Sokakta hangi olaya şahit olsanız tepkisiz kalamazsınız?

Türkiye'nin büyük kısmı, öpüşen çiftlerden rahatsız olduğu kadar diğer seçeneklerden rahatsız olmuyor ama neyse. Yine de sorayım..
Hangi olay karşısında siz de tepkinizi gösterirsiniz?
  • Sokakta hangi olaya şahit olsanız tepkisiz kalamazsınız?Eşine/sevgilisine şiddet uygulayan erkek
    A seç
  • Sokakta hangi olaya şahit olsanız tepkisiz kalamazsınız?Öpüşen çiftler
    B seç
  • Sokakta hangi olaya şahit olsanız tepkisiz kalamazsınız?Çöplerini yere atanlar
    C seç
  • Sokakta hangi olaya şahit olsanız tepkisiz kalamazsınız?Hayvanlara kötü muamele yapanlar
    D seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
7063

En İyi Erkek Görüşleri

• çöp atana ve hayvanlara zulum yapana tepki veririm.

KARISINI YA DA SEVGİLİSİNİ DÖVENE KARŞI ASLA BİR DAHA TÖVBE MÜDEHALE ETMEM

bir gün eşimle yolda yürüyoruz. adamın biri karısını yolda tokatlamaya başladı. ben dayanamadım atıldım. adamn ellerini tuttum. arkadaşım bu yolda olacak iş değil. gidin evinizde dayaksız normal tartışın. böyle dayakla olur mu ayıp dedim. o senin hayat yoldaşın.

o an ben erkekten yumruk tekme gibi tepkiler bekliyorum. ama adam sus pus duruyor.
    kadın yakamı bir topladı.
    "SANA NE LAN. O BENİM KOCAM. SEVER DE DÖVER DE SANA MI SORACAK ÖKÜZ" dedi

etraftaki tüm esnaf yuhladı kadını. beni teskin ettiler.

o bana derse oldu. karısını öldürse de artık hiç bir aile işine karışmam

0|0
    0|0
  • Şimdi bunların içinde öpüşen çiftleri çıkarıyorum diğerlerini işaretliyorum.
    Hepsi benim için yeterli müdahale etmek için.
    Aynı anda ilk hangisi diye sorarsan ilk kadına şiddete müdahale eder. Şiddet uygulayan muhterem beyefendinin kemiklerini şiddetle uyarırım.

5|1
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Bugüne kadar cok olaya sahit oldum hic de tepkisiz kalmadim. O an böyle bir adrenalin olusuyor sonrasini düsünmüyorsun. Sarhos bir kadin yoldan gecen bir turiste saldirmisti istiklal caddesinde, kadinin yüzüne yumruklari geciriyordu. Kaplan gibi girdim aralarina sincap kadar boyumla :D kadini koltuklarinin altindan tuttum kenara savurdum. Bunun gibi daha bir sürü bir sürü sey. Cünkü kendimi cok iyi tanirim. Sonrasinda ''keske birsey yapsaydim'' diyecegime ''zarar gördüm ama iyiki tepkisiz kalmamisim'' demeyi tercih ediyorum

0|1
    0|1
  • Alakası yok. Diziler yapılıyor kadına şiddeti vurgulamak için. Ve halkta tepkili ! Korkaklar olsa da adam olanlar tepki veriyor.

Aksine otobüste sokakta okulda görgüsüz gibi sevisenlere tepki yok. Ben bunu yapanları gördüm ama tepki göstereni hiç görmedim. Açıkçası ailesi nerde ne yapılacağını öğretecek kadar ahlak vermediyse baskasi ne yapabilir?
    Sadece bunlar değil kütüphanede müzik dinlemek , toplu alanlarda sesli sakız çiğnemek , bağırarak konuşmak kahkaha atmak görgüsüzlük.

1|1
    1|0
    • 👏🏻👏🏻👏🏻 aynen şiddet gösterene de görgüsüzlere de ağır tepkiler verilmeli.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 61

• Hayvanlara kötü muamele edenler. Öteki türlü diğer olaylar beni zerre ilgilendirmiyor. tc devletinde ki insanların ruh sağlıkları hiç iyi değil onlara bulaşıp canımdan ve sağlığımdan olmak istemem. Artı herkes kutuplaşmış durumda bu yüzden hayvanlar hariç toplumsal meseleler beni ilgilendirmez.

0|0
    0|0
  • Ben bir çok şeye tepki gösteririm. kadına şiddet , çocuğa şiddet , taciz laf atma , bir babaya ailesinin yanında şiddet vs. Çoğunda daldım tekme tokat korkmam asla.
    Daha hayvana şiddete denk gelmedim gelirsem onda da aynı olur. Millet duyar kasar nette ama gerçek hayatta kafayı çevirir başka yöne. Öyle samimiyetsiz olmam asla.

0|1
    0|0
  • 1-Şiddet uygulanan "insan" şikayet edebilir
    2-Öpüşen çiftlerden bizene , seviyorlar demekki
    3-Yerler temizlenebilir

Ama şu hayvanların dili yok be...
    Önceliğim hayvanlar
    Hemen Sonra insanlara uygulanan şiddet önemli

Buradan insanlara şiddeti gibi saçma sapan yorumlar gelmesin şindi

1|0
    0|0
  • "Sokakta sevgilini öpsen rahatsız olurlar, ama o kadının ağzını burnunu kırsan karışmazlar." demiş Şanışer. Herhangi bir sapıklık veya haksızlığa kayıtsız kalamam.

0|0
    0|0
  • 2. si hariç hepsine gereken dozda tepki veririm, verdiğim de oldu. İlk dayağımı da o zaman yedim zaten asdf neyse

4|0
    0|0
  • valla kadına şiddet uygulayan birine hiçbir şekilde tepkisiz kalmam. daha önce bu huyum yüzünden dayak yiyecek gibi olmuştum ama olsun :/ sdfsdfsd

4|0
    0|0
  • Öpüşenler hariç hepsine tepki verirdim. Ama özellikle hayvana şiddet gösteren birine denk gelirsem , bilinci kapanana kadar döverim.

1|0
    0|0
  • Bir keresinde oturuyorum sahilde. bir cocuk kizi zorla tutuyor. kiz gitmek istiyor cocuk birakmiyor. Zaten sinirliydim cocugu tuttum kizla ne derdin varsa iki dk icinde konusuyirsun sonra bu kiz gidicek dedim. Bagirarak soyleyince cocukta bisi diyemedi kiz hemen aldi basini gitti.

1|0
    0|0
  • Eşine/ sevgilisine şiddet uygulayan erkek. Ama bazı kadınların bu tür bir durumda “o benim eşim/sevgilim size ne oluyor?” Laflarını duyunca da soğuyorum doğrusu.

1|0
    0|0
  • Hayvana siddet ve cöp atana karisirim öpüsene karismam esine sevgilisine siddete adam temizse karisirim bir defa karismaya yeltendim adam silah cikardi kizi vurdu sonrada kendini

0|0
    0|0
  • Öpüşen çiftler hariç hepsi müdhale edilmesi gereken şeyler ama ne yazıķki bizim. toplumumuz sadece öpüşen ciftlere müdhale ediyor

2|0
    2|0
  • Çılgınlar gibi dans edenlere, sokak sanatçılarına...

0|0
    0|0
  • 1. Çocuklara şiddet uygulayanlara
    2. Kadına el kaldıranlara
    3. Hayvanlara eziyet edenlere

0|0
    0|0
  • İlk ve son seçenek kesinlikle. Diğer ikisi çöp konusu çok var hangi birini uyaracaksın? Yakınımdakileri tabiki uyarırım. Öpüşenler ise duruma göre :)

0|0
    0|0
  • Öpüşen değilde şevişen olursa bende katılırım, diğerlerine acımam elimden gelen herşeyi yaparım.

0|0
    0|0
  • Çöpleri yere atan hariç diğerlerine karışırım. Çünki bende yere çöp attığım oluyor 😂 ama hayvanlara şiddet gösterenlere asla tepkisiz kalmam.

0|0
    0|0
  • Parkta yalaşan emişen çiftlerin yanına 1 bidon su ile bir kalıp sabun bırakmıştım 😅

2|0
    1|0
    • Ailesi görgü kurallarını ogretmediyse senin iman bir işe yaramaz

• Ben yazdığı o uzun yazıyı okumadım dahi gerek yok
      "CAHİL GORGUSUZ ZAVALLİ " BU KİZ 😆

• Kişi kendinden bilir işi kanına dokunmuş havlıyor takma 😄

• Öpüşenleri bir yere diyerlerini bir yere koysaydın daha iyi olurdu

2|0
    1|0
  • 2 şıkkı dövsek 1 şıkkı çöpe atsak 1 şıkkı da görünce insanların mutluluğunu görüp biz de mutlu olsak diyorum ama çok garip insanlarız hep tam tersi oluyor

0|0
    0|0
  • malesef öpüşenlerden rahatsız oluyor herkes. ama olması gereken bu değil.

1|1
    1|0
  • Siddet uygulayan, yere çöp atan, hatta yere çop attı araç sürücüsü diye 30 dk adamın pesinde dolanan biriyim :)

0|0
    0|0
  • Aslında burada 2 şeye müdahile ederdim ama tek seçeneğim var ben bunu Hayvanlara Kötü Muamele Yapanlar olarak seçtim. Onun dışında bir kadına şiddet uygulayan insana karşı da tepkisiz kalmam sadece verdiğim tepkiler farklı olur. Günümüzde kadına şiddet uygulayan kişiye verilecek en doğru tepki onu durdurmaktır darp etmek ya da buna benzer bir tepki ters tepebiliyor yaşamışlığım var. Ama hayvanlara karşı şiddet uygulayanı gördüğümde yasal olarak bir cezası olmadığı için bu ucubelere cezayı ben veririm.

0|0
    0|0
  • Karsisina cikar gucun yetiyorsa bana vur deyip dayaktan felc ederdim.

1|1
    0|0
  • Bir insanın başka bir canlıya acı çektirdiğini, ezdiğini görürsem asla sessiz kalmam.

0|0
    0|0
  • Burda 1. Seçenekte insana şiddet varken hayvana şiddeti işaretlerleyenler var çok ilginç. Demekki hayvan insandan değerli onlar için

0|0
    0|0
  • Eşe ve hayvana siddet görürsem adamın gotunu keserim

0|0
    0|0
  • Öyle seçenekler olmuş ki doğru soru hangisine tepki vermezdiniz benim için. Cevapta öpüşen çiftler olurdu. Diğer 3 seçeneğe de gıcığım..

0|0
    0|0
  • Bana ve sevdiklerime dokunulmasın, millet birbirini öldürsün umurumda olmaz.

0|0
    1|0
  • Öpüşen çiftlere özgürlük ister, diğerlerine muhalefet olurum.

0|0
    0|0
  • Hayvanin biri kilina zarar versin ebesini mumyalarım onun

0|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    31

Kızlar Ne Diyor 68

• Sokakta öpüşmeyle ahlakı sorgulayan bu millet kadının sokakta öldürülmesini ahlaklarının hangi kısmına sığdırıyor?
    Kadın, çocuk, hayvan a ne yapılırsa yapılsın müdahil olurum ama kadın ve çocuklarsa söz konusu olan canım onların canından tatlı olmaz ne pahasına olursa olsun elimden geleni ardıma koymam (nokta)

0|0
    0|0
  • Hayvana, çocuğa, yaşlıya ve kadına yapılan şiddete duyarsız kalamıyorum. Aciz durumda olan kim varsa kısacası

4|1
    0|1
  • Şiddet olayının hiçbir şekline kayıtsız kalamıyorum..
    Öpüşmüşler-sevişmişler vs vs çok umrumda olmaz , ama çocuk en bası çeken , hayvana ve kadına yapılan hiç bir şiddete kayıtsız kalamam

0|0
    0|1
  • Aslında hem hayvanlara kötü davranan, hem de eşine/sevgilisine şiddet uygulayan kişileri görünce tepkisiz kalamam.

2|1
    0|1
  • Herhangi bir canlıya şiddet uygulayan kimseye göz yummam.

2|4
    0|1
  • Şiddet uygulayana da görgüsüze de tepki verilir. ! Kimse hastanede gitar çalıp hastaları rahatsız edemiyorsa , parklarda çocuklar sevişen çiftler görmek zorunda değil.
    Aileler görgü öğretemiyor. Görgülü bir insan şiddette uygulamaz. Bu kadar sapik zihniyetlere sevgilisini de izletmez. çocuklara bunları zorla izleterek çocukların psikolojisini de mahvettirmez !

0|1
    0|0
  • Buna diğer seçenekler varken öpüşen çiftler cevabını veren bir kitle var ne yazık ki!!!

2|1
    1|1
  • şiddete çöp atana ve hayvanlara kötü muamele yapana

2|0
    0|1
  • Kadın döven bir adam görsem. Buna dayanamam. Kuvvetim yetmez elbette ama benimde yapabileceğim bir şey var elbette polisi ararım. Kadını savunmak için çevreden yardım isterim, yani o an ne olsa yaparım. Elimden ne gelirse.

0|0
    0|1
  • D.. Son zamanlarda insanların başlarına gelenlere karşı pek tepki veremez oldum:\

1|1
    0|0
  • Öpüşen çiftlerden rahatsız olanlar ahlak dersi öğretmeye çalışıyor insanlara, kadına şiddete gelince ahlak falan kalmıyor nedense. Ben kadınlara, erkeklere ve çocuklara şiddet gösterildiğini gördüğüm anda olaya karışırım ve gizliden polisi ararım.

0|0
    0|0
  • Çocuğu hırpalayanlara ve hayvanlara kötü davrananlara.

0|1
    0|0
  • Hayvana şiddet uygulayan...
    Çünkü insan kendini savunur ama hayvan savunamaz.
    Kediye tekme atan bir adamı elimden zor almışlardı tırnaklarım'la yüzünü çizmiştim

0|0
    0|1
    • Eline saglık
      İyi size bişe olmadı

• Bana bisi yapamaZ.
      Onlar aciz insan kendini savunana vuramaz

• Anladım
      ALLAHTANDA korkmuyolar
      Müslümanım diye geziyorlar ortalıkta
      Farklı dinden birisi görse
      MÜSLÜMANLARDAN soguyqcak
      Hep bu karaktersizlerin yüzüne
      Masum bir kediye vurmak nedir ya biz yolda görsek eve alır süt veririz

• İkincisi dışında hepsine müdahale etmeye çalışırım.

0|1
    0|1
  • Kadınlara ve hayvanlara yapılan şiddete tepkisiz kalamam.

1|1
    5|0
  • hayvanlara kötü davranan bir insana asla kayıtsız kalmam polise vermeden ayrılmam ordan

0|0
    0|0
  • Şiddet için ortaya dalarım genelde ya da bıçak vs. kötü bir ortamda polisi ararım ama çöp konusunda sanırım sadece kötü kötü bakar geçerim.

0|0
    0|0
  • Şimdi eşine şiddet uygulayana tepki göstersem ikisinin arasinda kalip dayak yemek ya da karimdir ya da kocamdir ister sever ister döver sanane demeleri ihtimalleri var. Ama hayvanlara eziyet eden görürsem kesin tepki gösterirdim.

0|0
    0|1
  • Hayvanlara ve çocuklara şiddet uygulayanlara. Buna asla tepkisiz kalamam, kendimde zarar göreceğimi bilsem yine sesimi çıkartırım.

0|1
    0|0
  • Hayvanlara kötü muameleye asla sessiz kalmam her kimse o kafasını bedeninden ayırırım.
    Kadına şiddet uygulayan insanlada sessiz kalmam.

0|0
    0|1
  • bir hayvana şiddet uygulayanı görürsem çatır çutur anasını oracıkta skrm

1|0
    0|1
  • Öpüşen çiftler hariç hepsine. Onlar ilgilendirmez beni. 😒 Diğerlerine karışırım.

1|0
    0|0
  • Eşine sevgilisine ve hayvanlara siddet uygulayanlara en sert tepkiyi veririm. Çöp atanlari uyarırım. Öpüşenleri görmezden gelirim yaptıkları ayıp.

0|1
    0|1
  • hayvanlara kötü muamele yapanlara aynı muameleyi yapmak istiyorum

0|0
    0|0
  • Bir erkek kadını döverken bir adamı parçalamışlığım vardır
    Hoş canımı zor kurtardım ama
    Pişman değilim

0|0
    0|1
  • Şiddetin hertürlüsüne eğer ki ayıramıyosam bile bişekilde müdahele ederim polis çağırırım bişiler yaparım yani.

0|0
    0|1
  • Çevreyi kirletene hayvanlara ve insanlara zarar veren şiddet uygulayan insanlara o an tepkimi gösteririm. Ama öpüşene bir şey der miyim bilmiyorum. Buda bir görgü kuralı ama Nerede olduğuna bağlı

0|0
    0|1
  • Opusenlerden rahatsiz olanlar siddete karsida bu kadar rahatsiz olsalardi turkiye daha yasanabilir olurdu

0|0
    0|0
  • Hayvanlara kötü muamele yapanlara kesinlikle tepkisiz kalmam😑😑

0|0
    0|1
  • Hayvanlara kötü muamele yapanın insanlığından şüphe ederim her şey bir yana güçsüz bir varlığa eziyet vs bir yana

0|0
    0|0
  • Kızlardan görüşlere devam
    38
Yükleniyor...