Demokrasi Nedir?

Demokrasi Nedir?

Demokrasi benim çok sevdiğim bir kavramdır, ama kendi bildiğim anlamdaki demokrasi! Bir kişinin haklarının bittiği yerde diğerinin hakkı başlar diye öğretilen ve insanların kamu ve özel mallara zarar vermeden , insanların rahatsız edilmeden savunabildikleri kişisel ve ulusal hak ve özgürlükleri.

Demokrasi Nedir?

Demokrasi polisin de, askerin de, vatandaşın da en büyük hakkıdır ve tek bir kişiye veya gruba mal edilemez. Ülkeyi bölmek için seçimle geldim diyerek devletten maaş alıp düşmanlık etmek midir demokrasi? Biz pkk yı pyd yi arkamıza aldık diyenlerin hakkı mıdır? Polis asker görevini yaparken dokunulmazlık zırhına bürünüp engelleyenlerin onlara hakaret edenlerin mi hakkıdır demokrasi?

Bir bölgeyi kalkındırmak için yol yapan hava alanı yapan fabrika kuranların kendilerini vuran araçlarını yakıp ilerleme olursa bölgede gücümüz kalmaz diye korkanların hakkı mıdır demokrasi? Yolda işine giderken ekmeği için çalışanları öldürme hakkımıdır demokrasi? Okullara bomba koyanların hakkımıdır demokrasi, ülkeyi bölmek için bir şehri tüm insanıyla yerle bir edipte bir tünele sıkışınca aldığı canlar değil de kendi canı aklına gelip aman dileyen teroristin hakkı mıdır? HAYIR.

Demokrasi komşusunu tanıyan ve komşusuna bile bir şey olduğunda onun gibi üzülen vatandaşın, ülkesini bütün olarak gören ve seven herkesin, bölücülere ekmek vermeyen ,evladı kardeşi daha iyi olsun vatanına milletine ulusuna faydalı olsun diye çalışan, vatanı için ölmeye hazır olanların ve polisin, öğretmenin, doktorun, hakimin, çöpçünün, esnafın ve daha nice vatan evlatlarının hakkıdır.

Gerek dünkü olaylarda ölen ve yaralanan gerek ülkemiz kurulduğundan beri ölen yaralanan tüm şehit ve gazilerimize Allah’tan rahmet ve ailelerine başsağlığı diliyorum. Allah bu ülkeye düşmanlık eden herkesin belasını versin ve tüm niyetlerini hem boşa çıkarsın hem de kendi başlarına bela etsin inşallah…


0|0
02

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 2

  • Amin..

    0|1
    0|0
  • emeğine sağlık harika yazmışsın

    0|1
    0|0
Yükleniyor... ;