Kalıbını Ortaya Koyan Kadınlar Hakkındaki Düşüncelerimiz ?

Saygıdeğer arkadaşlar;

Maalesef bu konuya parmak basmak zorunda kaldım... Evet birçok bayan malumunuz kot pantolon olsun , kadife olsun ya da başka tarz olsun, pantolonu giydikten sonra , o giydikleri pantolon bacaklarını sarıyor, kalçasını vesaire vücudunun her yerini sarıyor ve kalıbını ortaya koyuyor.

İşte bu şekilde olan kadın neden utanmıyor ? Üzerine bakışları çektiğini de biliyor.

Yani bir kadın, erkeklerin şehvetini, dikkatini üzerine çekecek şekilde giyinip sokağa çıkıyorsa o kadın o erkeklerle yarın mahşerde zina etmiş gibi gelecek diyor Resullullah.

Bunları kızlar bilmiyor mu ? Neden kalıplarını ortaya koyuyorlar hayasızca ?

Buyrun..

0|0
1018

En İyi Kız Görüşü

• bir kız olarak biliyorum ve bunu yapanlarında sırf dikkat çekmek için yaptıklarını biliyorum. Rabbim o kadar sabır sahibi ki onlara bir şey yapmıyor. iyiki müslüman olarak doğdum inş müslüman olarak da ölürüm. bir kız olarak ne zaman kendini sergileyen birini görsem her zaman Allah islah etsin diyorum.

0|4
    2|0
    • Sizleri ayakta alkışlıyorum.. Hemcisnleriniz de sizin gibi düşünse zaten toplum kendine gelecek

• kendilerini günaha soktukları yetmiyor birde bakanı da günaha sokuyorlar.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 9

• Her bir tarafımız kapalı olsa da bakıyorlar be şekerim. Senin dediğin gibi gitmiyor bu işler. Biz kaslarını açmış gerile gerile gezen erkelerin üzerine atlayıp taciz ediyor muyuz? Hayır. O halde sen de kendini kontrol edeceksin. Ben senin o olmayan iraden yüzünden kendimi kısıtlayamam.

4|3
    1|2
    • Kardeşim benim; erkeğin hormonları ile kadının hormonları ve yaratılışları aynı mı ki sen erkek ile kadını kıyas yaptın ?

• Seçimleri nefs yapmaz mı ?

Bakmak ya da bakmamak da bir seçimdir.

• Seçimlerinizi doğru yönde kullanınız o halde efendim. Açıklık kapalılık göreceli bir kavramdır ama bir bayanı göz ile taciz etmek göreceye açılamaz.

• ımm dur bir düşünüyüm sanane git kendini ilgilendiren şeylere parmak bas

3|2
    2|4
  • kendi tercihleri, erkeklerde bakmasın o zaman, kadında bakan erkek bulamayınca giymez belki, kadının açık giymesi erkeğinde bakmasını haklı kılmaz

3|1
    1|4
  • islamı yanlış anlamamak lazım..olayın kotla donla darla alakası yok...dikkat çekmeyeceksin ne giyersen giy,yani yürüyüşünden duruşuna dikkat çekmemek lazım...

doğuda hatunların her yeri kapalı onlardaki yürüyüş biizm bakımlı izmirli hatunlarımız da yok...

islam dini derin mevzular içeriyor...

0|1
    1|0
    • Tabiki orası da var.. Lakin şu giyimden bir başlamak lazım. Hakikaten bilmiyor bazı hatunlar. Saflık mı cahillik mi anlayamadım

• o zaman direkt söyle kaçtır uzuyor muhabbet...

evet kapalı bir bayanım...ama senin düşüncene kısmen katıllıyorum..soruna değil şu 15 dk içinde yaptığımız konuşmalarda ortaya çıkan düşüncelerine

• Her neyse; mesele yok zaten

İkimiz de Allah'ın emrinin yer yüzüne hakimiyet sağlamasını arzu ediyor muyuz ? Ediyoruz

Bitti

• Ben dindar biri değilim.

Ama erkeklerin bana bakmasından hiç hoşlanmam. Bu yüzden vücut hattımı belli edecek şeyler giymem. Ben böyle yetiştirildim.

Çoğu dindardan da daha edepli giyinirim. Tek farkı başımın açık olması.

0|2
    4|1
  • Peki bir bayan ole giyinince neden erkekler hep bu tur dusunceleri dusunuyorlar ? ... Oyle dusunmeleri dogrumudur ? ... Istedi gibi giyinsin ayrica .. sana ne ..erkekler abazaligi braksin bence sorun orda kadinin giyinmesinde degil

1|0
    0|2
    • Güzel kardeşim; biz bakmayı meşru görmüyoruz.

Ama siz neden açıklığı, vücudu ortaya koymayı meşru görüyorsunuz ?

Evlenme çağında olup da evlenemeyen gençlere zulm değil mi ? Hani cinsellik ihtiyaçtı ?

O evlenemeyen gençler tahrik olunca bu zulm değil midir ?

• Müslüman değil misin yani.. Baştan desene bunu güzel kardeşim .

• Senden kat kat muslumanim :) :)

• neler yasamissin panpa ):

4|0
    0|2
  • Haklisin abi . Bundan sonra dikkat edicem.

1|1
    1|0
    • Vay aslan kardeşim benim ya, ne kadar iyisin sen böyle

• Vay alan kardeşim benim ya, elleri gözleri öpülesi insanlarsınız

• Baş üstünden taşınası insanlarsınız, işte böyle insanlar lazım bizim topluma.

Yani anlaşılamamak en büyük çilem benin.. Ama şükür ki aklı selim olanlar anlıyorlar

• sonra kıskanıyorlar ama

0|0
    1|2

Erkekler Ne Diyor 18

• Kadın giydi diyelim,erkek de 1 kez baksın yoluna devam etsin,kendini frenlesin

Adam kalkmış ördeğe tecavüz ediyor,ördeğe de mi kara çarşaf giydirelim

13|7
    0|3
  • veee Sem geri döndü kalıbını ortaya koydu sonunda:D

1|3
    0|1
  • saygı duyarım kutlarım da

bazı kadınlar var ilk gördügümde tanri kadını yarattı diyecegim kadar süper

nasıl erkegin malı meydanda diyorsak bizde onlarında hakkı

2|0
    1|1
  • Sen yine mi geldin oglum ne yüzsüz adamsin lan

4|2
    2|2
  • isteyen istediği gibi giyinebilir bundan sana ne

3|0
    2|1
  • Her kadın ıslamın şartlarına uymak mı zorunda

Sen siteye irandan mı katılıyorsun

Orada böyle giysiler yok benim bildiğim iç çamaşırı üstüne çarşaf giyiyorlar diye biliyorum :-)

3|0
    0|1
  • Dar pantolon giyen kızdan tahrik olan ağır abazadır.

5|0
    1|3
  • sanane. sanamı kaldı milletin ne giyeceği? sanamı sorucaklar ne giyiceklerini utanıp utanmicaklarını? saçma sapan sorular sormayın artık herkesin hür iradesi var

3|0
    1|0
    • Toplum ahlakı bizleri de bu toplumun bireyleri olarak ilgilendirir ama

Hürriyetler , başkalarına zarar vermeye başladığı zaman hürriyet olmaktan çıkar

• bak hala ne diyo ya. kardeşim başkası ne isterse giyer sana hiç bir zararı yok bunun ne öldürüyomu seni? cehennememi göndericek başkası seni dar pantolon giyerek? ha cidden öyle düşünüyosan bakmıcaksın ya da paşa paşa gidip yanıcaksın. ha toplumun ortada birleştiği kurallarıda islama falan bağlayamazsın islama inanmayanlar veya yarı inananlar noluyo onlar piçmi?. toplumun düzenini sağlayan ahlak kuralları değil yasalardır. yasalarda yazmasa isteyen çıplak bile gezer karışamazsın.

• insan başkasına zarar vermediği sürece istediğini yapar özgürdür hür iradesi vardır. ister açık giyinir ve bu sana zarar vermeyen bir durumdur kendi bileceği iştir o kendi günahıdır ama bu seni bağlamaz. rahatsız ediyosa gözlerini bağla öyle gez.

• Buna ne diyorsun Semuli kardeş? link

3|1
    0|0
    • Bakmak başkadır, bakınca şehvete gelmek, tahrik olmak bambaşka

Bir mini etekli , vucudunu ortaya koyan kadına bakmayla, bu kadına bakınca aynı hazzı, duyguyu yaşamak mümkün mü ?

• :)) Ayaküstü

• adam topuktan fantazi kuruyor :)

• Güreşe var mısın diyorlar reis..

0|2
    5|2
  • biliyolar ama işte bile bile giyiyolar herkes kendı bacağından asılır ısterse anadan dogma gezssınler herkes hesabımı ahrette vercek ona goıre hareket etsın ıste akıl var mantık var gunah sevap kavramı var

0|1
    2|0
  • Onlara burdan birşey söylemek isterdimde neyse içimde kalsın Sem ...

0|1
    2|0
  • at gözlüğünü ortaya koymaktan bir farkı olduğunu düşünmüyorum.açık olmak iyidir ama :/

0|0
    0|0
  • valla ben memnunum onlardan çeşit çeşit ne güzel bakılacak gibiyse bakarım onlarda olmasa işimiz zor

0|0
    1|1
  • Göz banyomuza engel olma dayı

0|0
    1|0
  • Tertemiz,adaplı edebli hanım hanımcık,boynun alt tarafında elleri hariç hiç biyerlerinin gözükmeyeceği ve aman aman vücut hatlarını belli etmicek giysileri giymelerini tavsiye ederim.Hoş bu zamanda peçeli kadına bile laf atanlar oluyo ama yapıcak bişey yok kahrolsun şerefsizler. Ha baskalari isterse ciplak giyinsin beni ilgilendirmez,ben sadece sevdiklerimden meshulüm.

1|2
    0|0
  • onlar rahat olduğu için öyle giyiniyorlar :) yoksa çok ahlaklı, çok saf, çok temizler. ayrıca bakireler bile kendilerini kocalarına saklıyorlar..

1|0
    1|0
  • Biz onlara kadın demiyoruz hacı :D

0|4
    1|1
Yükleniyor... ;