Sizce A Milli teknik direktörümüz Lucescu bu açıklamasında haklı mı?

Sizce A Milli teknik direktörümüz Lucescu bu açıklamasında haklı mı?Lucescu:"Türkiye'de Süper Lig sorunlu. Yabancılar ligi istila ettiler. Türkiye'nin genç futbolcuları yok olup gidiyor."
Bu sözünün ardından Lucescu Ankaragücü'nün genç ve başarılı forveti Umut Nayir için detaylı bir rapor istedi.
Yani bana göre ilk defa mantıklı bir açıklama yapmış. Peki ya size göre
#Lucescu
#UmutNayir

0|0

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• açıklamasında haklı ama bizim futbolcular azcık para, şöhret görseler şımaran tipler..

1|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 35

• Mantıklı bir açıklama yapmamış.
    Almanya' da yerli sınırlaması mı var?
    Bayer Münih kaç tane yerli oyuncu ile oynuyor?
    Mancester United başarılı olduğu dönemler kaç tane yerli oyuncu ile oynadı?

Lucescu üst yönetimin kendisine söylendiklerini papağan gibi tekrarlıyor. Futbolda başarı yabancı sınırlaması getirerek gelmez. Futbolda başarı futbolcularda ve teknik direktörlerde başarıya dayalı maaş sistemi ile gelir. Lucescu' nun dediği şekilde başarı gelse idi yerli sınırı varken Türkiye ve Türk Takımları her zaman başarılı olurdu.

Lucescu' nun savunduğu yabancı sınırlaması olduğunda Ozan Tufan 7 Milyon Euro ediyor. Oysa uluslararası piyasada değeri bunun yarısı kadar bile değil. Almanya' da 500 Bin Euro' ya oynayan bir sürü kaliteli futbolcu var. Türkiye' ye geldikleri zaman 1 Milyon Euro' dan aşağı gelmiyorlar. Bunun sebebi yerli olan oyuncunun fiyatının çok yüksek olması. Bunları kulüplerimiz karşılayacak durumda değil.

Yabancı sınırlaması getirdiğimiz zaman şuanda Galatasaray' ın oynadığı güzel futbolu, Beşiktaş' ın Avrupadaki başarılarını unutun. Çünkü başarı oyuncunun milliyeti ile değil sahaya koydukları ile gelir.

1|0
    0|0
  • Türkiyedeki genç futbolcular düzenli çalışmak yerine karı kız peşinde koşup o bar senin bu bar benim diyerekten takılırlarsa (Arda abileri gibi olurlarsa) onların yerini yabancılar kapatır ve yok olur giderler. Lucescu haklı ancak bunun sebebi yabancıların bizim oyuncuların önünü kapaması değil, bizim oyuncuların profluktan düzenden uzak hayatları ve çalışma istekleri.

1|0
    0|0
  • sanarsın kendi semtimizin çocuğu.
    bakın size medyayı anlatayım ;
    gs kadıköy de fener derbisine 11 yerli ile çıktı (mehmet topalın gençlik zamanı alex i markaj etti, bu çocuk mu alex i tıtacak diyolardı) 0-0 bitti.
    kimse tebrik etmedi 11 yerli diye.
    11 yabancı çıkınca kıyamet koptu.
    Fatih terim giderken yanında topçu götürmedi ve hiç bir zaman elindeki topçuya yetersiz vs demedi. luce geldiğinden beri sanki ortada başka topçu varmışta bundan saklıyolarmış, yabancı sınırından buraya gelince haberi olmuş gibi davranıyor.
    medya sahtekar
    luce sahtekar
    topçuların eskileri sahtekar
    kulupler kendi derdinde

1|0
    0|0
  • Neymar gibi futbol oynuyorum buradakı herkes benım futbolumu med edıyor. Birgün birisi bana halısaha macı sonrası çok basarılı oldugumu BJK kulubune basvuru yapmamı söyledi. Bende yazdım işte beni cagırın deneyın bişey kaybetmezsınız o kadar yolu gelecek olan benım dedım. Adamlar tenezül edipte ''malesef cagıramayız'' bıle demedıler. Şu saatten sonra degıl Lucesku Morınyo bıle kurtaramaz mıllı takımı. Anadoluda ne top oynayan cocuklar var ama arastıracak ınsan lazım. Almanya olmasa emın olun turk futbolcu bıle bulamazsınız ortalıkta. Almanya turk futbolunu gelıstırıyor ne kadar sevmesekte bıze faydası var o yönden

1|1
    0|0
  • İngiltere ligi gibi bir düzenleme gelebilir aslında bu konuya her dönem yetişmiş oyuncu kardoda bulunma zorunlulugu hatta birkaç maç oynatma zorunlulugu gibi
    böylece genç oyuncular gelişir

1|0
    0|0
  • Yetenekli futbolcularımuz çıkıyo mk..
    Sorun şu; o futbolcuları disipline sokamıyoruz ve tepemize çıkartıyoruz.. Onlarda şımarıyorlar sorun bundan ibaret.. Nerede Tuncay, Serhat, Tümer, İlhan, Semih, Hasan, Nihat.. Nerede Salih, Arda, Burak, Caner, Emre, Ozan mk

1|0
    0|0
  • Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş. Evet genç yetenekli futbolcular var fakat Trabzonsporda yusuf yazıcı, abdulkadir nasıl formayı alıyorsa diğer takımlardakilerde alabilir. Çok yetenekli Türk futbolcularımız varken hâlâ forma şansı vermeyen rumen teknik adam def edilmeli.

1|0
    0|0
  • eliniz de en iyileri varken ne yaptın diye sormazlar mı adama lucescu?

1|0
    0|0
  • bunlari bilerek turkiyeye geldi. simdi bunlara isyan etmeye hakki yok. gelmeseydi bu gorevi kabul etmeseydi o zaman.

1|0
    0|0
  • İyi futbolcu her yerde oynar yabancı sınırı da etkilemez. Bakınız Tugay kerimoglu bakınız emre Belözoğlu

1|0
    0|0
  • Valla simdi gencler yok olmuyor..
    Ama oyunculari oynatmayan yabanci teknik direktörler yok ediyor.. :/

1|0
    0|0
  • Süper ligde yerli sayısı az ama olanlarda direk milli takım seviyesinde örneğin alanya 9 yabancı ile çıkıyor ama emre akbaba direk milli takım adayı

1|1
    0|0
  • En kral hocayıda getirseniz
    Futbolcu olmadan bir maçbile alamazsınız

1|0
    0|0
  • Eskiden Turk sporcularimiz vardi iyilerdi kotulerdi ama varlardi..
    Simdi Turk milli takimi bile kuramiyoruz.

1|0
    0|0
  • iyi olsa illa ortaya çıkar. Tarih boyu kaç tane yetenekli Türk futbolcu var

1|1
    0|0
  • Lucescu başarizligini böyle örtmeye çalişiyor. Kurduğu kadro oynattiği sistem bunamişliğinin göstergesi. Türkiyenin bu gruptan çikmasi için yeterli futbolcusu vardi

1|1
    0|0
  • Yabancı olmadan da görüyorduk süper ligin halini Ozan tufana 8.5 milyon Euro verip aldık

1|1
    0|0
  • Yanlış düşünüyor 466 bin lisanslı futbolcu var sen bu 466 bin içinden takım çıkaramıyorsan bu senin hatan

1|1
    0|0
  • Boş konuşmuş milli takımda forvet sorunu yok. Cenk tosun ve Burak Yılmaz ne güne duruyor? PTT ligi forvetini takibe almak nedir ya defans ve orta saha lazım milli takıma.

1|0
    0|0
  • umut kaliteli golcüü , boyle arastırıp bulacakk , yabancılar olmadan da avrupada türk takımları basarı elde edemezz ornegğin BEŞİKTAŞ 3 te 3 gidiyor , sürekli oynaayan kadro var elimizde ama yok sadece türkiyede oynamak istiyorlarsa , yabancı hic getirmesinlerr

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15

Kızlar Ne Diyor 7

• Haksız eğer süper ligde oynayanlardan bahsediyorsa, çünkü kulüpler nasıl yabancı futbolcu peşine düşüyor ise, futbolcular da yabancı kulüp peşindeler (çoğunluğu diyelim) onlara Türk kulüpler basamak sadece, ama bahsettiği yarı proflar ise evet o çocukların elinden tutulmalı.

1|0
    0|0
  • Haklı

1|0
    0|1
  • luce çok dulce bir adam bence.

1|0
    0|0
  • Maşallah ya ne kadar futbola düşkün birisin bu kadar futbol meraklı ilk defa hemcinsimi gördüm 😃😃

1|1
    0|0
  • Katılıyorum.

1|0
    0|1
  • Hakli

1|0
    0|0
  • Küçük yaştan eğitilmeli

1|0
    0|0
Yükleniyor... ;