Cemaat akp kavgasının sebebi nedir ?

cemaat akp kavgasının sebebi nedir ? fethullah gülen in 28 Şubat ve dersanelerin kapatılmasını aynı kefeye koyması ve zman gazetesini dersenaler kapatılmasın diye propaganda yapmasını nasıl görüyosunuz ... ayrıca cemmat demek mazlumun yanında olur diye bilinir.. aileler dersane parası vercez diye maddi zorluklar çekiyolar.. mantıklı olan mazlumun yanında olması gereken cemaatin evet demesi gerekirken neden karşı çıkıyo..yoksa dersane sadece buz dagının görünen kısmımı ...

0|0
38

En İyi Kız Görüşü

• şimdi pasta büyük pastayı paylaştıran ayarı kaçırınca savaş çıkıyor haliyle :D:D

0|0
    0|0
    • ama hizmet hareketine gönül veren insanlar :) dini liderlerinin böyle açıklamasını nasıl görüyolar hayretler içindeyim... akp zamanında başörtüsü serbet oldu .. imam hatipler açıldı.. dini orgutler rahatca failiyet göseteriyor :) yani sadece dersane kapatılcak bizim paramız gitcek diye :) bu olumlu gelişmeler göz ardı etmek ne kadar dogru :)

• pastayı paylaştıran ağabeyleri kimi isterse savaşı sonunda o kazanacak:D:D

• çok igrenç bir durum ya mazlumun yanında olması gereke cemmat din insanları ... vatandaşın sömürüyo .. sırf çocugum okusun diye yer silen anneler ...düşünüce nüyannın düzenine küfür edesin geliyo

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• daha çok rant kavgası bence. devlet okullarında adam gibi eğitim verilse dershane ihtiyacı olmazdı.

0|1
    0|0
    • kesinlikle ama dersane kapatılsın herkes evde çalışsın :) okulda çalısın :) fısat eşitligi olsun :) hemde binlerce lira vermesin aileler :) bence rant kavgası işte sadece dersane mi yoksa ardında başka b,şey mi var

• iktidara yürüyorum :)) bir oy garanti :) annem babam kardeşim ben sen :)5 oyyy :))))))

• :D hehehe

• olaya bence iki açıdan da bakmak lazım. evet dersneler kapatılmalı çünkü bu düzen çok saçma fakir fukara halk bile dünya kadar para harcıyor dersanelere...bir örneğide yok dünyada bir bizde var

ama bide şu açıdan bak şimdi dersaneler kapatılınca fakir fukara çocuklar nasılsınavı kazanacak? okulun verdiği bilgi osınav maratonuna yetmiyo ki.. hem hiçbir rehberlik hizmeti verilmiyor liselerde.. bizim lisede vardı rehberlik hocası hiç ilgilenmiyodu bizle ee maaşını devletten alınca bizi napsın

normal bir lise bilgisiyle sınavı kazanabilirmiydiniz? bu durumda daha büyük adaletsizlik olmayacakmı? kolejdekilerin eğitimi bizle aynı mı? üniversite imkanıda azalsa napacak bu gençlik?

bence birileri kavga ediyo ama ezilen yine gariban olmasa

0|0
    0|0
    • fakür fukara çocukları zaten desaneye gidip kaznmıyo ki :)

emek veriyolar ikinci el kitap alıyolar arkadaşlarını eski kitaplarını alıp kazanıyolar :) dersaneler zengin benelerinin doktor mu ollamılım mühendimi olalaım yarışı :)

dersane bir görüntü :) arkdaında başka şeyler var bence :)

• zaten sende bir problem hissettim.. her cümlenin sonunda sırıtma işareti koyuyorsun. istisnasız her cümlenin sonunda yerli yersiz sırıtma. diğer kişilere yazdıkların da da var bu durum. çok tuhaf sende bir sıkıntı var.

• :)))))))

Erkekler Ne Diyor 8

• mesele dersane meselesi değil dostum mesele tayyip in fetullaha rakip olması populerısının artması bak şuan bıle tayyipçiler ve fetullahçılar olarak bölunduler 3 yıl once tayyıp bu çıkışı neden yapamadı çunku cemaat durumun farkına vardı ve tayyip ın ustune oynamaya başladı 1 yıldır araları kötü zaten tayyip BOP (buyuk ortadoğu projesi ) ile ortadoğuda yönetımı ele alarak kendini halife ilan etme derdın de ve gıttıkçe populerisi artıyor fatullahın önüne geçiyordu cemaat dur dedi olan bu kimsenin eğitimi falan ne tayyip in ne cemaatin umrunda değil ikisi de cahil bir toplum istıyor cahili yönetmek kolaydır cunku

1|0
    1|0
    • tayyip güncel ve karizmatik bir adam... cemmat çagda degil ayak uydurmaıyo hiçbişeye... tteyyip bir devlet adamı ve dindan bence fethullahtan daha sünni ve akılı... sag kesimde tayyip ni önüne kimse geçemez

• güncel cunku medya elinde o ne ısterse o yayınlanıyor devlet adamı o yuzden hep ön planda ama şu bır gercek tayyip cemaat sayesınde bu konumda ipi fetullahın elinde

• Bence göstermelik kavgadır. Şu an okul olabilirim diyen dershanelere devlet yardımı sözü veriliyor. Devletin kesesinden para veririz diyolar yani.

Sizce bu hemen okullaşma çalışmasına başlayacak altyapı hangi dershanelerde var? Fem

Örnek olarak Adana da Fem in adı Işık dershanesiydi adamların binası da bahçesi de bizim ilköğretim okulundan büyüktü.

Öteki dershaneler böyle bir işi kotaracak altyapıya sahip olmadığından eğitim daha çok tekele girecek. Hemde devletin kasasından Fem e yapılacak yardımlarla.

İlerde "tamam artık kavga etmiyoruz bizi ikna ettiler, okul olacagız" ayagına da yatıp millete devletin kasasından para yediklerini, eğitim işini tekele aldıklarını farkettirmeyecekler.

0|0
    0|0
  • ya seçim arifesi hükumet aptalmı cıkartsın bu olayı sadece hep yaptıkları gıbı yıne mazlumu oynuycaklar ona hazırlık evresı

0|0
    0|0
    • ne alakası var resmen girdiler birbirlerne :)

• penguenin gezicilerin dedig hiç bişey e inanmıyorum ben :)) ekonomik isyasi sosyal ne dersen

• arkadas yazdıklarımı oku bı once sonra konusalım? ne dersın? penguenden bahsetmıyorum ben sana.. su dergı olandan özellikle!

• bunun tek bir sebebi var

cayırt

0|0
    0|1
  • bence silivri direk boşalsın.Akp onları suçladıkları şeyleri yapıyorlar yani.Tayyip kendi ettiğinin üstüne oturuyor,%50 farkında mı acaba?Bu kadar uyumayın arkadaşlar mantıklı olun biraz lütfen...

0|0
    0|0
  • dostum dersane tabiki cemaatin en önemli kurumu çünkü cemaat devletin kurumlarına yerleştirecekleri(yargı, polis teşkilatı) zeki öğrencileri bünyesindeki dersanelerde yetiştirip hatta o dersanelerdeki öğrencileri abi evlerine çekiyorlar.

Çok zeki öğrencilerle abiler titizlikle ilgileniyorlar.

Cemaat yaklaşık 30 senedir bugünler için uğraşmış ve bunu dersaneleri ve okullarında zamanında yetiştirdikleri ve şuan devletin kritik noktalarındaki kendi adamlarıyla devleti yönetiyorlar.

Öğrenci dersaneye gittiği için ailelerin şüphelenmemesi ve aileleride ikna etmek daha kolaylaşıyor. Hatta bazı aileler çocuğu sırf iyi bir üniveriste kazansın diye abi evlerini bile desteklemekte.

Şimdi dersaneler kapatılırsa cemaat yetiştircekleri adamlara ulaşmakta zorluk çekicektir. Liseleri dolaşıp öğrencilere "gelin bizim evde kalın size hiçbir karşılık beklemeden ders çalıştırcaz biz bunu Allah rızası için yapıyoruz" diyemiceklerine göre. Dersane konusu cemmatin en önem veriği konu çünkü bu cemaatin bugünler için 30-40 senedir uğraştığı ve devletin içideki yapılanmasının sona ereceğini çok iyi biliyorlar.

0|0
    0|0
  • Evet hangi kpss den atanmak icin cemeattan tanidigin varmi dyolar hep

0|0
    0|0
    • :) walla kadrolaşma her yerde vardı :) o iktidar olamın faydası... ben kadrolaşmayı yadırgamıyorum.. herkes kendi adamını olmasını ister

• ticaret yapılıyor.kimsenin alnına silah dayanmıyor.cemaat ve akp arasında gerginlik yok

0|0
    0|0
    • nasıl yok hocam fethullah güzel 28 şubatla dersanelerin kapatılmasını aynı kefeye koydu

• taban da tabiki yok :) deşifre programına ,(ahber ) çıkan camaat liderlerinden tabanda öyle bişey yok :) .. bazı rant sahipleri deftullah güleni yanlış yönlendiriyolar diyo ... ama fethullah güzel nasıl 28 şubatla akp dönemini bir tutar ...cemmat en özgür zamanını yaşıyo

• akp yine iktidar

Yükleniyor... ;