yine de aşılamaya çalışın insanlara mümkün mertebe😊

• Damarıma bastın. Evet düşünüyorum. Bencil yaşamlar, hayatlar, kişilikler arasında ne kadar düşünülürse o kadar düşünüyorum, bu konularda eksikliğimin farkındayım. Empati seviyem yüksek, nerden mi biliyorum yarım saattir bu soruya bakıp, sayfalarca yazıp tekrar silmemden biliyorum. Böyle önemli konular varken hayatı ne kadar boş yaşadığımızın bilince olduğumdan, kendimden utandığım için biliyorum. Sadece resimleri görüp, haberlerde izleyip üzülüp ama daha fazlasına kalkışmadığım için utanıyorum kendimden. Sadece çocuklar da değil, yaşlılar kurumundaki terkedilmiş teyzeler, amcalar için de birşeyler yapamadığım için. İşte bu kadar bencilce düşünüyorum..

0|1
    0|0
    • Az değil belki binlerce yalnız çocuk, bebek... Kizlarimin koca dünyada tek başına kaldığını bir an düşünüyorum berbat bir ruh haline giriyorum.

• İyi bir baba olduğunu hissettim. Sen bu şekilde düşündükçe o kızlarının sırtı yere gelmez. Benim çocuğum yok ama yaşlı annem babam var. O duyguları ben onlarda yaşıyorum. Neyse yaa mahvettin sabah sabah..

En İyi Erkek Görüşleri

• Küçükken top oynardık, ana-baba şefkati ile büyüyenler düşünce zor kalkıp top peşine koşmazdı. Oysa hayat mücadelesine doğar doğmaz başlayan o çocuklar düşerken bile topu kaptırmamak için uğraşırdı. Düşse bile hemen kalkarlardı. (Canı yanmazdı.) Bizde aile kandır anlayışı olduğu sürece yetiştirme yurdunda çok canı yanar bebeklerin.. Aile kan değil aile sevgidir. Anne babasızları sevmemiz bize bir şey kaybettirmez fakat onlara çok şey kattığı gibi bize de çok şey kazandırır. O masum yavruların hepimiz üzerinde hakkı var, "tüyü bitmemiş yetim hakkı" bu oluyor işte..

0|1
    0|0
  • Düşünmüyor direk onlarla birlikte zaman geçiriyorum eğleniyoruz mutlu oluyoruz o tebessumleri içten sarılmaları dünyaya değişilmez
    Bu dünyada hani şu yok sevgilimden ayrıldım yok oran güzel mi buram çirkin mi yok öyle mi beni geçerse şöyle mi ona versem diyen zavallı beyinler
    Hastanede hastalar
    Kimsesiz çocuklar
    Terk edilmiş yaşlılar ve muhtaç insanların yerinde olun bakalım bir daha derdim var diyebilir misiniz
    Ancak asalak düşünce ile hiç anlamı olmayan sorunları sorun gibi görmeye devam edin

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 25

• Devamlı aklıma gelirler sürekli de ziyaret ederim.
    Bu çocuklardan tebbesümü ve sevgiyi eksik etmemeliyiz. ebeveyni ölmüş ya da terkedilmiş bu masumlarin tek ihtiyaci toplumda kabul görülme , kendini güvende hissedecegi sosyal bir cevre ve sevgi

0|3
    0|1
  • Evet zaman zaman ben de düşünüyorum onları ve yüreğim parçalanıyor. Aslında elimizden gelen şeyler var ama yapmıyoruz. bir hafta sonu ailecek çocuk esirgeme kurumuna gidip ordaki çocuklarla vakit geçirebiliriz. Bu hem ordaki çocukları mutlu eder, hem de kendi çocuğumuza iyi insan olma yolunda örnek olmuş oluruz. Çok sık olmasa da bunu yapmaya çalışıyorum.

0|1
    0|0
  • Yurtlardan gelen öğrencilerimiz var. Yurtta çalışan personelin yönetmelik gereği çocukları sevme anlamında dokunması yasak. Onlarla içe içeyiz. Düşünmemek elde değil.

0|1
    0|0
  • Önceden düşünüyordum yetimhanedeki kız çocuğu bana sevgilimle bukuşmam için izin vermezseniz tacizde bulunuyorsunuz diye tehtit ettikten sonra :) pek gitmemeye başladım orays

0|1
    0|0
  • Yeminle aynı şeyleri düşünüyorum arada bir aklıma geliyor onlara ağlıyorum.
    Yazık be..
    Ben rahatsız eder diye aldığım kazakların tulumların etiketini söküyorum o bebecikler anne sevgisi olmadan büyüyorlar of off aklıma düşürdün

0|1
    0|0
  • Ben düşünüyorum. Şu an evli değilim ama ilerde evlenecegim zaman bende sahiplenmek istiyorum bir yavru o kadar kucuk çocuklar var ki... allah izin verirse kendi evlatlarimdan haric bende istiyorum

0|1
    0|0
  • Hiç bir çocuk hak etmiyo
    Keşke her bir birey evlatlık alsa
    Ama maalesef vicdanlarını kaybettiği için insanlar
    Bırakın evlatlık almayı
    Yanlarına gidii saçlarını okşamaktan acizler

0|1
    0|0
  • ben butun anne babalarin sadece onlarin yani kendi evladini atese bile bile onlarin attigini dusunuyorum butun ailelerden nefret ediyorumm

0|1
    1|1
  • Düsünüyorum birde dogar doğmaz çöplüge bırakılıp yasayamadan öldürülen çocukları

0|1
    0|0
  • Tabiiki düşünüyorum onca can annesiz, babasız hayata tutunmaya çalışıyor gönül ister her birine can olmak yoldaş olmak imkanı olan her bir insan bu güzel düşünceye sahip olsa onlara umut olsa yalnızlığa mahkum kalmaz ve güzel kalplerinde hayata çiçek açar ve bir umutla tekrar yaşama tutunurlar onlar o kadar günahsız ki bu kirli dünyanın temiz hayatına bir umut ile tekrar yaşama tutunmaya çalışıyorlar ve bir çok ailenin çaresizce terkettiği ve sevgisizliğin hayata küstürdüğü noktada allaha olan inancını yitirmiyolar #ÇocukKalbiÖzeldir Her anne ve baba kıymetini bilse keşke

0|0
    0|0
  • Ben o kapıdan tek başıma içeriye giremiyorum bana destek olacak biri oluyor yanımda çoğunlukla oyuncak kitap götürüyorum

0|1
    0|0
  • Düşünüyorum.. Allah yardımcıları olsun ne yapabiliriz ki buna sebep olan bireyler utansın..

0|1
    0|0
  • Düşünüyorum arkadaşım var çok zor olduğunu 12 yıldır orada ve psikloji biraz bozuk

0|2
    0|0
  • Evet dusunuyorum inş bir zaman onları ziyarete gidecegim

0|0
    0|0
  • evet aklima geldikce bu adaletsizlige cok uzuluyorum

0|0
    0|0
  • dusunmekle kalmiyor ziyaret de ederriz.

0|2
    0|0
  • Düşünüyorum. Yardimlarimizi esirgemiyoruz

0|1
    0|0
  • Imkanlar el verse de keske yanima alsam😭

0|1
    0|0
  • evet inşallah bu yıl ziyaret düzenleyeceğiz

0|1
    0|0
  • Evet.

0|1
    0|0
  • Düşünüyorum :/

0|1
    0|0
  • tabiki

0|1
    0|0
  • Tabii ki düşünüyorum

1|0
    0|0
  • 2. yi ne ara yaptın 😮şoktadayim

0|0
    0|0
  • Keşke her imkanı olan çift birer tane esirgeme yurdundan çocuk alsa

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 22

• Arkadaşlarınızla toplanıp yardım yapın ve ziyaret edin İnan’ın herkes çok memnun kalacak. Biz yaşlılara ve çocuklara arkadaş grubu olarak muhtelif zamanlarda yiyecek giysi ve oyuncak yardımı yapıyoruz bedeniniz ve ruhunuz İnanın çok rahatlar.

1|1
    0|0
  • Sayın Devlet bu konuda bişeyler yapsın o zaman
    Mesela : çocukları olmayan ailelere yakın takip şartı ile o çocuklardan 1 - 2 adet versin.. Yakın takibin çocuklara iyi bakılmasını teftişlemek iyi bakıldığı ve mümkün olduğunca şefkatli bir aile ortamı sağladıkları taktirde o ailelere çocuk başına 750 - 1000 TL destek versin

1|1
    0|0
  • Ben gidiyorsum bir kaç sene önce vıcır vıcır toplanıyorlar insanın etrafına :) ama sonraları o görüşü kaldırdılar herkes giremiyor dediler bilmem bir yerden izin lazım falan dediler saçma sapan bir uygulama getirmişler çok kızdım uzun zamandır da gitmiyoruz valla unuttuk resmen..

0|1
    0|0
  • Maddi durumlarımı iyice düzeltince muhakkak birşeyler yapmam lazım. Allaha şükür benim en azından annem var ama kimsesizlerin kimsesi Allah ve onlara kol kanat geren devletimiz haricinde onların akimsesi yok. Belki onlardan birisi benim kendisini abilik amcalık hatta babalık yapmamı bekliyordur. Allah bütün masumların ve mazlumların yardımcısı olsun.

0|1
    0|0
  • kaçmaya çalışıyorum ama aklıma geliyor olur olmadık zamanda. zengin olursam diye başladığım hayallerde onların da yeri var ama adam olan zengin olmayı beklemez.
    yıllar yıllar evvel gitmiştim küçücük çocuklar, küçücük bana ''baba '' demişti :/

0|1
    0|0
  • Babam çocuk esirgemede çalışırdı. İlkokulda en sevdiğim arkadaşım o çocuk esirgeme yurdunda kalırdı. Sevgiye aç onlarca çocuk tanıdım.

0|1
    0|0
  • Bir kez hastanede bakıcısıyla kalan bir çocuk görmüştüm, psikolojim bozuldu. Kendi çocuğumla zaman geçirdikçe o yavruların hayat şartları beynimi tırmalıyor.

0|1
    0|0
  • Kimisi annesini babasını kaybetip orda kalmak zorunda, kimiside ailesi tarafindan terkedilmiş bir şekilde. Onların hiçbir suçu yok hayat çok acımasız. Aile sevgisi önemli ya..

0|1
    0|0
  • 3 cocuğu un üçünde kurum da va caresizlik nasıl birey nbu durum da gören dim

0|1
    0|0
    • Çocuklarınız bu kurumlarda mı kalıyor?

• Teşekkür ederim iyi dileklerin den dolayı bir baba olarak çok merhametin var en küçük bir fırsat dahi bulsam alacağım yanıma bunu hdergün allah tan temmeni edip yalvarıyorum ve hala araştırıyorum öyle bir insan evladı var mı diye umuyorum ki yaratan görüyordur halimi ve cocuklarım ın iç dünyasını inşallah bulurum

• Allah yardımcınız olsun sizde lütfen daha daha çok uğraşın lütfen.

• Maşallah Allah uzun ömürler versin abi. Bazen gidiyorum içim bir ciz ediyo 😒

0|1
    0|0
  • hayır maalesef hayatta sadece kendimiz yaşıyor sıkıntı çekiyor sanıyoruz bizi yakıp yıkan da bu ya zaten,

0|0
    0|0
  • Zaman zaman ziyaret ederiz

1|1
    0|0
  • 5-6 yıldır uğrayamıyorum

0|1
    0|0
  • Vay be reis

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • dusunuyorum tabıkı bıber

0|0
    0|0
  • Tabikide

0|1
    0|0
  • Evet çok üzülüyorum

0|1
    0|0
  • Evet düşünüyorum ve içim acıyor

0|1
    0|0
  • Orada olmayan bunu anlayamaz

0|1
    0|0
  • Allah kısmet ederse bir tane çocuğu sahiplenmek istiyoruz

0|1
    0|0
  • Küçükken orda kalmıştım

0|1
    0|0
    • Parayı bulunca onları çok mutlu edecem çünkü biliyorum yaşadıklarını.

• ay keskr bende kalsaydim

• @dengesizponcikl67 neden iyi zamanlar geçirmedim orda

Yükleniyor...