İnsanımız neden bilinçsiz?

Son günlerde yaşanan olaylara bakıyorum ve hala tayyipçi ya da fetocu olan insanlar var bunların dini sömürdüğünü hala anlamadınız mı biri çıkar beddua eder çıkar iki aglar sızlar Allah der kitap der sonra amrrikada gününü gün eder öbürünün yaptığı yolsuzluklar diz boyu neden sadece kuranı açmak ve Allahın sözlerini okumak yerine hep böyle dini kullanan insanlara alet olup tövbe haşa onları peygamberleştiriyolar ne zaman anlayacak yurdum insanı dinin sadece kalben olduğunu gösterişle lafla sözle olmadığını

0|0
32

En İyi Erkek Görüşü

• öyle bir soru sormuşsunki kitap yazılır bu soruya. Bu esasen islam devletlerinin ortak sorunu. Peki suç islamdamı. Hayır. Ama islam geldiğinden beri değiştirilmedi ama kullanıldı. İslam ülkeleri coğrafyası zengin coğrafyalar ve cahil coğrafyalar. İslam ise çok derin bir felsefe. Anlamak için çok köklü bir kültüre ihtiyaç var. Ama bütün ülkelerde allah yolunda cihad adıyla bağnazlaştırılmış bir din. Temelde sorunumuz eğitim. Diğer taraftan ekenomik zorluğa itilerek duraksatılan ve eğlence tüketim icerisinde abandeje edilen bir gençlik sonuçta sorgulama dan inanç ve banane ya diyen alakasız gençler. İşte bunlar akp nin oy kitlesi. Adamlar olan biteni bilmiyorki yorum yapsınlar. Birde su var tabi " şşşş olum o bizden bizim adamımız söleme duyma görmezden gel. " ahlakı.

0|0
    0|0
    • Sen söylenebilecekleri söylenişsin zaten kardeşim ne diyelim Allah sonumuzu hayır etsin

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• onlarla dini nasıl kıyaslıya bldin anlamıyorum sadece bu ülkeyi yöneten biri olmak zorunda Kuran herşeye yetiyo çok şükür ama bazışeyleride bizim yapmamız gerekiyo ama sorarsan tayipciyim yani oda sırf alkolu yasakladı diye :D benimde hakkım 12de sokağa çıkmak alkolikler yüzünden 6dan sonra bakkala bile gidemiorum

0|0
    0|0
    • 10 sene sonrada cocuklarının adını chorge koyar bu negüzel medeniyet dersin. Adam fırıldak gibi gözünüzün içine baka baka her söylediğin değiştiriyor hala anlamıyorsunuz. Bu nasıl bir cehalettir sizinki anlamak çok güç.

• sence borcu ödemek için benzine zam koymakmı mantıklı yoksa aman*et biz çinden borç alırız diyipte benzini ucuzlatmakmı olmuyosa zamda gelcek baska bişeyde nereye ülke gtti bencil olmayın ya biraz düşünün bak ben ankaradan izmire taşndm burada 1 tane tapulu ev yok ankarada 1 tane tapusuz ev yok ben yönetmeyi bilen adaletli insanlara veririm oyunu k.bsın kmse

• Yani diyosun ki millete borcumuz olacağına elektriği suyu tekeli özelleştirelim o yapılan zamlarla bu ülkenin borcu kırk kere ödenir hani bunu anlarım özelleitirmeyi açıkla bir savaş çıktığında elektrik yabancılara satıldı elektriğini kesseler ülkenin neyle savaşacaksın silahlamı günümüzde herşey kimyasal nükleer ve elektrik üstüne kurulu o kadar küçük düşünüyosunuz ki ben anlayamıyorum hala anlamıyosunuz ülkenin elektriği tekeli başkasının elinde şimdi dışarıya daha çok mahkumsun

• Allah kalben yaşanır ama içinde saklanmaz diline dökersin sen onu ikisinin ne anlam yüklediğini ne yaptıklarını bilmem ama ben vatanıma milletime en çok kim hizmet etmekteyse odur benm için önemli olan. diğerleri şimdiye kadar hiç bir alt edemediler çok belli ben başkanımızı seviorum kim ne kadar beddusı ederse etsin kim ne söylerse söylesin kim begenmiosa begenmesin o istediği sürece Allahında izniyle hep başbakan olcak bak görün siz .

0|0
    0|0
    • İfadelerinden de anlaşılacağı üzere din kisvesini gereği gibi yaşamaktansa kendine tam anlamı ile bir örtü yapmışsın. Ne yazık bu haliniz ile kurana ve islama göre en büyük günahı işlemektesinizde farkında değilsiniz.

• Şu videoları bir izleyin. Bize bişey demeyin bir kez olsun kendinizle baş başa kalın da bir izleyin. Tamam saklanarak izleyin kimse görmesin ama bir cesaret edinde izleyin. Sonra kendi kendinize nekadar saygınız var bunu kendinize sorun. link

link

link

• Türk insanı öyle işte, bu halk nankör

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Merhaba ZortAlem kardeş

Dur!

Tayyipçisini mi mayyipçisini bilmem ama

Sn.Fethullah GÜLEN hakkında Fetocu Totocu dersen, o kafanı kıçına sokarım senin

0|0
    0|0
    • Bak benim bişey dememe gerek kalmadı sizin dinden anladığınız bu zaten madem çok müslüman fetullah neden amerikada ya da kuranda yazdığı gibi neden hala evlenmemiş bekar hiç düşündün mü pardon pardon kime soruyorum ki ben siz insana tapan yaratıklar açında kuranı okuyun kuranda ne yazdığına bakın sonra benimle bu konuyu tartışın ve önce biriyle konuşmayı ögren eger bana dinci birini savunuyosan kurduğun kelimelere dikkat et hem dini savunup hem küfredersen fetocu olmanda normal zaten

• Sen haklısın kardeş fetullah gülen peygamberimizden daha fazla dinini düşünüyo bir mantıklı düşün Allah aşkına ya söylediğin kelimeye bak peygamber efendimizin giyecek giysisi yiyecek ekmeği yoktu 9 evlilik yaptı şimdi bu adam o kadar zenginken mi evini ihmal edecek yaptığı ne iş var bir araştır öyle konuşalım

• Ama bak hristiyanlıkta kendini dine adayanlarda evlenmek yasaktır çok değil biraz düşün neden amerikada neden evlenmemiş bir araştır neden papazlarla hahamlarla görüştüğünün boy boy resimleri var kuranda münafıklarla ilgili ayetlere bak benim her zaman tek rehberim kuran çünkü insanları tanıyamazsın Allahın kelamı dururken neden insanı kutsallaştırayım

Yükleniyor... ;