Askerlik nasil bisey? Bir günün askeriyede nasil geciyor? Askerden sonra insanin düsünceleri degsebilir mi?...

Benden hoslanan biri askere gitti.. Benimle bulusmak konusmak icin cok ugrasmisti ben hic yüz vermiyordum ama askere gidicek diye bir sans vermek istedim. Kendisi yakisikli ama benim ona iyi davranmamamin sebebi kuzenimle eskiden sevgili olmasiydi. Yani Kuzenim sevgilisiyle konusmayi falan sevmem ama kuzenimi gercekten hic sevmiyordu arkadas zorunluluyla onunla cikmisti denemek icin bunu kuzenimde biliyor. Hatta kuzenimde askere gitmeden bari görüstüriyim sizi hem sevinir dedi buarada kuzenim diger eski sevgiliside onun en iyi arkadasi oda kuzenim icin geldi bulusmaya dördümüz onlar askere gitmeden son 3 gününü hepberaber gecirdik. Hatta asker dügününe bile gec kaliyorduk herkez onlari aramaya basladi falan. Asker dügününe de gittim :) Askerlik nasil bisey? Bir günün askeriyede nasil geciyor? Askerden sonra insanin düsünceleri degisiyor mu döndügünde nasil biri olur? Askerlik hakkinda hersey yazabilirsiniz :))

0|0
17

En İyi Erkek Görüşü

• Gitmeyen herkes komando olmak ister.Komando nedir peki.Adı güzel gibi gelir namı büyük gibi görünür ama insanın anası ağlar.Hayatından bezer hele sırtına 41 kilo yükü atınca ne zaman döneceğini bilmeden yola koyulmak...Bu arada yoldan kastım mesafe.Yani asfalt veya bildiğin yol değil dağ tepe dere kayalık felan fistan.Tabiki herkes komando olacak diye bir kaide yok.Gitmeden herşey toz pembe görünür orada Burada yere göğe sığdırılamayan insanlar orada sıradan basit bir er olur yani normal asker.Burada Asker düğünü diye hitap ettiğimiz etkinliklerle konvoylarla uğurlanan arkadaşlarımız askeriyenin kapıdan girer girmez ilk vurgunu yerler.Ne beklionuz lan geçinsene şöle ana kucağı değil burası asker ocağı diyerek bir fırça yediğin an.İlk düşüncen biz nasıl uğurlandık yerlere göklere sığdırılmazdık burada nasıl karşılandık olur.Aslın komutan diye hitap edilen yöneticiler veya eğitmenler iyi insanlardır.Orada asker askeri ezer yani.Önce giden herşeyi öğrenen sonra geleni kullanmaya çalışır ve kullanırda.Her neyse g*te giren şemsiye açılmaz :) Askerlik başlar çuval gibi kamuflaj yani elbiselerin verilir bunun yanı sıra her türlü ihtiyacın karşılanır.Eğitim süreci başlar beden eğitimi dersi gibi sağa dön sola dön derken silah kullanmak savaş gibi durumlarda nasıl hareket edilir gibicesinden eğitilirler ve usta birliği diye adlandırlan yere giderler akşam nöbet sabah nöbet derken ayrıca herkesin bir işi veya bir görevi olur.NÖbet dışında onu yaparlar.Yani aşçı yemeğini yapar şoför arabayla ilgilenir yazıcı evraklarına bakar inşaatçı tadilat yapar koğuşçu koğuşlarla ilgilenir felan fistan.Uzun lafın kısası askerlik sol la başlar solla biter.Tuvalete bile sol-sağ diyerek gidersin :)

1|1
    0|0
    • iste bunlari bilmek istiyordum; tessekürler :)

• Erkeklerin diplomalarından tut ehliyet belgelerine kadar birer nüsha askerlik şubesine gider senin haberin olmaz bundan.Onlar senin ne aya olduğunu biliyorlar.Havacılık vardır uçaklarla ilgilidir tabi havacı giden asker uçağa binecek veya uçak sürecek değil.Sadece uçağın kalkış yapacığı pisti temizler :) Jandarma asayiş görevli olarak çalışır.Yani polis misali.Polis karakollarının olmadığı yerde jandarma ilgilenir.Denizciler deniz kenarında olurlar.Geriye kalanı piyadedir.Yani öncü savaşçılar.

• cok tessekür ederim :) artik kafamda soru isareti kalmadi

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• Bu nasıl soru.Giriş,gelişme 50 satır soru kısmı sonuca kalmış ama o da alakasız olmuş.

Bence kuzeninin eskisi ile çıkma.

0|0
    1|0
    • :D :D önce anlatmak istedim ama merek ettigim sey askerlik

• Tüfek omuza yapar bol bol.Sivile geldiğinde ise bunu sana uygulamalı olarak gösterir merak etme :)

• Nizamiyeden girdinmi gecmis biter.ana baba vatan sevgili aclik tokluk arkadaslik tum degerler kafanda yeniden yazilir.eskiden demisler askerlik yapmayana erkek demezler.

Bu gunlerde gitmek istemeyenler var korkaklar gitmesin zaten i*neleri almiyorlar.kuzucuklar annelerinden ayrilmasin yazik...

0|1
    0|0
  • Gece 6 saat nobet 6 saat paydos. Saat 8 yat ogle 2 kalk. Egitim kosu spor gece olsun nobet. Böyle yaptım ben.

0|0
    0|0
  • Biraz dikkatli ol çok degisir. .

0|1
    0|0
  • eger durmadan basindan gecen hikaye anlatiyorsa yalan soyluyor demektir yok susup mazlum mazlum onune bakiyosa askerlik yaramis demektir...ama susuyorsa da sen yanina pek aklasma ne olur ne olmaz

0|0
    0|1
  • Askerden sonra düşüncem: Bu ülke için ölmek dünyada yapılabilecek en büyük salaklıktır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• bu nasıl bir ilişkiler ağı yahu :/

soruna gelirsek heralde şınav ve şaplı yemeklerden başka bişey yoktur :p

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;