Bakışlar ve Anlamları

Bilmiyorum size de oldu mu, biriyle tesadüfen göz göze gelirsiniz ve dikkatiniz oraya çevrilir. Oysa bu sıradan bir tesadüftür, ne ondan size ne de sizden ona bir kur yapma hadisesi yoktur. Hem bu şekilde bilinçsizce hem de bilinçli atılan iletişim odaklı bakışların anlamlarını kendimce incelemeye çalıştım. Umarım keyif alırsınız...

1- Göze dikkatlice ve uzun süreli bakış

Bu türden bir bakış, karşıdakinin beyninde uyarılmaya sebep oluyor. Bu uyarılma bir tehdit, öfke ya da tutku yönünde olabiliyor. İfadesiz bir yüzde donuk bakan gözler bazen anlamayı güçleştirebilir. Ortamın gidişatına göre anlaşılabilir sadece.

bakışlar ve anlamları

2- Resmiyet bakışları

Genelde iş, okul ya da büyük aile ortamındayken takındığımız bakışlardır. Kasılarak yer yer yapmacık gülücüklerle ortamın rahatsızlığını en aza indirmeye çalışırız. Kaşlar şekilden şekile girer böyle ortamlarda. Kendimiz değilizdir ordaki.

3- Flört bakışları

Karşı cinse atılan bakışlardır ki bunlarda bol bol gülücükler görülür. Mutluluk hormonunun etkisiyle yerli yersiz fakat bir o kadar doğal olan sevecen bakışlardır.

4- Seni istiyorum bakışları

Tereddütsüz ve keskin yer yer kısık bakışlardır. Kirpik altından bakma diye tabir edilen bakış, tensel çekimler bakışlarla başlar dersek birine arkamız dönükken bile beyin bize izlendiğimiz uyarısını veriyor diyenlere inanabiliriz pekala. Elektrik aldım diye alaya alınan konu gerçekten önemli, iyi bir sekste bakışların önemi büyük...


5- Bencil bakışlar, poster bakışları

Ben ben ben bakışları. Ben güzelim, ben yakışıklıyım, ben karizmatiğim, ben sevimliyim, ben seksiyim vs... Karşıdakine kendimizde hoşuna gideceğini düşündüğümüz şeyin varlığını vurgularken ya da öyle sanmasını isterken atarız bu bakışları. Bazen de karşıdakinin hiçbir önemi yoktur, kendimizle ilgiliyizdir.

6- Sencil bakışlar

Karşımızdakine kendisiyle ilgili bir duyguyu geçirmeye çalışırken attığımız bakışlardır. Merhamet, suçlama, onaylama, tebrik etme, anlayış, sorgulama, kızma vs... özetle kişilere tepkimizi geçirdiğimiz bakışlardır.

Gerek yok her sözü, laf ile beyana. Bir bakış bin söz eder, bakıştan anlayana.

Mevlana


3|1
3316

En İyi Erkek Görüşü

  • Birisi size 7 saniyeden fazla bakıyosa sizi s*kmek istiyoxur siz buna dikkat edin gerisi fasa fiso :D

    1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 15

Kızlar Ne Diyor 32

Yükleniyor... ;