İlişkisi Yeni Biten Birine Söylenmemesi Gereken Sözler

Ayrılık evresinde olan kişilerin ruh halleri çok hassastır, hayatlarının en zor dönemlerinde durumu daha da zorlaştırmamak için ayrılık acısı çeken kişinin çevresindekilere çok iş düşüyor. Zira o kişi için moral destek çok önemli. Ama destek verirken köstek de olabiliriz hiç farkında olmadan iyi niyetli olsak bile.

Ben sana söylemiştim beni dinlemedin

Söylemesi çok sevilen, söylemesinden hiç hoşlanılmayan bir cümle; “Bak gördün mü benim dediğim çıktı!” İlişkiden çıkmış birinin ruh hali zaten allak bullak, bir de böyle çok bilmiş sözler ile daha çok üzmeye gerek yok. "Madalya takalım o zaman" sözü ile karışlık verilebilir.

Çivi çiviyi söker başka birini bul

İlişkisi yeni bitmiş birinin belki de son isteği başka bir ilişkiye girmek olabilir. Bir kere ağzı yanmıştır aşktan yana gelişigüzel bir ilişki son isteği olabilir. Kötü bir önermedir yağmurdan kaçarken doluya tutulmaya neden olabilir.

Zaten senin yanında sönük kalıyordu, yakışmıyordu

Aman ne kadar da iç rahatlatıcı bir cümle, ayrılan kişi ayrılık acısı ile zaten canı yanmıştır bir de seçimlerinin sorgulanması "yanlış seçim yapıyorum" düşüncesi canını yakacaktır.

Başka biri olduğu için mi ayrıldınız?

Varsayalım ki öyle bir şey oldu aldatma sonucunda ayrıldılar, bunu hatırlatmak tekrar canını yakmasına neden olacaktır.

Yeni sevgilisi çok hoş biri

Ne kadar geride kalan bir ilişki de olsa kimse istemez herhalde eski sevgilisin yeni sevgilisi hakkında övgü dolu sözler duymak.

İstersen aranızı yapabilirim

Bir ilişki bitirmek kolay iş değil, yürümez bir ilişki olduğuna inandığı için ayrılmışlardır zaten. Tekrar bir araya getirmenin biraz daha zaman kazanmaktan başka bir faydası da olmayacaktır. Tekrar bir araya gelmek bu şartlar altında en son duymak isteği şey olabilir.

Zamana bırak

Dip not: En güzel teselli dertli kişi kız ise sarılıp, erkek ise omzuna elini koyup dinlemektir o anlatsın siz dinleyin ve bu gereksiz cümlelerden kaçınıp yanında olduğunuzu hissettirin.


2|2
2833

En İyi Kız Görüşü

  • ilişkiyi sadece yaşayanlar en iyi bilir ve boş ümit vermek sadece karşındakini kandırmak gibi birşey. Gerçi ilişkinin neden bittiği de önemli, genelde birisi tarafından birisi terkediliyorsa çok mesaja boğmamak en iyisidir. Bir de elinden geldiğince güçlü durabilmek.

    0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

  • İnsanlar, her konuda bilgili bilgisiz fikir vermeye bayılır zaten. Buda onlardan biri. Eline sağlık..

    0|1
    0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 27

Erkekler Ne Diyor 32

Yükleniyor...