4 Ekim Hayvanları Koruma Günü yaklaşıyor! Sokaktaki patili dostların için ne yapmak isterdin?

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü yaklaşıyor. Kışın yaklaşmasıyla birlikte açlıktan ve soğuktan etkilenecek patili dostlarımız için bir şeyler yapmamız gerek. Peki sen hayvanları koruma gününde sokak hayvanlarını korumak için ne yapmak isterdin?

Seçeneğini belirle seçtiğin şıkka özel iyilik yapma fırsatı için de linklere tıklamayı unutma :)

#HayvanKorumaGünü #4Ekim #SokakHayvanları

1|3
102144

En İyi Kız Görüşleri

• Paylaşım çok tatlı olsa da, hayvanları kedi ve köpekten ibaret görmek/sanmak aslında bir tür ikiyüzlülüktür.

Kestiğin ya da bir şekilde zarar verdiğin her ağaçla onlarca hayvanın evini elinden alıyorsun. Yere attığın her bir çöple bitki örtüsüne, toprak üstünde/altında yaşayan canlılara zarar veriyorsun. Satın aldığın makyaj ürünleriyle yüzlerce farklı türde hayvanın işkencesine destek oluyorsun. Ve bunun gibi yüzlerce şey!

Ama iki kediye ev yapalım, köpeklere su, kuşlara yem atalım hoop hayvansever olalım.

2|1
    0|0
  • Ben elimden geldiği kadar her şartta bulunduğum her yerde sokak hayvanlarina zaten bakarım. Babamın restoranindan asla hiç bir şey atılmıyor. Her zaman hayvanlara mama oluyor herşey. Kendi evimde de bu böyle. Sokakta Bremen mızıkacıları gibi geziyoruz ben ve arkamda hayvanlar.. :) bu his dünyalara bedel. Gerçek ve karşılıksız bir sevgi.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşleri

• Ne kadar saçma niye akliniza sadece kedi ve köpek geliyor anlamam ki tabii kedi köpek cici güzel ama. fare böcek pis kaka mi anlamadim ki madem sokak hayvani bu butun hayvanlar için gecerli bir durum bu bir at olabilir fare olabilir veya başka biraey ayrica sürekli hayvanlara yemek mama veripte kendi doğasını bozmayin kediler fare yememeye başladı hatta korkmaya bile basladi çocukken tavukcularin önünde kasaplarin önünde kedi beklerdi şimdi hic yok hayvanlar herşeye ulasabilir vaziyette niye ugrassinlar ki

0|0
    0|0
  • Kışı üşüyerek geçirmesinler diye kedi evleri hazırlasam.
    Aslında Kedi köpekten biraz çekiniyorum korkuyorum da ama zarar görmelerini hiçbir zaman için istemem bazı ahlaksız vicdansız insanları anlamıyorum Neden bu hayvanlara zarar verirler neden öldürürler zaten Sana saldıracak köpek belli olur ki o zaman da önlemini alırsın mesela Ben engelliyim ortopedik Engelli olduğum için Yürüyemiyorum kedilerden veya saldıran köpeklerden kaçmak imkansız O yüzden korkarım Ama zarar görmelerine hiçbir zaman istemem Onun için elimden geleni yapardım zarar görmelerini istemezdim ama şu hayvanları öldürüp de kendisini insan diyenler var ya onları köpek yerine bile koymam.

1|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 100

• benim evde 2 kedim bahçemde ve sokakta sayamadığım kadar çok var hergün 3 kilo kuru mama 3 kap yaş mama giderleri bana ederi en fazla 40 tl
    keşke herkes biraz duyarlı olsa geçekten ben kıyamıyorum hiç birine elimde olsa hepsini evime alacağım da bizim hatun biraz uyuz :)

0|1
    0|0
  • Yaşadığım yerde insanların hayvanlara karşı davranışı çok iyi ve bu bence çok önemli bir durum. Evde de bir kedim var ama aynı zamanda dışarıda binlerce kedim varmış gibi düşünüyorum. Yanımda hep bir miktar mama taşırım. Çoğunlukla okuldaki kedi ve köpeklere mama götürüyorum. Mahallemizdeki her kedinin girebileceği kedi evleri de bulunmakta. Yapımı da zor değil. Her gün hayvanları düşünmeliyiz, bir gün değil.

1|0
    0|0
  • Bunu sadece yilda bir gun degil her gun yapmaliyiz hayvanlar aclik susuzluktan hayatlarini kaybetmesinler donarak olmesinler

0|1
    0|0
  • Zaten 300 sokak canı var besleme yaptığımız bolgede onlara zor yetisiyoruz kiyamadigimizdan yolda her gorsugumuzu alıyoruz klinik tedavisi yuva derken elimizden geldiğince koşturuyoruz işte

0|2
    0|0
  • Hayvanların ihtiyaçları için fazlasıyla elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyorum

0|1
    0|0
  • Çocuklarına sahip çıksınlar, merhameti, şefkati öğretsinler yeter valla..
    Her sokağa çıktığımda elinde taş, sopa ile kedi, köpek kovalayan veletleri görmekten gına geldi...

1|2
    0|0
  • Gecen sene kizimla beraber cok guzel bir yuva hazırlamıştık sokak kopek ve kedileri icin ama 1 gun dayanmamış çalmışlardı. Ne kadar düşüncesiz bir toplum olmaya başladık gerçekten üzülüyorum.. Ama biz bu sene de hazırlayacağız, bıkmadan.

0|0
    0|0
  • Biz kapimizin onune kediler icin tahtalardan ev yaptik tabi cocuklar Zadar vermedigi surece ayrica evde 4 yavru kedi bakiyoruz

0|1
    0|0
  • Yemeklerinden artan kemik vs vs şeyleri kedi ya da köpeklere veriyorum

0|1
    0|0
  • Cicili bicili hayvan alip bakacağınıza sokak hayvani edinin bakın. Dün 2 ayağı olmayan bir yavru kedi buldum sokakta aldim ve buyutcem

1|1
    0|0
  • Sokak kedilerini besliyorum, beni artık iyi tanıyorlar :)

0|0
    0|0
  • Sizin için alan yerler var mina kultur merkezi var instada siz parasini verince onlar aliyor tavsiyem

0|0
    0|0
  • Genellikle evimin yanında yaşayan kediler için mama koyuyorum. Kış yaklaşıyor diye ev yapmak iyi olur. Kışın onlar bodrumda yaşıyor. İstanbul'da yaşayan ünlü iyi kalplı Sarper Duman 19 kedi sokaktan evine almış. İyi ki Onun gibi insanlar var dünyada!

0|0
    0|0
  • mama ve su aldığım olmuştur mahalledeki kedi köpekler için

0|1
    0|0
  • Kis icin hepside gereklibirde gozetmeliyiz kotulerden korumak icin.

0|1
    0|0
  • Ben alırım zaten koca bir torba mama her gün iner beslerim kedişleri çok seviyorum oyyyy onlar minak minnak

0|1
    0|0
  • Yani kışın herkes sıcak bir yuvaya ihtiyaç duyar...

0|0
    0|0
  • Bağış yaparım ve kapımın, penceremin önüne mama bırakırım.

0|0
    0|0
  • Eski yogurt kaplarina su doldurup kapinin önüne koymak iyi bir fikir olabilir.

0|0
    0|0
  • Hepsinin şöyle catısı olan küçük küçük kulübeleri🏠🏠🏠🏠 olsa nasıl olurdu ama😍

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    80

Erkekler Ne Diyor 142

• Bir kedim olmalı en kısa sürede.

0|0
    0|0
  • İmkan olsa da keşke hepsini yapsak. Ama Çevremde soğuktan ölen hayvan fazla görmedim. Çoğunlukla yemek peşinde koşarken arabaların altında eziliyorlar. Tüylü oldukları için soğuğa dayanırlar ama açlığa asla.

0|1
    0|0
  • Ben zaten yapiyorum. Balkonuma kuşlar için su içme ve yem yerleri, evimin önünde mama ve su kapları yaptım. Ayrıca sahile gidip önüme hangisi çıkarsa çıksın besliyorum. Zaten sahilde onlar için bir sürü hayvan evi yapılı oraya da bırakıyorum. Hayvanları koruma günü benim için bir şey ifade etmiyor. Ben zaten her gün onları koruyorum.

0|0
    0|0
  • Evimde kuş balık harici hayvan beslemedim besleyemem de ama su ve mamalarını imkanlarım el verdikçe eksik etmemeye çalışıyorum
    sadece onların da birer canlı olduğunu unutmayalım yeter zaten çok şey istemiyorlar
    imkanı olan bir kap mama imkanı olmayan bir kap su bıraksın dünya daha çok yaşanılır hale gelecektir.

0|0
    0|0
  • Biz insanlar üzerlerinden kirli ellerimizi cekelim yeter. Hayvanların yaşam alanlarina tecavuz ettiğimiz icin bu haldeler. Hic dokunmasaydik bu doğada bir sekilde sirkülasyon devam ederdi. Bize ihtiyaçları olmazdı. Bize ihtiyaçları olmaları beni üzüyor.

Tüm bu yapilanlar gecici çözüm. Kalici fikirlere ihtiyacimiz var.

1|0
    0|0
  • Hayvan gıdasını bulur. Çöpten, dükkanlardan, oradan buradan ama nereye sığınacak Ankara kışında? O yüzden kedi evi yaptırmak ya da kışın ılık olan yerlerdeki ormanlara taşımak isterdim.

0|0
    0|0
  • Köydeyim ve 15 bazen 18 e kadar çıkan kedi besliyorum. Kışın evin giriş kısmını açık tutuyorum orada yatıyorlar. Ancak bazen dövüştükleri içi ayrı ayrı kalabilmeleri açısından evleri olsun istiyorum.

0|0
    0|0
  • En son bu sabah sokak kedilere ev yaptım malum kış geliyor. Herkes kendi evinde atık olarak kullandığı yiyecek ve atık malzemeleri küçük araç gereçler ile bu sevgili canlara yardımcı olabiliriz. İlla ki para harcamak gerekmiyor, kendi imkanlarımızla kullanmadığımız ya da çöpe gidecek yemeklerle ile onlara yardımcı olabilir. Saygı ve sevgiyle hoşçakalın

0|0
    0|0
  • hayvanları düşünmek çok çok güzel birşey çünkü her ne kadar onlar Bizim gibi savunmasız olmasalar da betonlaştırdığımız doğada yasamakta zorluk çekiyorlar yani biz aslında hatayı başta yapıyor ve onları bakıma muhtaç hâle getiriyoruz , hayvanlar kadar nice insanlar da bakıma muhtaç onları da unutmamak dileğiyle

0|0
    0|0
  • Yine aynı sonuca geliyoruz sadece gününde hayvan sever veya gününde sevgili veya gününde annelerimizi mutlu etmeyelim her günümüzde ilgilenelim insan olmanın 1. kuralı sevgi saygı merhamet

1|0
    0|0
    • Keslinlikle oyle saygi sadece insanlara karsi ya da bir dusunceye karsi olmamali butun canlilara karsi olmali kediye kopege kusa bocege cicege... Tek bir gun hayvanlarla ilgilenmek onlari aylar suren soguktan ya da aylar suren yaz susuzlugundan kurtarmiyor maalesef

• @eiipax Kesinlikle. Kısacası hayvan sever diye bir kavram veya sıfat yoktur insan veya cani mahluk vardır. İnsan olan dağı taşı tüm canlıları sever zaten özellikle kişiye hayvan sever demeye gerek yok insandır sadece

• Hem sokakta barınak hemde yiyecek içecek temini yapmak isterdim. Sokakta olmasının sebebi onların hayatımızdan çıkmamasını sağlamak

0|0
    0|0
  • Apartmanın kapısının önüne bir tas su koymaya aciz bizim milletimiz mi alacak bunları? Hiç sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Sokakta beslediğim bir kedim var. Sürekli camımın önüne atlıyor ve kendini sevdirip yemek yiyor :) İnsanları sevmedim hayvanları sevdiğim kadar...
    B şıkkı diyorum.

0|0
    0|0
  • Bayat ekmekleri ince ince doğrayıp bahçemizin bir köşesine koyuyorum, hem kuşlar hem sincaplar yesin diye. Sabahları kapının eşiğine bir kapın içine süt dolduruyorum kediler içsin diye.

0|0
    0|0
  • Vakti zamanı geldi saksıdaki Kedilerimiz çıktı, yetişiyor :)

0|0
    0|0
  • İki ayaklı hayvanları sokaklardan temizlemek isterdim.

1|0
    0|0
  • Heeepsini temizleyip, karınlarını doyuyup, hepsinin güven için yaşayabilecekleri yerler sağlamak isterdiim

0|0
    0|0
  • Herkes basit bir sey yaparak aslinda yardim edevilir

0|0
    0|0
  • Son zamanlarda artan kedi mamaları taşları dolu dolu güzel bir şey hiç fark ettiniz mi o mahalledeki kediler obez acaba kaş yapayım derken göz mü çıkartıyoruz

0|0
    0|0
  • Şu kadarını söyleyeyim sosyal medyada gösterilen duyarlılığı gerçek yaşamda uygulasa sokak hayvanı kavramı rafa kalkar ülkemizde.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    122
Yükleniyor...