Okul da kız-erkek ayrımı geliyor sizce nasıl olur?

Çocuklar psikolojik olara nasıl etkilenir büyüdüklerinde ne düşünürler ve kız-erkek ilişkisi nasıl olur? Karma eğitim kalkıyor yani kız ve erkek başka okul veya sınıflar da okutulacak mış. Bence böyle bir şey iyi olmaz fakat şimdi topluma bakıyorum da zorla askere alınan çocukların terörist altına yatıp vatanseverlik yapan sorunlu Türk kızlarıyla büyümemesi daha mı iyidir? Ayrıca zihinsel sıkıntılı erkek çocuğu 9 yaşında çalışmaya verip kızı besleyen Türk babalarının ülkesinin gerilemesi ilahi adalet midir?

Ben de artık ülke gündemi yüzünden buraya pek girmeyeceğim bence siz de öyle yapın max 2 yıl içinde çoğu kişi iflas edecek. Eğer üniversite mezunuyum deyip yurtdışına sizi alacaklarını düşünüyorsanız (okumak hariç) yanılıyorsunuz.2018 ve 2019 dünya'nın en iyi ilk 500 üniversitesi'nde Türkiye'den yok. https://cwur.org/2018-19.php

0|0
26

En İyi Kız Görüşü

• Sen vatansız biri olarak Türk kızlarını laf söylüyorsan bende sana şunu söyleyeyim.
    Eger terörist altına yatan Türk kızları olsaydı İzmir'in dağlarında çiçekler açmak yerine senin gibi o.. Çocukları peydahlanirdi. Dağlarında teröristin altında kürt kızlarıyla fink attığı yer Diyarbakırdir sirnaktir hakkaridir kobanidir. Orada da Türk kızı değil kürt kızı yaşar. Bu durumda teröristin daga kaldırdığı kürt kızıdır. Senin gibi vatan hainleride onların tohumudur. (kürt Türk kardeştir, benim bahsettiğim kürt bu soruyu soran vatan haini zihniyetindeki kürtler)

Ayrıca ortalığı velveleye vermek için uydurma, kız erkek ayrı okutulmuycak. Öyle bisey yok. Ha eğer olursa da iyi olur. Çünkü hatırladığım kadarıyla daha 6. sinifa giderken arka sırada hormonları senin gibi tavan yapmış ergenler birbirini sıkıştıriyordu.

0|0
    0|1
    • Sorunlu sen şimdi şehir de terörist altına yatan Türk kızları olduğunu yalanlıyor musun? Yunan altına yatıp Atatürkçülük yapan bile var böyle max 70 zeka seviyesine sahip bir kız milletine mensub olup sana konuşma hakkını kim veriyor? Ben "Türk kızları dağ çıkıyor" mu dedim? Evet bu da var zihinsel sorunlu kızın teki şehir de tanıştığı teröristle beraber doğu'ya gidiyordu ailesi öğrenmişti sonra polise ihbar etti.

• 7gün

Sokaktaki tabelalara bak, insanların giydikleri "t-shırt" lere bak.. İnsanların soayal medyadaki biografilerine bak.. İnsanların konuştuğu dile bak.. İnsanların kültürüne bak..

"Türkçe" yi veya "milli kültür ve milliyetçi" bir hava göremezsin..

Sadece tutarsız ve biliçsiz bir ırkçılık var o kadar..

• 7gün

Ve böyle bir ayrımı yapacaklarınıda zanletmiyorum.. Resmi bir açıklama yok milşi eğitim bakanlığından..

Talepte yok..

Yani oy kaybetmeyi riske almazlar..

Saten şurda 5-10 senemiz kalmış..

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar gerçekten tiskinç, neden mi?

Eğitim-öğretimin tek amacı>> eğitim-öğretim dir..

Yani; kız-erkek kaynaşın, se###in, flörtleşin, sevgili olsun diye DEĞİL...

karma veya ayrık farketmez... Amaç eğitmek..

Peki ayrık eğitimin faydası var mı?

Yurt dışında; abd veya avrupa ülkeleri veya gelişmiş diğer ülkelerde de bu tarz okullar var..

Bana kalsa; ayrık okul ve karma okul da olmalı...

İsteyen istediğini seçsin, hem böylece ikisi arasındaki farkta ortaya çıkar...

Bana kalsa çok güzel eğitim sistemleri kuracamda..

Fırsat verilmiyor..

Başarı hangisinde?
    https://youtu.be/_z-ST0SFdms

Türkiyedeki temel sorun nedir?
    https://youtu.be/bUY5lOJoU4I

#Herneyse

0|0
    0|0
    • 7gün

Türkiye de kadınlar ve erkekler birbirine saygılı değil beraber yetişmelerine rağmen birde ayrı olunca nasıl olur?

• 7gün

Ayrık ya da karma eğitimin- kız/erkek sorunları üzerine etkisinin olduğunu düşünmüyorum..

Eğer kötü bir etki varsa oda karma eğitimdir..

Ön lobu yani alın bölgesinde olan beynin kortex tabakası; hayvandan farklı olarak düşünebilmemize, iyi kötü ayrımı yapıp bir irade sahibi olmamıza yarar..

Bu hiçbir hayvanda bulunmaz, yani maymundan farkımız budur...

Lise ve ilk okul yaşlarında kız ve erkekler; hormanları artmış ve düşünemeyen hayvanlar gibidirler..

Yani bir arada bir yanlış değer yargıları ve kuralları olan bir sosyal ortam oluşturuyolar..

Bunortamda çok fazla ciddiyetsiz amaçsız zararlı ve bencil olan bir çok ilişki türü oluşuyor kız/erkek arasında..

Buda kız/erkek nefretinin tohumlarını atıyor..

Kız ve erkekler hakkında belgesel;

ultrafilmizle.tv/.../

Ted konuşmaları;
      1) https://youtu.be/gmOv6SaKtzQ

2)
      https://youtu.be/jvdxhGRFKBM

Beyin hakkında;

https://youtu.be/Sf11tpEz6AE

• 7gün

Ve böyle bir ayrımı yapacaklarınıda zanletmiyorum.. Resmi bir açıklama yok milşi eğitim bakanlığından..

Talepte yok..

Yani oy kaybetmeyi riske almazlar..

Saten şurda 5-10 senemiz kalmış..

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben böyle sacma sapan bir sey daha görmedim. Tamamen rezillik

0|0
    0|0
    • Galiba bu sene olmayacak ama sonraki eğitim dönemi olacak hatta Erdoğan açıklama yaptı.

Erkekler Ne Diyor 5

• Lise eğitiminde olabilir. Kız liseleri, erkek liseleri vs. eğitimin kalitesini bile arttırabilir ancak Türkiye gibi kadın-erkek ilişkilerinin berbat olduğu ülkelerde çocuklar karşı cinsle bir okulda iletişim kuruyor öyle tanıyor buda kalkarsa iyice asosyal, iletişim kurmayı bilmeyen, kezban gençler yetişebilir. Bana göre isteğe bağlı olarak seçilmeli ne şekilde eğitim görüleceği. Ayrıca zorunlu eğitimin 8 yıl olması gerektiğini düşünüyorum. İmam hatiplerde kapatılmalı.

0|0
    0|0
  • Benim için iyi olurdu. Artık geçti ama neyse

0|0
    0|0
  • iyi olur

0|0
    0|0
  • Vaayyy yazdıklarını sevdim
    Bu oc devlet "haydi kızlar okula" kampanyası yaparken milyonlarca çocuk işçi sanayide çalışıyordu
    Neyse konuya dönelim; öyle bir ayrım yok devlet "seçenek" sunacakmış isteyenler için
    Aslında bu da saçma. Ona seçenek sunarsan bende lgbt bireyleri için üniversite seçeneği isterim

0|0
    0|0
  • Karma eğitim iyidir 4 sene erkekle aynı sınıfta liseyi bitirmiş biri olarak bu kanıdayım. Bir kaç tane kız olsaydı sınıfta daha akıllı durabilirlerdi. Olmayınca çöpe tüküren bile vardı

0|0
    0|0
    • Kişiye göre değişiyor. Bazıları "kız var efendi olayım" der bazıları "kız var artislik yapmam lazım" deyip millete bulaşır. Bu da ahlak ve saygı gibi eğitimlerle düzelir bence.

• Erkeklerin olduğu her bok oluyor erkekleri yanlız bırakmamak lazım tek sınıfta

• Bir kız bir kızla anlaşabilir okuyabilir belki ama bir erkek erkek ile okuyunca yere tükürenler küfür edenler çok oluyor

Yükleniyor...