BÜTÇE DOSTU, GÜVENİLİR TEMİZLİK

Ev Tozlarıyla Savaşanlar İçin Etkili 5 Yöntem

jilet_ütücü_farukk

Herkese merhaba :)
Havalar bir sıcak, bir soğuk. Haliyle evi havalandırmak için günün belli saatlerinde pencereyi açıyoruz ve dışarının tozuna maruz kalıyoruz. Evin sürekli tozlanmasından rahatsız olanlar, tozları uzun süreliğine uzaklaştırmak isteyenler ve temizliği kolaylaştırmayı arzulayanlar için bizzat uyguladığım 5 basit ama etkili yöntemden bahsedeceğim ;)

toz almak
toz almak

1. Evi doğru zamanda havalandırın.

Ev Tozlarıyla Savaşanlar İçin Etkili 5 Yöntem

Dışarıda yağmurlu, rüzgarlı bir hava varsa evi havalandırmak için doğru zaman olmadığını anlayabilirsiniz. Keza gündüz saatlerinde de hareketlilikten ötürü tozlar daha çok yukarı çıkar ve evlerin içine kolayca dolar. Bu bağlamda ben evi genelde akşam veya gece uyurken havalandırıyorum, hem rahat uyku çekiyorum hem de gündüzün o yoğun tozunu evimden uzak tutuyorum.

2. Daha sık süpürge tutun.

Ev Tozlarıyla Savaşanlar İçin Etkili 5 Yöntem

"Evim ne de olsa temiz" deyip biriken tozların üstüne yenilerini eklemeden daha sık şekilde süpürge tutmanızı öneririm. Silmek veya çamaşır yıkamak gibi diğer temizlik işlerinden hariç olarak evi düzenli ve sık olacak şekilde süpürürseniz tozlanmanın da önüne geçmiş olursunuz ;)

3. Toz yaratan unsurları tespit edin.

ev tozu
ev tozu

Eve sadece dışarıdan toz gelmez, evin içerisindeki eşyaların yapısı da toz yayabilir, buna en iyi örnek tabii ki de tiftiklenen kumaşlar ve gazete gibi ince kağıtlar... Özellikle halı, perde, kırlent, masa örtüsü gibi evin içerisinde kullanılan eşyaların minik parçaları toz halinde dağılır, evdeki tozlarla birlikte birikebilir. Bunların tespitini yapıp ona göre eşya seçimi yapmanızı ve bu malzemeleri daha dikkatli kullanmanızı öneririm :)

4. Toz tutan gereçler kullanın.

Ev Tozlarıyla Savaşanlar İçin Etkili 5 Yöntem

Evin içerisinde en çok tozlanan alanları az çok biliyorsunuzdur; dolap içleri, kıyafetler, elektronik eşyalar vb.. Bu tarz alanlarda tozun belli bir bölgede tutulması önemli, özellikle dolap içlerine serilecek örtüler, elektronik eşyalara koruyucular gibi pek çok yöntemle hem eşyaları koruyabilir hem de tozları kolayca temizleyebilirsiniz.

5. Doğru temizleyicileri tercih edin.

Vim Silikonlu Temizleyici
Vim Silikonlu Temizleyici

Evin tozlarını alırken kullanılacak malzemelerin seçimi de çok önemli. Tozların birikmesi bir yana, temizlerken yüzeyi iyi temizlemesi, ardında uçuşan tozlar bırakmaması ve Vim Silikonlu Temizleyici sprey gibi yeniden tozlanmayı önleyecek yapıdaki malzemeler konforumuzu artırıyor, demedi demeyin ;)

Siz evdeki tozlarla nasıl baş ediyorsunuz?

Ev Tozlarıyla Savaşanlar İçin Etkili 5 Yöntem
4
3
Görüşünü yaz
4Kız Görüşü
3Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

43
 • Coffein
  Aliosun eve bir robot hergun 3 e ayarliosun, aksam eve geldiğinde ohh miss Heryer 😂
 • bengünaz16
  Temizlik yapasım geldi
 • Gizli Üye
  Havalandırmak önemli
 • persordinary
  Eline sağlık
 • PLMSA94
  Emeğine yüreğine sağlık harika olmuş.
 • Çoklusever38
  Temizlikle pek aram yok
 • sessizz33
  Etkili yöntemleri bizlerle paylaştığın için teşekkürler 👍😊
YÜKLENİYOR...