Patronunuzdan lafınızı esirger misiniz?

Özellikle işe alınıp işten çıkarılmanızın, patronun tek bir lafına bağlı olduğu iş yerlerinde, patronun size haksız yere sarf ettiği kırıcı kelimeleri sineye mi çekersiniz yoksa saygınızı yitirmeden, ona yaptığı davranışın yanlış olduğunu bir şekilde belli etmeyi mi seçersiniz? Yani iş hayatında, karşınızdaki kişiye göre politik davranmayı biliyor musunuz?

0|0
621

En İyi Erkek Görüşü

• Ağzına sıçarım gerekirse işi bırakırım bir bok diyemez şimdiye kadar hiçbir patron bozuntusuna laf söyletmedim kendime.

0|2
    0|0
    • iyi olanı da var ama tamamen onun insafına bağlısın genelde

• Valla çalıştığım şirketlerde grafik departmanında olduğum için pek karışamazlar bize, kafamı bozarlarsa başka adam bulsunlar dert değil profesyonel adam bağırıp çağırmaz zaten

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• genel de duymazdan ve görmezden gelirim..

o kendi kafasına göre sinirlenir bağırır çağırır.. cevap vermeye bile tenezzül etmem ve önümdeki işle ilgilenmeye devam ederim..

çünkü yaptığım işin uluslararası genel kuralları var..

yani o kendi kafasına ve egosuna göre bende hata ve kusur bulamaz..

0|0
    0|0
    • o zaman patron da uysun o kurala :(:(

• malesef susmak zorunda kalıyorsun

1|0
    0|0
    • malesef öyle ama o zaman da kendini hep haklı zannediyor

• Saygı sınırını aşmadan konuşulmakta fayda var.

1|0
    0|0
    • evet ama çok dinletemezsin kendini

• İşini tam yapanı, herkez dinler. Eksik olmayacak ki, eksiklerle ilgili konuşmaya hakkı olsun insanın.

• Hic esirgemem lafimi soylerim. Hatta bir kere soyledim sonu kotu bitti ama bir onemi yok :D

0|1
    1|0
  • /ornek olarak ne gibi kelimeler sarf ediyor?

0|0
    0|0
  • Susmak iyidir patrona

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Sakınmam. Çalıştığım zamanlarda hiç sakınmadım sözümü. Şimdi serbest çalışyırum, yine aynı, müşterilerimle çok rahat konuşuyorum gerekli şekilde.

Bu işin yolu da şu; Patronunuzun yüzüne bir şey vuracaksanız asla diğer çalışanların yanında yapmayın, odasına gidin, orada konuşun. Çalışanlarının yanında üzerine giderseniz, sizi çalışanlarına karşı zayıf düşüren bir tehlike olarak görür. Ama yalnız konuşursanız, ukala davransa bile söylediklerinizi dinler, gerekeni yapabilir.

0|2
    1|0
  • Hiç Bir Şey Demem Çıkar Giderim (:

1|0
    0|0
    • o lüksü olmuyor her zaman insanın malesef, özellikle sorumluğunda başka insanlar da varsa

• Evet Bu Böyledir.Ama Dayanmak Zordur.Bir Kaç Kuruş Para İçin İnsanlardan Laf Yemek.Çalıştığın Halde Ve Ona Para Kazandırdığın Halde. Saçma Bir Sistem Bu Bence.

• Valla 3 ortağın olduğu bir sirkette çalışıyorum patronlar cok terbiyeli ve düzgün insanlar bir is yaptırmak istediklerinde yap et demiyorlar rica ediyorlar Allah herkese böyle patron nasip etsin inşallah.

0|1
    0|0
  • Hiç de susmam, yumuşak bir üslupla,

çok güzel laf giydiririm yeri gelince,

kimse de bir şey diyemez.

0|0
    0|0
  • Eğer yaşın küçükse ses çıkarmazsın da büyük olduğun zaman koyar, mecbur ikaz edersin. Bana öyle yapıldığı zaman genelde sabrediyorum, devam ediyorsa bir yolunu bulup onu yüzüstü bırakıp gidiyorum. 1 hafta arar ondan sonra başka birini bulur, öyle şerefsizdir patronlar.

0|0
    0|0
    • hepsi değil ama mekan onun diye istediğimi söylerim havasında olan da çok var

• hayatta esirgemem, hatta yarın toplantım var maç öncesi hazırlık yapıyorum.. ne kadar bazı konularda zıt düşsekte dürüst ve lafımı esirgemediğim için sever sevdirir kendini

0|0
    0|0
  • benim patronum müşterilerimdir.ve müşterilerim her zaman haklıdır.

0|0
    0|0
  • 5000 euro maaş veriosa gıkımı çıkarmam valla

0|0
    0|0
    • 10da birini alan var mı acaba :)

• Ona yaptığı davranışın yanlış olduğunu bir şekilde belli etmeyi mi seçmek gerekir zira onun sarf ettiği kırıcı lafları sineye cekip eywallah demek iyi olmamalı kendi ağırlıgınızı koyup aşırıya kacmadan tepki göstermek gerekir.

0|0
    0|0
  • Duruma kişiye göre değişir bu.Benim bu yaz çalıştığım yerdeki patrona küfür ediyordum gene tepki vermiyordu o kadar kansızdı...

0|0
    0|0
  • patron ben oldugum için kendimi çok eleştiririm :=)

0|0
    0|0
  • Kufur etmeden tabikide herseyii soyluyorum 5 yillik tazminatim var isterse kovsun.

0|0
    0|0
    • kolay vazgeçilecek bir eleman değilsen biraz daha söz hakkın oluyor

• Yani dostum cogu patronda kimin calisip kimin calismadigini biliyor. Calistigin surece hic bir patron bisey soylemez ama takintili patronlarda var yok degil.

• evet kendi işin olsa kimseye boyun eğmezsin ama orda eğmek zoruna kalıyorsun

• patronu görüyor musun diye sorsana.

0|0
    0|0
    • sürekli görmek zaten baskı yaratıyor

• Hayir esgirgemem en son anasina küfür ettim.sonum isden ayrildim

0|0
    0|0
  • boşuna dememişler özel sektör diye... artık ülkede iş yerleri playboy stüdyoları gibi...

0|0
    0|0
  • Patron benim :)

0|0
    0|0
    • her zaman haklı mısın yani :)

• haksız yere bagırıyorsa tabiki cekilmez .

0|0
    0|0
    • insanlar katlanıyor ama maalesef

• yani tabi sorumluluklarını kabullenen insanlarda var işin aslı olayın nasıl olduguyla alakalı yani o an

• teke tek kalmaya çalışırım ve uygun bir dille anlatırım. Öküzülük yaparsa da ona göre karşılığını alır :)

0|0
    0|0
  • amk korum adamın biz ne patronlar gördükkk

0|0
    0|0
  • ben lafimi esirmemem hatta kisa bir sey ankatiyim bir kere patrononun oglunun yakasindan yapistimkavga ettik sonra ayirdilar babasi gelmisti yani patron adama s*kerim senide isinide demistim

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;