Neden Hatunların giyimleri açıldı dimağları karardı?

Eskiye oranla hatunlarımızın giyim tarzları daha seksi bir hale geldi ve abiyane tabir ile açıldı saçıldı hani hovarda erkek denir ya o görüntüde hatunlar ile doldu taştı memleket...

Şikayet ettiğim yok ancak eskiden bugüne oranla daha kapalı giyinen hatunlarımızın ikili ilişkilerde daha açık görüşlü olduğunu bilirim.

Görüntü hovardalığa akmışken kafa yapısı köhneleşen abuk subuk bir hatun modeli oluştu.

Bu abuk ve haliyle subukluk çağımızın hastalığı olsa gerek.

Fikrini belirt kamu ve oyu.

NOT: Şahsi değerlendirmemdir, herkesin kendi değerlendirmesi farklı olabilir, polemik yaratmayın yarattığınız son şey olmasın.

0|1
1416

En İyi Kız Görüşü

• Kadınların modernleştikleri için daha açık giyinmeye başladığı konusunda katılmıyorum ben şahsen, 90ların 80lerin 70lerin moda akımlarını, Türk, yabancı kadın ikonlarını, Tv programlarını incelersen modanın hiçbir zaman çok hanım hanımcık olmadığını farkedersin. Ama düşününce şöyle bir durum var, eskiden tekstil sektörü herkesin modayı takip edebileceği kadar bol ve ucuz değildi Türkiye'de. Doğal olarak alt-orta, hatta orta sınıf, giyimde yeni trendlerden, sadece giyeceği ortamlarda bulunamayacakları pahalı süslü kıyafetlerdense, fonksiyonel kıyafetlere ayırıyorlardı bütçelerini, şimdi yoğun makineleşme ve uzakdoğunun sağlıksız koşullarda çalışan ucuz işçileri sağolsun, max. 50 liraya Tvdeki idollerinin sahne şovları, özel davetler, dergi çekimleri vs. için tasarlanan kıyafetlerinin ucuz muadillerine ulaşabiliyorlar. Belki o kıyafetlerin casual ortamlar için uygun olmadığının farkına varmadıklarından belki de o kıyafetleri giyebilecekleri farklı ortamlar olmadığından gündelik ortamlarda kullanmaları abes kaçabiliyor zaman zaman.

Bir de şu var, Türk kadınlarının daha seksapalli giyiniyor gibi gözükmesinin altında, Ortadoğulu kadınların vücudu ne uzakdoğudakilere, ne Avrupadakilere benziyor, Türk kadını ortalamasının bacak boyu biraz daha kısa, kadınsı kıvrımları, kalça ve baldır kısımları daha belirgin(bunu kötü anlamda söylemiyorum), ama Türk pazarına giren kıyafetler hep Ortadoğu ve Avrupa tasarımları, Türkler için tasarım yapıp bunu kitlelere pazarlayan Türk firmaları yok denecek kadar az. Doğal olarak hatları daha göz önüne serici duruyor çoğu kıyafet.

Köhneleşen zihin konusu ise sadece Türkiye'ye ya da kızlara özgü bir olay değil, bu yy. toplumların daha din ağırlıklı hareket etmeye başladığı bir yy. Konu ilgini çekiyorsa iletişim yayınlarının 21.yüzyılda din sorunu adlı bir kitabı var okumanı tavsiye ederim.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 13

• Eskiden annem anlatırdı, hep mini etek giyerlermiş üniversitede. Kimse de garipsemezmiş. Fotoğrafları var bir sürü, herkesin giyimi öyle.

Eskiden kimsenin dini,inancı konuşulmuyormuş ki. Şu an her gün mutlaka bu konu açılıyor bir şekilde, haber izlerken,güncel konulardan konuşurken vs. Din insanların hayatının merkezine konuldu resmen bir şekilde, benim başörtülü kardeşlerim vs dene dene toplum ikiye bölündürüldü.. Buna bağlıyorum ben bu kadar giyime takılmasını ya da o tarz giyinenlerin bile açık görüşlü olmamasını..

1|2
    0|3
    • fakat açık ya da kapalı estetik duyarlılıktan uzak giyim tercihleri de var ne yazık ki..üstelik bence çoğunluk böyle. öğrenmeye, kültüre, sanata kapalı bireylerin giyim zevki de başka türlü olamaz herh�lde..

• Kime ne falan diyesim var da, bazılarının bacak arasındaki karartıya kadar görüyorum yazın. Kusturmayacak kadar açın bari panpalar.

0|1
    0|0
  • hep özenti hep yarış ben daha güzel olacağım ben daha iyiyim ben daha akıllıyım hep ben ben ben ben...

0|1
    1|0
  • bence acık ya da kapalı giyinmek bir tepki... düşüncesini acık acık ifade edemeyen bir toplumda bir şekilde ifade etmeye çalışıyor ınsan kendini.. giyim de bir araç bence... doğrudur ya da degıldır kararını ben veremem ama düşüncem bu yönde..

birde kadın artık cinsel bir obje olmadığının, herşeyin kendi elinde olduğunun farkında, ben dimaklarının karardığını düşünmüyorum, bilakis geliştirdik kendimizi..

haa istisnalar var, ama kaideyi bozmaz..

0|0
    0|0
  • aklıma bır atasozu geldı essege altın semerde vursan essek yıne esektır yanlıs anlasılmasın hem cınslerıme esek demıyorum ama kafa yapısı aynı olduktan sonra dısı degısse ne yazar dıyorum :)

0|0
    0|0
  • hep adnan oktarın halt yemesi bunlar

0|0
    0|0
  • evet eskiden kapalı giyinen hatunlar ikili ilişkilerinde daha açık görüşlüydü mesela

-tatlım erkeklerin bazı ihtiyaçları vardır senle yapamıyorum diye o kızı seçtim

bakınız burada boğazlı kazak giymiş gömleğinin en son düğmesine kadar iliklemiş bayanımız

kendini diğerlerinden daha namuslu görür ama asla salak görmez o namusludur salak değildir

0|0
    0|1
  • Katılıyorum. Hanımefendi etlerini gösterecek diye yuvasında huzuru bozulan eşler var. Sonra bu ülkede taciz ve tecavüz oranı neden bu kadar yüksek? Tahmin et bakalım neden acaba?

0|0
    1|0
  • Format atalım... :))

0|0
    0|0
  • güzel beyinlerde gereksiz yer kaplamamalı böyle konular

0|1
    0|2
    • Konu gereksiz tamamen kitle üzerinde yönlendirmeye odaklı ufak gizli ve sinsi propaganda amma konu burada gereksiz.

Yoksa toplumun yaşam tarzında değerlerin iç içe geçip yer değiştirmesi önemli bir mevzudur aslında.

• Tamam yahu yatar ayak vicdanımı örseleme şimdi :)

Ciddi düşünce nedir bilemem ama ciddi düşündüğümüz halde yolları ayırıyoruz "kadınlar" ile.

Artık anmayacağım!

haha bu arada yazım tarzın hoş.

Sakin, sade ve kinaye.

Saygı ikram ederim.

• Konu ciddi olunca, yazı tarzımda değişiyor.Teşekkür ederim(:Saygılar.

• Soruyu vallla anlamadim iki kere okumama ragmen.

0|0
    0|2
  • tekstilide suçluyorum ben askılı kıyafetler kısa kollu badıler 5-10-20 tl..

kapalı kıyafetlerr 50 60

acık gelınlıkler kıralanıyorken

kapalı gelınlıkler kıralanmıyor?

neden?

2|0
    0|0
  • Bazı Abuk ve subuk kişiler Şık giyinmeyi açık giyinmek sanıyor..Bütün problem orada başladı..

Daha sonra;

Bazıları da belki bir akıma kapıldı ve kapandı..Ama zihin mini neyleyim.

Sorun cehalet bence.. Okuyan insandan zarar gelmez giyimi ne olursa olsun...

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Toplumda hep kadınlara bir kalıp bir çizgi bir rol biçiliyor.İnsanlar ne kadar benciller.Senin haklarının ve isteklerinin başladığı yerde başkalarının hakları ve istekleri eziliyor ve engelleniyor.Hiç birinin hakkının üstüne basarken bu düşünüyor musun? Neden başka insanların sahip olduğu bölgeyi işgal etme gereği duyuluyor ? Bence bu gaddarlık ve despotluktur.Şiddetle diğer varlıkları sınırlayanları ve onların haklarını ezenleri kınıyorum.Hiç kimsenin seçimleri ve hayatı ya da ne yaptığı hiç kimseyi ilgilendirmez.Birazcık sağduyu ve empati gerekiyor.

2|0
    0|0
  • Bir kişi kendini öyle rahat hissediyorsa, kapalı giyinince kendisini rahat hisseden kadar o giyim hakkına sahiptir...

Görüntü ile kafa yapısını bir tutmaktan vazgeçmek gerek... Birisini görerek, diğerini konuşarak anlarsınız...

2|0
    1|0
  • İnsanlarımız Amerika ve Avrupa ülkelerine ayak uydurmaya çalışıyor ama bunu yapmaya çalışırkende kendi benliklerini kaybediyorlar aynı zamanda modern olmaya çalışıyorlarken unuttukları birşey var ne kadar bizim ülkemize göre onların durumları ters düşşede aynı zamandada ülkelerin insanları bizim insanlarımızdan çok daha düşünceli, anlayışlı ve hoşgörülü. Yabancı ülkelerde en güzel ve en yakışıklı popülerdir ama bunları popüler eden salak insanlardır ama bizim insanlarımız tamamıyla bu film yalanlarına inanıp herkesde bir popüler olma çaları herkesde bir egolar bakalım sonumuz nolacak gelecek nasıl daha ne kadar kötü olacak

0|0
    0|0
  • Kadın kadının düşmanıdır, diğerlerini hep rakip görür. Sebep diğerlerinden geri kalmamak mümkünse onları geçmektir. Üniversitede bile fakültede ilk mini etek giyildiği günün ertesi onlarca görürsün onlardan. Bu arada abiyane değil "amiyane"dir onun doğrusu.

0|0
    0|0
  • Batıya özendiler beyinleri zehirli sublimlnal mesajlarla doldu bu da televizyondaki diziler sayesinde oldu bu sayede hayasızlık arttı

13-14 yaşındaki küçük kızlar bile kısa şort giyip 60-70 yaşındaki adamlara baktırtıyor kendini

bunlarındakide çizgi filmlerdeki mesajlar ++ batı özentiliği yüzünden oldu

1|0
    0|0
  • bu durumdan muzdarip olan tek benmiyim acaba diye düşünmeye başlamışken bu soruyu görmek beni çok şaşırttı

1|0
    0|0
  • açık ya da kapalı, kısmi kapalı hangisi olursa olsun genelde bir zevksizlik ir rüküşlük yarışıdır gidiyor ne yazık ki. güzel olduğunu düşünerek öyle gereksiz ve yanlış giyim tercihleri yapılıyor ki.. aslında bu öğrenmeye kapalı benliklerin cahilce ama özgür ifadesi ne yazık ki.

0|0
    0|0
  • ostum buna moda diyiyorlar kendi çablarında ama azıcık kumaş parçalarına dünya parasını ödüyorlar sonra giyiyorlar lafatsan suçlusun moda çılgınlığı yakında çıplak gezerlerse sakın şaşırmayın derim

0|0
    0|0
  • değişmeyen tek şey değişimin kendisidir

0|0
    0|0
  • yani hemcimsim diye demiyorum sonuna kadar katılıyorum çünkü bu tespitleri yapmaya bile gerek yok direk herşey ortada yani

0|0
    0|0
  • Saçılan imitasyon boncukların arasından inciyi bulmak sanat oldu.. Bence onlar sadece saklandıkları yerden çıktılar. Kadınlar çok ilgi görüyormuş dediler, bizde kadınız dediler ve kalabalıkça yürüdüler..

0|0
    0|0
  • polemik yaratmayın yarattığınız son şey olmasın. bayıldım bu soze 10 numara :D

0|0
    0|0
  • kapalı kadınlar çok ateşli oluyor dışı sizi içi beni yakar

0|0
    0|0
  • gece gece soruya bak amk

0|0
    0|0
  • farz değil tarz oldu:DDD.Yuhh derim öylesine,ne dinmiş be,açıl saçıl başını ört,caizmiymiş?

0|0
    0|0
  • Hep bu moda yüzünden işte. Gözü körolsun bu modanın yurdumuzun saf insanlarını bile israfa sokuyor

0|0
    1|0
Yükleniyor... ;