Bir çok psikolojik hastalığın sebebi

İnsanların kendine fazla zaman ayıramadığından kaynaklandığını biliyor musunuz?

Ve bir sosyal etkinliğe katılmanın ilaçtan daha fazla etki ettiği var bir çok insanın ilaç içip kendini iyi hissetmesinin sebebi psikolojik olduguda bir gerçek

Sizin düşünceleriniz neler?

Sizce başka etkenler neler

0|0
820

En İyi Erkek Görüşü

• katılmakla birlikte şunları da eklemek isterim :

insanların birbirlerine güvenmemesi,ortada bir samimiyet olmaması,hayatın büyük bir çoğunluğunun resmiyet olarak geçmesi,yaşadığımız her şeyden aldığımız yaraların birikmesine neden oluyor.siz farketsenizde farketmesenizde içinizde bir burukluk oluyor.

yani kısaca "stres"

robotlaşmış insanlarda daha çok görülen birşey.

atıyorum,kendine :

"saat 6 da kalk,6:30 da yemek ye,7:00 hazırlan işe git..." diyen biri.

akşama kadar maddiyata dair konularla meşgul olduğunda,"akşamları" nı kendine yorgunluk olarak tanımladığında,"kışı" iş konusunda bir engel olarak gördüğünde,kardan adamı facedeki duvarına koyma amaçlı yaptığında, artık insan maneviyatdan uzaklaşmış birisi oluyor.

Halbuki kışı kartopu eğlencesiyle hatırlamak,sonbaharı duygulara yansıtarak dökülen yapraklardan çeşitli şeyler hissetmeye çalışmak vs. varken insan böyle şeylerle meşgul olunca herşeyi berbat ediyor.eflatun unda dediği gibi,para için,maddiyat için kaybettikleri sağlıklarını kazanmak için,sağlıklarını harcadıkları paralarını kullanarak kazanmaya çalışıyorlar.halbuki,hiç dünya hırsına yenik düşmeden,herşeyden mutlu olmaya çalışsak herşey çook daha farklı olur.gibi gibi.uzatmayım :D gidecek bu böyle yoksa :D

kısaca : maneviyata ne kadar önem verilirse o kadar iyi.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 19

• Doğru buluyorum eğer başımız ağrıdığında bir ilaç içmek yerine dışarı çıkıp biraz temiz hava alsak ağrı kesiciden bile etkili oluyor..

1|0
    0|0
  • Bİrde ekolojik yaşam eksikliği var

Büyük kentlerdeki plaza insanları doğadan kopuk yaşadığı için psikolojilerinide negatif yönde etkilemekte çünkü insanın doğadan kopuk yaşaması ruhsal sorunlarıda beraberinde getiriyor.

İnsann mutlaka doğayla bir şekilde içiçe olması gerekmekte bu yüzden büyük şehirlerdeki insanlar ya yazlıklarına giderler ya haftasonları piknik yaparlar veya tatile giderler ve ruhlarındaki eksikliği bu şekilde kapatmaya çalışırlar

Emekliliğinizde bahçenizde domates ekmeniz dileğiyle =)

1|0
    0|0
  • Bana göre piskolojik sorunların, özellikle stresten kaynaklandığı bir gerçektir. Aynı zamanda televizyon, internet gibi bazı yayın araçlarınında insanlar üzerindeki düşünme ve piskoloji sistemine ciddi hasarlar verdiği, araştırılmış bir gerçek. Ama ben şuna inanıyorum ki, bir insanın gerçek manada seveninin olmaması psikolojik sorunlara karşı oldukça bağışıksız ve savunmasız bırakıyor. Her zaman söylemişimdir ... Şu çirkinliklerle dolu berbat dünyamızı ancak birbirlerimize karşılıksız sevgi göstererek daha iyi ve güzel bir yer haline getirebiliriz ..

Sevgi denilen şeyin gerçekliğine inanan her bünyeye selamlar olsun ... :)

1|0
    0|0
  • Plasebo etkili ilaçları biliyorum kanser hastalarında bile olumlu etkisi bilimsel olarak ispatlanmıştır taki gerçeği bilene kadar ...

Evet insanda dini çapta olmayan inanmanın gücü yadsınamaz.

Hobi daha doğrusu bir meşguliyet faydalı olabilir ama sorunları çözemeyebilir de.

Dişin çürükse sürekli ağrı kesiciler işe yaramaz çözüm çürük dişe cerrahi müdaheledir ya dolgudur ya da çekilmelidir.

Strese bağlı depresyonlarda hobi işe yarabilir ama ilaçlarda işe yaramaktadır.

Çevre Kirliliği doğal olmayan ortamda alınan katı sıvı besinler de psikolojik hastalıklara zemin hazırlamaktadır örneğin bunama ağır metallerin insan vücudunda birikmesi özellikle Aluminyum gibi . Hatta tıbbi olarak son yıllarda hastalık olmaktan çıkartılan Eşcinsellik te kimyasal sebepler ve sosyal ortamdan etkilenerek oluşmaktadır.

1|0
    0|0
    • Evet insanlara nasıl yaşama sahip çıkılması gerektiği öğretilmeli :)

• hasta ziyaretlerini çok seviyorum onlarla konuşmayı sohbet etmeyi ve ziyaret ettiğinde hastalar kendilerini yalnız hissetmezler beni düşünen birileri var hissiyle mutlu olurlar.

Aidiyet duygusu çok önemli ! insan sevilmek kabullenmek taktir edilmek ister

1|0
    0|0
  • Doğrudur test etmişlerdi bir programda ilaçların psikolojik etkisini

1|0
    0|0
  • ştreş her hastalığı tetikliyor bence.

1|0
    0|0
  • katılıyorum..bide yanlız kalma korkusundan kaynaklanıyor..

1|0
    0|0
  • Ailenin aşırı muhafazakar olması,yalnızlık,dışlanmışlık,aşırı kafein tüketimi vb.. daha çok sebebi var.

1|0
    0|0
  • psikolojik hastalıkların sebeplerini farklı kuramlar hep farklı kuramlarla açıklamışlardır

fen bilimleri gibi kesin yasalar yoktur beşeri bir bilim olduğu için

bu yüzden psikolojik hastalıkların sebepleri bilinmemektedir öne sürülen görüşler vardır.

cayırt

1|0
    0|0
    • Tabikide hepsi bundan kaynaklanıyor demedim zaten ama depresyon ağır depresif hastaların altında yatan sebeplerden bazıları ve bir çok etkende var o yüzden sordum :)

• oyşşşş <9 töbe töbe

• Hahha :D

• yalnız takılan insanlar bunalım yaşıyor sosyal insanlar her zaman ve neşeli oluyor bir şeyler paylaşmak insanlarla muhabbet etmek insanı açıyor...

1|0
    0|0
  • plasebo etkısı her zaman gecerlı degıldır ama

1|0
    0|0
  • Her zaman negatif düşünmek.

Eğer hayatının kötüye gittiğine dair hep negatif düşünür, önüne çıkan fırsatları ''aah ben depresif insanım'' deyip elinin tersiyle itiyorsan bu senin psikolojik hastalıklarının sebebidir.

1|0
    0|0
  • Yalnızlıktır herşeyin başı , yalnız kalmayın he

2|0
    0|0
  • Bu ancak sebeplerden biri olabilir bence.

1|0
    0|0
    • Evet o yüzden başka etkenler nelerdir diye sordum :)

• Zaten inanmak isyanın önüne geçiyor. Bu tarz hastalar neden ben sorusunu çok sorar bir ceza olduğunu düşünürler. Bana göre bu bir cezalandırma değil. Çok laf kalabalığı yaptım 5* peşinen vermiştim kaçayım :)

• Ama çevremde kabullenip hayata devam edenleri gördüm ve acımadım çok sevindim onlara normal insanmış gibi davrandım :)

Teşekkür ettim

• Bir çok hastalığın ana temeli bence Aile'dir ...

1|0
    0|0
    • Evet ama kişi kendini her zaman yönlendirebilir sadece yol göstermek gerek

• Saygı duyarım ...

• Ailenin yaptığı yanlış dahi olsa onların doğrusu odur. Hiç bir aile evladinin kötülüğünü istemez. Önemli olan kendi dogrularimizi en mantıklı bir şekilde kabullendirmek.

• işteki problemler maddi sıkıntılar ailevi problemler insanın piskolojik rahatsızlıga goturur

1|0
    0|0
  • İnsan aslında aklına geleni ve hayal ettiğini yapmaya çalışsa bunların hiç biri olmazdı :)

1|0
    0|0
  • sana katılıyorum.sen zaten yeterli şeyleri açıklamışsın

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• İnsanların moralini bozan ve depresyona sokan bir çok olay olabilir

Sosyal çevre ile vakit geçirebilirsin ama bütün hayatını anlatamazsın,herkesten sakladığın şeyler olabilir

Böyle durumlarda sanal arkadaşlıklar çok iyi gelir

Asosyallik başlar.

Elimizde olan bişey değil

1|0
    0|0
    • En önemlisi kendini bilmeli her ortamdanda yararlanmalı aşırıya kaçmadan kendi sınırı bilmeli

• Bir çok sorunumu burada anlatıyorum neden mi

Çünkü her ne kadar arkadaş da olsalar ANLAMIYORLAR

Yaşamadan bilemezler,ama burda ortak yaşananar çıkabiliyor

• Aslında burada bir çok insan kendisi olabiliyor çünkü burada rahatlar

Gerçektede böyle olmalılar hep bir yargıdır gidiyor

Ve insanların tuzu kurudur kendi başına gelmeden anlamazlar bunu buradaki bir çok kişi yapıyor ama kabullenmiyor

• İnsanların kendilerine zaman ayırmamasının psikolojik hastalık sebebi olduğunu söylüyorlar ,kendiyle biraz fazla vakit geçirenleri de 'deli' diye dışlıyorlar bu grilik sinirimi bozuyor.

1|0
    0|0
    • Herşeyin fazlası zarar ve insan kendi istediği gibi yaşamalı çünkü her zaman yargılaycak kişiler olacaktır

Zaten insanlar biri şunu der bunu der diye kendi kişiliklerini oturturamıyorlar başkası gibi oluyorlar

• Cok iyi dedin ben son bir aydir cumartesi gunleri hariç en ufak bir bakim yapmiiyorum belki biraz kendime baksam kendimi iyi hisedip diger sorunlari kafama takmam. Ama hiç içimden gelmiyor saç basimla makyaj yapmakla ugrasmak. Ama cumartesileri yaparim.

1|0
    0|0
  • Yalnizlikta sorunlara yol acabiliyor.

1|0
    0|0
    • Zaten yalnızlığa iten şey onu kendine değer vermemesi

• nasıl kendime zaman ayıracağım ki tüm gün zaten bir oda içinde tek başımayım delireceğim yakında.

1|0
    0|0
    • İstemen gerek inan o zaman buluyorsun

• okuyorum ama evet sınava çalışıyorum :) lanet şeye 98 gün kaldı

• Anladım. :) arada kendini eğlendir bir şeyler yap

• Derdım pacamdan aktıgı zamanlarda bıle babamın dızıne yatıp bana soydugu meyveyi yemek benı dunyanın en mutlu ınsanı yapar.

Ne konserler ne baska seyler.

1|0
    0|0
  • kalıtsal oluş

1|0
    0|0
  • Doğru olabılır haklısın ama bazen insanın canı hic birsey yapmak ıstemez. Yataktan kalkıp yeni güne uyanmak bile zor gelir ona.

1|1
    0|0
Yükleniyor... ;