Türkiye bunu da gördü. Manisa'da imam camide kadınla basıldı. Örnek din adamı sence nasıl olmalı?

Merhaba
Türkiye bunu da gördü. Manisa'da imam camide kadınla basıldı. Örnek din adamı sence nasıl olmalı?
Güzel ülkemizde bir vukuat var ki "Hocanın dediğini yap, gittiği yoldan gitme" sözünü gerçeğe çevirmiş. Olay şöyle gelişiyor;

Manisa'nın Salihli ilçesinde bir cami imamı ezandan önce gidiyor camiye doğal olarak. Bu kez nedense cami kapısını arkadan kilitliyor. Namaz için gelen cemaat, caminin arka tarafından bir kadının girdiğini görüp hırsız sanarak 155 i arıyorlar. Hemen polis geliyor. Bu arada imam ve kadın camide. Polisler kapıyı çalsa da hocamız açmıyor. 40 dakika sonra ise kadın arka taraftan kaçıp gidiyor.

Soruşturma da Suriyeli bir kadını camiye bizzat imamın çağırdığı anlaşılıyor ve görevine son veriliyor. açığa alınıyor.

Son derece kötü bir örnek olduğu aşikar.
Peki sence örnek bir adamı nasıl olmalı? Senin örnek din adamı profilin nedir?
Güncellemeler:
Bu arada yazmayı unuttum. İmam polislere "Camide temizlik yapıyorduk" demiş. Kendini bu şekilde açıklamış.

0|3
2565

En İyi Erkek Görüşleri

• Turkiyede bilmem kacbin imam var sapik ruhlu olanlarda olabilir yani imamlik sonucta bir meslek unutmayalim nasil sporcunun da ogretmeni de bilmemneninde sapigi cikiyorsa imaminda sapigi vardir imamdan sapik mi olur demek diger meslek gruplarinin yaptigi sapikliklari mesrulastirir elestirmiyecegizmi tabiiki elestirecegiz bu haber dilden dile yayilacak gerekirse yillarca bu insanlar hapis yatacak ve yeterli seviyedeki caydirici yasalar cikacak ama yasanan 2 3 munferit olaydan dolayida butun imamlari gectim butun muhafazakarlar soyledir yok kapalilar boyledir diye genelleme de yapmak asil bagnazlik ve cahilliktir. Genellemeler cok tehlikelidir. Son olarak umarim kanunlar yasalar bir an once cikar bu assalik herifte yilllarca hapiste curur.

1|0
    0|0
  • Şimdi dini bir vazife olarak getiren insanlar ile dini para kazanma yolu olarak gören insanları bir ayıralım.

Bir insanın imam olması onun dini sağlam olduğunu göstermediği gibi, bir imam bunu yaptı diyede bütün imam ve Müslüman olanlar sapıkmış gibi lanse edilmemeli.

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Isin garibi baska saat dilimi yok muymus da namaz vakti cemaatin gelecegi zaman olmus bu olay nerden baksan degisik bir durum🤣🤣🤣 din adaminin nasil. Olmasi gerektigi kisiye gore degismez aslinda dinin kurallari bellidir ona riayet etmesi lazim gelir

0|0
    0|0
  • imamlık parayla yapılacak bir meslek olmamalı, din öğrensin diye imamhatipe zorla gönderilen çocuklar en sapkın olanlar oluyor bu hiç bir zaman şaşmadı , sen neyden uzaklaştrmaya çalışırsan kişiyi o her zaman en çekici geliyor number1'ı o oluyor , ben bu adamı savunmuyorum ama suç sadece onun değil.

1|2
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 63

• Muhafazakarlarin cinsel sapkinliklarinin daha fazla oldugunu biliyorum. Avrupada , Amerika'dada boyle ve ozellikle Vatikan papazlari...

Spotlight filmini izlemediysen tavsiye ederim. Bu konuyla baglantisi var.

1|0
    0|0
  • Benim vereceğim örnek din adamı profili Türkiye ye fazla gelir. Tabi kimseye peygamber gibi ol diyemeyiz çünkü kimse peygamber gibi olmaz bu aşikar. Ama.. Sahabe gibi olabiliriz. Bunlara da en güzel örnek bence adaleti ile Hz. Ömer dir.

2|0
    0|0
  • İnsanlara robot muamelesi yapan eğitim sisteminin sonucu budur işte. Adam o alana yöneldiği zaman bu işe ne kadar gönül verebilir diye kimse sorgulamıyor. Hristiyan birisi gelse okulunu bitirse imam olabilir. Duayı ezberlediysen ünide sınavı verdiysen imamsın.

2|0
    0|0
  • Örnek din adamının nasıl olduğunu, kim ve kimler olduğunu bal gibi hepimiz biliyoruzda bu gerçekle yüzleşmek işimize gelmediğinden, her beş yılda bir yeni karalama kampanyalarıyla kulağımızın üstüne yatıyoruz çoğumuz.

2|0
    0|0
  • Beşer şaşar. Allah nefse ve şeytana uydurmasın. Önemli olan imam hatip ya da ilahiyat mezunu olmak değil. Nefs tamamen yok olmaz ama güzel ahlakla üstü örtülür. Örneğin kendi kız çocuğunu diri diri toprağa gömen hazreti ömer adaleti ile dünyaya nam saldı. Bu ancak gerçek islam ahlakı ile olur. H

1|1
    0|0
    • Her hastalığın bir tedavisi vardır. Aynı tıp gibi düşün. İşte o hastalığı ve çaresini gerçek islam alimleri ve evliyalar biliyor. Kibirse yok ettiriyor. Çoğunlukla da kibir oluyor ve evliyalık iklimine giriyorlar. Tabii icazeti yine bir evliya veriyor. Tüm eviliyaların soyu silsile ile peygamber efendimize dayanır. Dayanmıyorsa evliya değildir.

• O Güzelim memleketim o güzelim Çağdaş vatanım Ne Hallere geldi Biz hangi döneme denk geldik böyle ne kadar acıyor 20 ler 40 lar Seksenler doksanlar varken biz bu kadar acımasız şerefsizliğin döndü bir döneme nasıl gelebildik Nalet olsun demekten başka bir şey elimden gelmiyor şu an ne kadar acı bir şey anlatamam din Hocası diye güvenip yanına gidersin ha bunların görünce insan yolunu değiştirmesi geliyor islamdan soğutuyor insanı bunlar gerçekten

1|0
    0|0
  • İslamda maaşlı imamlık olmaz. Mahallenin dini bütün ilim sahibi insanı imamlık yapar. Maallı imamlık olduğu sürece bu tür olaylar yaşanabilir.

1|1
    0|0
  • Genellemeyelim arkadaşlar. Müslüman insan, melek değildir. Bir insan müslüman olabilir ama günahta işleyebilir. Böyle bir şey varsa; bize Allah Günahını affetsin demek, düşer.

1|0
    0|0
  • Babanın işlediği suçtan oğlu. Oğlunun işlediği suçtan baba sorumlu tutulamayacagi gibi. Bir imam bu işi yaptı diye de diğer hoca efendilere aynı şeyi yuklemeyin dostlarım. Geceniz güzel olsun.

2|1
    0|0
  • Gerçekten mi? Bunlarıda mı görecektik tamam sahte hoca olup ortalıkta olanlar vardı ama, hocam ya gerçekten çok ayıp.

1|1
    0|0
  • Yazık, çok üzücü. ''Cehennemde dal odun yoktur, herkes ateşini buradan götürür.'' sözünü açıklayacak bir davranışta bulunmuş. Ne diyelim Allah affetsin.

1|1
    0|0
  • Şener Şen'in filmimde sekreteriyle yari ciplak basilmasi gibi olmus bu olay resmen
    Bu tur gorevi kotuye kullananlari meslekten tamamen men etmek lazim

2|1
    0|0
  • Birincisi bazıları bunu bahane edip dine dün adamlarına laf atmasın.
    Bence din adama dediğin dindar akıllı ve namuslu olmalı

1|0
    0|0
  • Diyecek hiçbir şey bulamadım resmen.. Rezillik ya resmen.. Madem bir bok yiyeceksin neden camiyi alet edersin ki..

1|0
    0|0
  • Ülkemiz bunlardan daha beterini yaşadı yaşıyorda... medyaya düşmeyen o kadar rezillik var ki

1|1
    0|0
  • Colu cocugu garip gulebayi oksuzu yetimi s! ktiniz, sonunda gòzü suriyelilere diktiniz HAYIRLI CİMALAR 😁

1|1
    0|0
  • Siyaset ve siyasetçinin kanadı altından çıkmalı, aslında bir çoğu tasviye edilmeli

1|1
    0|0
  • Dinin adama ihtiyacı yok. Din inananı adam yapar. Bu dinin kimseye hiç bir görevliye ihtiyacı yok. Kuranla muhattabız hepimiz.

2|0
    0|0
  • Şu an mezheplerle tarikatlarla hurafelerle yerle bir olmuş bir inancın saflığından bahsedebilirmisiniz bozulmuş bir dinin mensubu olmak ahmaklıktır

1|0
    0|0
  • sadece bizde olur böyle utanç duyulası şeyler... dinini temsil eden bir insan örnek olmalı, şeref yoksunu değil

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    43

Kızlar Ne Diyor 23

• her cuppe giyen hoca degildir ya da her acik giyinen bacım degildir ülkece disardan gorduklerimize inaniyoruz kafamizda hemen bir profil olusturuyoruz bu iyi bu kotu diye insanin icini bilemeyiz bu Allahla kulun arasindadir.

1|1
    0|0
  • Örnek din adamı diye bişey Yok sende hangi nefs varsa onda da var belkide daha baskın bir nefsi vardır tabi istisnaları katmıyorum bence örnek din adamı kadını hepimiziz kendimiz onlar yaşayan yaşatan değil meslek amaçlı yapıyorlar

1|0
    0|0
  • bu ulke ogretmen polisten askerden imamdan sapiklik gordu e daha kimden gorucek oha ya oha kimseye guvenemicekmiyiz biz

2|1
    0|0
    • iki elham okuyor camide kadini yatakta aska fiske yapiyor ulan Allahin evi bee

• bunlari bu hale getiren cahil gecmis anneler erkektir yapar elin kiriymis aha buda oldu sonunda o erkekler simdi kizlariniza taciz tecavuz ne varsa yapiyor sizin gibilere acinilmaz

• Örnek din adamı profilim yok. Peygamberler, Kur'an-ı Kerim ve evliyalar dini öğreneceğim kaynaklar. Bunlar dışında kimseyi takip etmem.

1|1
    0|0
  • Dincileri sevmiyorum zaten. Örnek din adami profilim yok.

3|2
    0|2
  • Ayip vallah.. Sen dini öğretmen gerekirken kadınla tobe... git evinde yap edepsiz cami ne Ya? Dini yerde gidip napmış.. yazık

1|1
    0|0
    • Zaten sıkıntı orda.. git evinde ne yapıyorsan yap Camii insnaların gidip namazını eda ettikleri, temiz tutulması gereken bir yer. Kusura bakmayın pek herkesin yorumuna yazmam nadirdir... iyi geceler..

• Aynen işte edepsiz.. Hayırlı geceler

• bu imamlar da çok fena bir tanesinin arkasından salatalık çıkmıştı :d

1|2
    0|1
  • Geldiğimiz son nokta diyecek kelime bulamıyor insan yazık 😔

1|1
    0|0
  • Muslumanligiyla ornek olacagina imam olmus birde. Yazik.

1|1
    0|0
  • Dini kendine alet edip bir yerlere gelenlerden daha neler göreceğiz kimbilir!

1|0
    0|0
  • Cidden rezillik ✩

1|1
    0|0
  • Çok kötü bu nedir ya allah ıslah etsin.

1|0
    0|0
  • Bari camide olmasın :(

1|0
    0|0
  • Daha kötüsünü biliyorum. İmama bile güvenme...

1|0
    0|0
  • Allah ıslah etsin başka yermi kalmamış

1|1
    0|0
  • Şaşırmadım. Kimse kimseye örnek olmasın en iyisi

1|0
    0|1
  • Yok artık

1|1
    0|0
  • Işte Tam bir müslüman erkek