Size de oluyor mu bu duygular?

Şimdi bir kanalın sabah haberlerinde sunucunun gazete manşetlerini okuduğunu gördüm içimin bir hoş olduğunu fark ettim biraz daha bu anın tadını çıkarttıktan sonra bu hoş duygunun sebebi kendini ele verdi bütün sebep çocukluğum da yatıyormuş meğersem. Okula gitmek için sabahın köründe kalkardık ya hep annem sobayı yakardı biz kalkmadan kahvaltıyı hazırlayıp televizyonu açardı. Bizde sofraya oturup bir yandan önceden sürülmüş yağlı ekmeğimizi çaya batırırdık bir yandan da sanki çok anlıyormuşuz gibi sabah haberlerinin gazete manşetlerini dinlerdik çok geçmeden annelerimizden bir uyarı ''Hadi ağzınızı açmayın okula geç kalcanız...''

O sıcak ortama hayalimde dalmışım gitmişim mikrodalganın sesiyle silkindim ve kendime geldim.

O buharı tüten çayın yerini kolalar

Yağlı salçalı ekmeklerin yerine pörsümüş mısır gevrekleri

Kemiklerine kadar ısıtan; yeri geldiğinde sana kestane pişiren, yeri geldiğinde çay yapan sobaların yerini klimalar almış...

Ve o can alıcı soruyu sordum kendime ne ara oldu bunca değişiklik ne ara bu kadar sanallaştık arkadaşlarımızla oynadığımız oyunlar, koltukların yastıklarından yaptığımız evler kendini, şu anda tuşlarına bastığım bu aletin yerine mi bıraktı

Meğer ne çok özlemişim ben çocukluğumu içinden salça çıkan şokella kutularını, arkadaşımdan arakladığım bilyeleri, abim uyuduğunda eski tasolarımı onun yeni tasolarıyla değiştirmeyi, salıncakta sallanmayı, bisikletten düşüp dizlerimi kanatmayı...

Ve çok geçmeden şunu da anladım ki asıl özlem geçmişe değil çocukluğa duyuluyor.

0|0
07

En İyi Erkek Görüşü

• doğru cevap c seçeneği yazar bu parçada eskiye özlemini dile getirmiş

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• Sabah sabah soğuk buz gibiyken ortalık sobanın ateşiyle ısınıp hazırlanmak, üstünde çay demleyip ekmek kızartmak apayrı bişeydi yaa nerde eski günler diyorum bende bazen...

0|0
    0|0
  • olmaz mı bana da oluyo bazen öyle şeyler :)

0|0
    0|0
  • ahhh ahhh olmasmı ben çocuklugumu çok özlüyorumm

0|0
    0|0
  • İlla ki oluyordur (detayı okumadım)

0|0
    0|0
  • Ben hala soba üstünde ekmek kızartıp yağ salça peynir üçlüsüyle akıyorum...Miss miss

0|0
    0|0
  • Şekerli yoghurt ta istermisin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor... ;