18 yaşından sonra boy uzatmak?

Herkese merhaba. Yaşım 18, kilom 58, boyum 163. Bir ay kadar önce hastaneye gittim boyum için hormonal herhangi bir sorun bulunmadı testerteron, troid, büyüme hormonum gayet iyiymiş. Doktor boyumun kısalığının yapısal olduğunu söyledi allahta seni böyle yaratmış dedi. Epifiz kemiğim daha kapanmamış kapanması için max 2 sene kalmış. Doktor uzasada az uzar dedi. Bir haftadır spor salanuna gitmeye başladım biraz kas yapmak ve bol bol ısınıp barfix demirlerine asılmak için hafif kilolarla çalışıyorum. Gayet iyi besleniyorum. Dayımda 165 falan dedemde kısa dayım askerde uzamış gitmeden önce benden daha kısaymış. Size sormak istediğim şey boyumu nasıl uzatabilirim? Neler yapmam lazım? Nasıl beslenmeliyim? Şimdiden teşekkür ederim.

0|0
04

En İyi Erkek Görüşü

• Genlerinle alakali bu kotu birsey degil oldugun gibi sev kendini hasta degilsin ben 1.80im ama emin ol yerinde olmak isterdim kiymetini bil👍

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 3

• Zor iş büyük çabalarla 2 3 cm uzarsin belki

0|0
    0|0
    • Bu çabalar nedir?

• Dedigin seyler. hopla zipla basket oyna duzenli kalsiyum al ve balik yagi felan al yağlarin da etkisi cok olur gelisimde

• Basketbol yüzme düzenli beslenme ve uyku ile 1.70 olursun kardeş inşallah boy uzaması 22-23 yaşına kadar devam ediyor

0|0
    0|0
    • Teşekkürler

• Dediklerimi yap ama ben 1.73 boyundayım kafaya takıyorum 1.75- 1.80 olsaydım keşke diye ama olmayınca olmuyor uzamasanda kafaya takma kendini geliştir oku

• 175 görürsün gecersin ins allah

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;