Eğer Atatürk yaşıyor olsaydı ülkenin bu durumuna ve bizlere ne derdi ?

..sizce ülkenin bu durumuna ve bizlere ne derdi ? Bence;

"Affetmiyorum sizi. Sen sen! Bakınma sağa sola evet sen Bir kilo pirince, makarnaya kandın. Bu kadar mı açtın, bu kadar mı sefildin? Seni buna muhtaç edip verenin niyetini hiç mi anlamadın? Sen evet sen yüzü kızaran! Bir metre kareye bin kurşunun düştüğü yerde şehit düştü atan. Hiç mi titremedi o elin vatan toprağını satana "Evet" dedin. Sen ya sen köşe bucak saklanan! Gaflet, dalalet ve hıyanet içinde olanları görüp susan, adı "Aydın" olan. Sana dokunmadı mı yılan? Kır o kalemini kır. Ya sen, ya sen ağlayarak bana bakan! Okumadın mı gençliğe hitabımı? İçerden işgal ediliyor vatan. Silkele üstündeki tozu, emdiğin süt haram olmadan. Ya siz. ya sizler! Silin cumhuriyet ilkelerimi teker teker! Dolarla yatıp, dolarla kalkın! Avrupa Avrupa diye yerlere yatın! Cübbelerinizle zafer narası atın! Mehmetçiğe kurşun sıkana "Kardeşlerim" diyeni meclise alın! Kurumları, madenleri, toprağı denize döktüklerime satın! Size zaten sözüm yok! Helal etmiyorum hiçbirinize ne şehitlerimin, ne de benim hakkımı." derdi.

0|0
824

En İyi Kız Görüşü

• Türkiye ''Atamız'ı'' haketmiyor .

Onlar ''dansöz'' Recep'i daha çok seviyorlar .

Sahte ve kof .

7|3
    2|9

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 24

• Atatürk'ten önce şehitlerimize ne diyeceğiz ? Son 30-40 senede kaybettiğimiz canlara ne anlatacağız ? Nasıl bakacağız onların yüzlerine ?

Kurtuluş savaşında mücadele eden atalarımıza ?

Ülkeyi pazarlayanlara, dış mihraklarla işbirliği yapan dahili bedbahtlara, vatan hainlerine kaldı bu ülke.

3|0
    0|1
  • Yazıklar olsun size, sizler bu kadar savaşın ve mücadelenin ,şehitlerin kanları ile çizdiği vatan toprağını, kendi emelleriniz için halı sererek peşkeş çekiyorsunuz, ben boşunamı inkılapları yaptım,yeniden tekke ve zaviyeri getirip arap harflerine döneceğiz,kadı ve kaymakamı yeniden oynayacağız,helal bu millete,

3|0
    0|0
  • Hiçbirimizin beklemeyeceği şeyler derdi. Ve sadece demezdi bizler gibi :)

4|0
    0|1
  • inan ATATÜRK yaşıyor olsa idi ülkenin nüfusunu yarsını bir seferde yok etmişti bu kadar vatan haini nasıl olur diye en sonda kuşunu sıkar beynine canına kıyardı şerefinden hasiyetin den

4|1
    0|3
  • Kim yazdıysa cidden helal olsun. Atatürkçü olduğum halde. Ben bile ATA mı yeterince saymıyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene.

4|1
    0|1
  • ben makarnamı kömürümü alıyorum ak partiye oy veriyorum.

1|2
    3|2
  • o çanakkale şehitlerinin üzerinden prim yapmayı bırakın

madem o kadar hassassın o konuda bana şunların cevabını ver

çanakkale de şehit olanlar kadınların sacları acılsın ezan türkceleşsin camiler yıkılsın insanlar dinine sahip cıktıgı için katledilsin ya da sürgün edilsin diyemi şehit oldu

burakın bu ayakları

asıl hesabı siz gibilere soracak o çanakkale şehitleri

o savundugun mustafa çanakkale şehitlerini din , iman diyerek din istismarı yapmıştır

gercekçi olun artık gözlerinizi acın empati kurun düşünün

1|0
    2|0
  • Atatürk kendinden önceki veya sonraki bir kurtarıcıdan bahsetmedi, birilerine suç atmadı, icraat yaptı. yaşadığı dönemde ne yaptıysa onu yapardı. Faydalı olmaya çalışanlar da yardım ettiler.

3|0
    0|0
  • Siz halen bir kurtarıcı arıyorsanız ben size hiç birşey öğretememişim derdi !

4|2
    0|2
  • sizi gördükce daha cok akp'ci oluyoruz (: bunun farkına 11 yıldır varamadınız (:

ırkcılık işiniz

1|4
    3|2
  • Eminim Böyle Söylerdi.

2|1
    0|0
  • atatürk yaşasaydı, bugün yaşatmazlardı onu,artık millet uyandı

2|4
    3|0
  • bence hadi hayırlısı derdi. Gerçi atatürk hala yaşıyor olsa memlekette kürt alevi ermeni falan olmazdı...

1|2
    1|0
  • 5 yıldız benden

2|0
    1|1
  • Irkçılığa devam. Aferin (!)

0|3
    4|1
    • Irkçılık ?

• Peki. Vakit ayırıp yanıtladığın için teşekkür ederim.

• Rica ederim. :)

• Zorlama varsayımlara gerek var mı? Herkes kendince bir Atatürk yazacak. Gerçek Atatürk'e de saygısızlık oluyor bence

"Öküzler düşünebilseydi öküz şeklinde bir Tanrı hayal ederdi" diyen bir filozof vardı, o aklıma geldi şimdi. "Görmek istediğin gibi görmek" konusu, istediğini görünceye dek evirip çevirmek falan.

Ö.Akılçel de zorla şifreler çıkarıyordu, neyse çok karıştırmayalım :)

0|0
    1|0
  • 0|1
    1|0
  • Eger Ataturk yasasaydi, bugunun Ataturkculerini tokatlardi

0|1
    1|0
    • Evet insanları Atatürk'ten soğutan da günümüz Atatürkçüleri ve onların yaşam tarzları zaten.

• Atatürk yaşasaydı Atatürk olmazdı şimdiki zamandaki insanlar onun içinde kötü bişeyler bulurdu yani devleti kötüleyen içerden kişiler degil dışardan kişiler...

0|0
    1|0
  • gurur duyardı

0|2
    3|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 7

• Atatürkü seviyorum

4|2
    0|4
  • "Hll spr dvm"

0|1
    0|0
  • Tek kelime ederdi o da şu olurdu bence; "Yazık!"

3|0
    1|3
  • O gideli çok oldu artık öyle veya böyle herhangi bir mucize gerçekleşemez.

1|0
    0|0
  • ''beyler bizi çok fena yemişler. öbür dünya yokmuş lan.''

0|1
    1|0
  • Ya bu tip yazılar, Atatürk'ü çok cıvıklaştırıyor bence

0|0
    0|1
  • Herhalde dedemin anlatığına göre onun rahmetli babası Atatürk'ü bir kere görme şansı bulmuş koşmuş hata görebilmek için , :) Konya'ya geldiği dönem'de hatırlarsam dedi.

Gururlanıp anlatıyor bunları

1|0
    0|0
Yükleniyor... ;