KizlarSoruyor'da İkinci Kez: Bu Sosyal Deney Ortalığı Karıştırır

Siteyi çok seven ve fırsat buldukça yazılar yazan, en çok da farklı şeyler yapmak isteyen biri olduğumu bilenler çoktur sanırım. Tam da bu 'fark yaratmak' düşüncesinden yola çıkarak Mart ayında yaptığım ilk sosyal deneyde toplumun bir kesimini temsil eden KizlarSoruyor erkek üyelerine 'Ne kadar yakışıklı olduğunu söyleyen oldu mu?' diye sormuştum. Üstelik bunu özel mesaj kutularına yazarak yapınca ortaya süper cevaplar çıkmıştı. Ortalık fena karışmıştı. Bunu yaparak aslında 'Hiç tanımadığı karşı cinsten güzel bir söz duymak bir Türk erkeğini nasıl etkiler?' sonucuna küçük çapta da olsa ulaşmaktı. Ulaştık mı derseniz? Bence fazlasıyla.

KizlarSoruyor'da İkinci Kez: Bu Sosyal Deney Ortalığı Karıştırır

Beni eski sevgilisi sanıp 'Büşra sen misin' diyen de oldu, kendini yakışıklı görmediği için 'Muhatap ben değilim' diyen de. 'Kıyamet mi kopuyor. Türkiye'de ilk kez bir kız bana yürüdü' diyen de oldu, 'Yakışıklı bulmanız normal. Zaten ben dünya güzeli, nur yüzlü biriyim' diyen de. Velhasıl kelam aradan geçen 7 ayın sonunda, tam da benim sosyal deney yaptığımı hafızalardan silmişken, çok değerli 9 erkek üyeye öyle bir şey söyledim ki. Annem 'Emin misin?' dedi. Kararlı olduğumu öğrenen biricik annemden helallik alarak çıktığım yolda, gazan mübarek olsun nidalarıyla;

9 erkek üyeye "Senden hoşlanıyorum" dedim

KizlarSoruyor'da İkinci Kez: Bu Sosyal Deney Ortalığı Karıştırır

Bu kez amaç, toplumun bir kesimini oluşturan erkek üyelerimizin 'Tanımadıkları karşı cins tarafından kendilerine duygu beslenmesi ve bunun dile getirilmesi sonucu verecekleri tepkiler' idi. Malumunuz olduğu üzere sitemizin erkek üyeleri hakkında belli bir ön yargı var ne yazık ki. Ben buna katılmasam da. Her kıza asılan, başka bir şey düşünmeyen ve kaba insanlar genellemesi mevcutken bir genç kız olarak onlara 'Senden hoşlanıyorum' demek her ne kadar sosyal deney olsa da neler doğuracaktı. Biraz da endişeliydim. Üyeleri rastgele seçtim. 3 kriterim vardı.

1-) Fenomen veya editör olmamalıydı.

2-) Adlarını çok duyduğumuz, her yerde gördüğümüz üyeler olmamalıydı

3-) Ve o sırada online olmalıydı.

İşte tüm bu kriterlere sahip 9 KizlarSoruyor erkek üyesine birden bire, hiç beklemediği bir anda bir genç kız "Senden hoşlanıyorum" derse neler olur.

O halde ortaya çıkan süper tepkiler, şaşırtıcı cevaplar ve güldüren dakikalar bir an önce başlasın :)

Çok şaşıran üye

KizlarSoruyor'da İkinci Kez: Bu Sosyal Deney Ortalığı Karıştırır

Bu arada belirtmem gerekiyor ki, merhaba ve hal hatır sorduktan hemen sonra sosyal deney cümlemi kullandım. Belirtmek isterim. İlk üyemiz gerçekten çok şaşırdı. İnanamadı. Şaşkınlığını kilometrelerce öteden hissetmek hiç de zor olmadı.

@Beyaz-İtli-Prens

Şu an ne diyeceğimi bilemedim.Hiç böyle bir şey beklemiyordum açıkçası, şaşırdım.

Çok şaşırdım. Normalde fazla kişisel bilgi falan vermem, kendi fotoğrafımı falan da paylaşmam, acaba nasıl hoşlandı diye düşünüyordum.

Adını sitede ilk kez duyduğum bu kibar ve çok şaşkın üyemize teşekkür ediyorum. :)

"Sosyal deney yapıyorsun değil mi? Çakaaal" diyen üye :)

KizlarSoruyor'da İkinci Kez: Bu Sosyal Deney Ortalığı Karıştırır

@KafkasKartalı_00

Sosyal Deney yapıyorsun değil mi çakaaal. Yoksa kim aşık olur bana. :) Hahah yemezler. Duygularımla oynadın. :)

Ben mi çakal. Aşk olsun. Kuzuyum ben aslında. :)

Profil resmindeki detaydan espri anlayışını kolayca anlayabileceğimiz üyemize çok teşekkürler :)

"Öz güvenine bayıldım" diyen üye

KizlarSoruyor'da İkinci Kez: Bu Sosyal Deney Ortalığı Karıştırır

@KRALLLJ

Ne ara hoşlanmaya başladın hem beni nereden gördün. Mutlu oldum biraz da anlam veremedim ben seni ilk defa gördüm sitede. Güzel hissettirdi böyle bir şeyi duyan herkes bunu hisseder. Genelde kızlar direkt böyle bir şey söylemez öz güvenine bayıldım. Ne zaman yayınlanır? Söyle de ona göre takılayım.

Sitemizde çok yeni olan, "Buralarda kalıcı değilim" diyen ve bunu kaç kez söyleyip gidemeyenlerden olacağına inandığım genç üyemize çok teşekkürler :)

"Gururlandım ama senin aklında başka biri var" diyerek günahımı alan üye :)

KizlarSoruyor'da İkinci Kez: Bu Sosyal Deney Ortalığı Karıştırır

@axish

Gururlandım teşekkür ederim ama aklında başkasının biri olduğunu düşünüyorum.

Severek takip ediyoruz ailecek. :)

Beni önceden beri takip ettiğini söyleyen KScan'a selam olsun.. :)

"Allah'ım ne hata yaptım" diyerek kendini kırmızı ışıkta geçerken trafik polisine yakalanan sürücü gibi hisseden üye

KizlarSoruyor'da İkinci Kez: Bu Sosyal Deney Ortalığı Karıştırır

"Sen beni güldürdün. Allah da seni güldürsün." dediğimiz insan türü kendisi. Fenomen ve editör olanları farklı bir seviyeye koyan ve benden kendisine hiç beklemediği bir anda mesaj yazınca korkan üye demek daha doğru olur sanırım.:)

@benimadimmetin

Banlanacak mıyım acaba bu kadar üst levelden mesaj geldiğine göre heyecan yaptım. Ne bileyim dalga filan geçmişimdir gizli sorunla diye düşündüm bir an. Gurusun, Editörsün, Fenomensin resmen buranın valhallasından biriyle konuşuyorum sanırım. Benden hoşlandığını söylüyorsun. İnanması çok zor gelse de teşekkür ediyorum. Çünkü @benimadımmetin ve resmimde ash ve pikachu. Var mı resmen çekicilik kombosu. :) Ne hissettim dersen, ilk önce kesin trolldür dedim. Çünkü çoğunlukla kızlardan gelen mesaj neden böyle dedin öbür tarafta göreceksin filan oluyor..

Bu esprili KScan'a teşekkür etmekle beraber bilmesi gerekiyor ki, Fenomen, Editör olmanın bir üstünlüğü yok. Yine de tiye alarak beni güldürdü. Allah da onu güldürsün. Çünkü onun adı Metin :)

"Ama neden ben" diye sorgulayan üye

KizlarSoruyor'da İkinci Kez: Bu Sosyal Deney Ortalığı Karıştırır

Başta da belirttiğim gibi daha az adını duyduğum ya da hiç duymadığım üyeleri seçtim özellikle. Onlardan biri olan bu üyemize özel bir yer açmam gerekecek. Çünkü o çok kibar bir şekilde sürekli sorgulayan bir üyeydi.

@gardropfuat19

Ne hissedeceğimi bilemiyorum ki şaşkınlık ama güzel bir şey. Şimdi sorabilir miyim neden diye.

Başlayan ve ben açıklama yapsam da "Ama neden ben" diye sorgulamaya devam eden bu kibar üyemize de teşekkürlerimi sunuyorum. :)

"Hayırlısı reyiz ne diyeyim" diyerek söze başlayıp hem güldüren, şaşırtan üye

KizlarSoruyor'da İkinci Kez: Bu Sosyal Deney Ortalığı Karıştırır

@Bkzgeek

Hayırlısı reyiz ne diyeyim. Yaa yanlış anlama ama koskoca bir kızsın ve bu durum çok saçma ileride çok zarar görürsün ablacım. Boşver aşkı meşki hayat kısa.

Aynı yaşta olmamıza rağmen cümlelerin içinde 'Ablacım' diyerek aslında tanımadığı hanımlara saygıdan böyle dediğini belirten arkadaş. Sitenin yeni yıldızısın kanaatimce. Hep buralarda ol. Hürmetler. :)

"Kız arkadaşım olmasa sohbet edebilirdik" diyen dürüst üye

KizlarSoruyor'da İkinci Kez: Bu Sosyal Deney Ortalığı Karıştırır

@KoşanFanta

Onur duyarım, öyle ya da böyle bir nedenden fark edilmek güzeldir. Tam neden böyle bir mesaj attın anlamadım ama güzel birkaç şey gördün ve fikirleri beğendin sanırım.

Diğer bir ihtimal gerçekten hoşlandım demek istemiş olman, pek ihtimal vermiyorum ama ona karşılığım da güzel bir kız arkadaşım olmasa bu anlamda da sohbet edebilirdik.

Teşekkür ederim, sen de cici bir hanımefendiye benziyorsun.

Ne kadar dürüst bir yaklaşım, öyle değil mi? :) Mutluluklar seninle olsun. Çok teşekkürler sana da. :)

Çok fazla şaşırıp "Şaka mı bu?" diyen üye

KizlarSoruyor'da İkinci Kez: Bu Sosyal Deney Ortalığı Karıştırır

@The_Vanir

Çok şaşırdım desem. Burada böyle bir şey ilk kez başıma geliyor. Şaka mı bu?

Dedikten sonra açıklamasını yamak zorundaydım.

Ne hissettin diyorsan şaşırdım ama teşekkür ediyorum.

Sevgi, beğenilmek, ilgi görmek. Hiç şüphesiz herkesin hayır diyemeyeceği şeyler. Bugün burada işte o hayır demenin zor olduğu karşı cinsin duygu dışa vurumunu, müptelası olduğumuz sitede doğal olarak bir kadın olduğum için, erkek üyelerle yaptığım sosyal deney çalışmasıyla bir nebze ölçmeye çalıştım. Endişeliydim. Çünkü bir ön yargı vardı. Ama bir o kadar da güveniyordum. Herkes aynı olmazdı çünkü.

Bugün burada aslında erkeklerin karşı cinsten hoşlanılan, beğenilen biri olduğunu duymanın onları çok şaşırttığını, aynı zamanda çok mutlu ettiğini öğrendik. Ve tabi ki KizlarSoruyor erkek üyelerinin ikinci sosyal deney çalışmam da da sınıfı geçtiğini.

Hepsi saygılı, esprili, ne yapmak istediğimin farkında olduktan sonra hoşgörülü ve son derece nazikti.

Albert Einstein “Ön yargıları parçalamak, atomu parçalamaktan zordur..” diyerek tarihe atıfta bulunduğu sözü boşuna dememiş olsa gerek.

Bu arada Einstein demişken şu sözünü de hatırlatmadan geçemedim.

Hayat iki şekilde yaşanır: Ya hiç mucize yokmuş gibi, ya da her şey birer mucizeymiş gibi..

Her günümüzün, her nefesimizin ve her bir sevdiğimizin bizim mucizemiz olduğunun farkında olup, sevgi dışa vurumunu bir birimizden esirgemediğimiz günlerimiz, yıllarımız olsun..

Sevgiyle kalın.. :)

KizlarSoruyor'da İkinci Kez: Bu Sosyal Deney Ortalığı Karıştırır

4|7
5591
Funda_a KizlarSoruyor'da Fenomen
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Bunları gizli sordun değil mi? Çünkü ben bunlara benzer sorulara çok denk geldim ve sosyal deney mi yapıyorsun diye sorduğumda genelde anlamamış numarası yaptılar. Ama açık açık bunları yayımlaman ve aşağılara geldikçe ulan demelerim çoğaldıkça... Neyse gerçekten çok hoş olmuş. Devam yani..

  1|0
  0|0
  • Gizli den kastın ben kendimi gizli üye yapmam ise, Hayır.. Kendim olarak yaptım..👍

  • Hepsini Göster
  • Tamam o zaman. Sağolasın.. :)

  • sen de. :)

 • Baştan sona okudum. Bir emek harcamışsın ama bence başarılı değil. Yeni bir şey öğrenmedim , heyecanlanmadım , değişik bir şey bulamadım. Sıradan olmuş. Bitirdiğimde “vay be” diyebilmeliyim. Bundan sonra ki deneylerinde başarılar. Daha etkileyici ve çarpıcı sonuçlar elde etmeni dilerim.

  1|0
  0|0

En İyi Kız Görüşleri

 • Buna pek bir sosyal deney denemez çok bilimsel yani yok bence
  Ve hep olumlu iyi olan cevapları yayınlamissin eminim ki çok çirkin dönüşler de almış olmalısın
  Yinede eğlenceli yazmışsın eline sağlık

  1|0
  0|0
  • Yorumun için çok teşekkürler. Ama gerçekten kötü cevap veren olmadı.. Sadece bir üye yayınlanmasını istemedi.. Zaten kötü bir tepkisi olmamıştı..🙏

 • Gulumseyerek okudum hepsini gerçekten. Cok tatlı olmuş . Hiçbirinin terslememesi güzel. Bunun kız versiyonu olsa ne olurdu yanıtlar merak ediyorum 😄

  Ellerine sağlık

  1|0
  0|0
  • Onu da bir erkek üye düşünsün.. Benim yaparsam olmaz..😊👍

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

5389

Benzer Sorular

Yükleniyor...