Parayla saadet olmuor sevgi karın doyurmuyor nasıl olucak bu iş (:?

sorulara bakıorum ilişkilerle ilgili yorumlara bakıorum kızların çok paragöz olduklarından bahsetmiş çoğu erkek tipsiz bile olsan paran varsa olur manitan gibilerinden... meslek olan bu iş şimdi hayat tarzınamı dönüştü yani? ben insanların dengi dengine olması taraftarıyım belki meslek sahibi olduğum içindir belkide etrafımda gördüğüm olaylardan ötürü bilmiorum ama ne erkeğin nede kadının karşı cinsinden çokda fazla parasının veya özelliğinin olmasını istemem... heleki erkek zaten güç potansiyeli olan bir cinsiyet olduğunuda düşünürsek işin içine bide para girerse ortam daha çok sıkıntıya düşer gbi gelio? sizce?

0|0
313

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 12

• bu biraz karmaşık bir konu ..evet bende genel olarak kızların para ve statü merakı olduğu kanısındayım.. ya da bana hep öyle denk geldi bilemiyorum..elbette herkes güzel ve iyi olanaklarda yaşamayı ister..genetiliğimizde var daha fazlası demek.. ama karındakini seçme kriteri tercih nedeni bu olmamalı bence.. denge gerek ama .. en azından seviyene denk..gerek maddi gerek kültürel..malesef biraz birim toplumumuzda yetiştirilme tarzımızda da bu var.. deyimlerimiz sözlerimiz bile bu yönde çok..beni ne doktorlar mühendisler istedi.. kzıım gözünü aç zengin kocaya var.. kızı istemeye gelirken bile dedikodusu bu yönde olur.. oğlanın ailesi çok zenginmiş vs gibi.. biraz bilinçaltı oluyor galiba..her ne olursa olsun bence karşıdakini seçme veya beğenme kriteri bu olmamalı.. hayatın ne getireceğini kim biliyor ki..

0|0
    0|0
    • kesinlikle katılıorum sölediklerine alttan alttan belki işlediler bizi bizde seçimlerimizi o yönde yapmaya çalışıoruz ama dediğim gibi bence eşitlik herzaman dengeyi sağlar

• Katilmiyorum sana.

Denklestirme isi insan tabiatina aykiri.

Rasyonel davranmak insani degil cogu zaman.

Merak ediyorum, bu hep akilci gecinen insanlar,

anneleri olduklerinde neden uzuluyorlar, biyolojik bir gercek ve gerceklesti. Elinizdeki mikroplari(canlilar) yikayarak oldururken insan oldurmeye neden tiksinti yukluyorlar?

Kisaca realistlik cokta mantikli durmuyor insan icin. Mistik yani daha agirdir insanin.

Bunlari sunun icin soyledim, metafizik boyutun daha fazla yer kapladigi insani servet gibi kriterlerle sinirladiginizda mutsuzluk pompalanacaktir dunyaya. Sevdayi mani bir sey yok, kavusmaya engel cok olsada. Seven sevdigiyle olsun, dengine dunguna bakmadan.

0|0
    0|0
    • bu sölediğim sadece realite için geçerli değil ama insanın biyolojisinde var nasıl anne yafrusuna bişey olduğu zaman sıkıntıya düşüosa erkekde gücün elinden gittiğini hissetiği zaman sıkıntıya düşer... sevgi olduğu zaman herşey çok güzel olmuo ne yazıkki işin içine sorumluluklar madi sıkıntılar vs gibi şeyler girdiği zaman durum farklılaşıo... ha şunu demiorum gönül bu bilemezsin kiminle nasıl bir beraberliğinin olucağını ama mantıklı baktığında dengini bulmak en mantıklısıdır...

• Öyle bir yazmışın ki dibine kadar katılıyorum kadam...

1|0
    0|0
  • işin olssun saglam bir aşkın olssun bir tanede dostun olssun bu dunyada yeterde artar bile gerisi fasa fiso kafa yormayın bukadar aptalsırsınız...

0|0
    0|0
  • ikisindede orta karar olmalı. arada ne kadar uçurum açığı varsa o kadar huzursuzluk ve mutsuzluk meydana gelir..

0|0
    0|0
  • Para olsun ben onla saadet zinciri kurarım para ile herşey olur o lafı parası olmayan insanlar bulmuş orası kesin :D

0|0
    0|0
  • ila olması şartmı olmasza olmasın

0|0
    0|0
    • bende senin gibi düşünüodum bir gün babam bana şunu söledi "kızım hayatta ne olacağı belli olmaz o yüzden ayaklarının üstüne sağlam bas herzaman kimseye muhtaç olma işin olsun nasılsa gerisi gelir ama seninle beraber olucak adamda sen işinden ayrıldığında (doğum gibi) sana ve yuvana bakabilicek nitelikte olsun" bu dediklerini düşününce gerçekten mantıklı geldi...

• hayırlısı diyelim o zaman

• senin gibi düşünen okadar az ki...

0|0
    0|0
  • yahu onu düşünen insnalar kocasının eline ömür boyu bakıcak insanlardır. bişey bekleme onlardan

0|0
    0|0
    • bunu yapan kadınlar düşünen erkekler ama öyle bir anlam karmaşası var ortada (:

• Para cogu seyi bozdugu gibi,iliskileride alt ust etmis.

0|0
    0|0
  • herkesin denklink anlayısı farklı tabiki

0|0
    0|0
  • parayla da metaforla da saadet olmuyor ben nere gidem nere :((

cayırt

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

• tabi ki sevgi karın doyurmaz paraya ihtiyacın var yaşamak ve aç kalmamak için lakin burada anlatılmak istenilen şey hayatının amacının para olması

yani aşkı değil para seçmek gibi mesela bir insanın cüzdanı dolu diye tercih etmek karakterine hiç bakmamak gibi

para olucak tabii ki ele muhtaç olmayacak kadar la yetine bilmek mesele

0|0
    0|0
  • şekerim ne demısler herseyın azı azar çoğu zarar orttası karar demısler :D

0|0
    0|1
  • Özgüveni olmayan erkeklerin düşünceleri genelde.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;