Cenk Tosun sizce de uluslararası standartlarda bir forvet olmadı mı?

Yabancı sınırlamasının ne kadar gereksiz olduğunu kanıtladı resmen bize. Formdaysan ister yerli ol ister yabancı, formayı kapıyorsun işte.

Cenk Tosun sizce de uluslararası standartlarda bir forvet olmadı mı ?

1|0

En İyi Erkek Görüşü

• ya aslında yabancı sınırlaması konusunda senle paralel düşünmüyorum çünkü sahanın her pozisyonunda futbol külüpleri yabancı futbolcu tercih etmesi ve eğilimi yetişen insanlarında yetenekli olsun veya olmasın az zaman almasına veya hiç forma giyememesine neden oluyor. Sırf yeteneklede açıklanmaz bazen oynama alışkanlığı ve özgüven yani saha içinde nasıl durucağını oynaya oynaya öğrenmek beraberinde çalışma ile birlikte yetenğinide ortaya çıkışı ve geliştirmesin sebep olabiliyor. Burda önemli olan şey ne kadar oyuncularımıza saha içersinde ne kadar süreler verebiliyoruz önemli olan bu. İnglitere ve ispanya liglerini tüm spor liglerinin vitrini olması nedeniyle bunun yanına almanya liginide ekleyebiliriz bu ligler sporun vitrini olması ve her sporcunun buralarda oynama isteğinden dolayı buralarda yabancı sınırlaması işin tabiyatı gereği olmaz ama bizim gibi liglerde yabancıları sınırsız yapmak içerdeki futbocuyu baltalamaktır. İç spor pazarını yabancılaştırmaktır. Üstelik üretkende olmadığın halde bunu yapıyorsun. İç pazarıda bu kadar yabancıya teslim etmekte doğru değil. İçerden yetiştiriğini evladınada alan yaratmalısın pozitif ayrımcılık yapmalısın. Dünyadada bu böyledir aslında.

Birde milli takım başarısı ile yabancı sınrılaması ile arasındaki ilişki olmadığını söyleyenler şunu unutmasın futbolcuların yetişmesi için iyi bir eğitim programımız yok bu doğru ama ne kadarda iyi bir yetiştirme programı oluştursanda saha içersinde bu adamları oynatmıyorsan o eğitimde boştur. İşin test yeri sahadır. Sen bu alanı bu pazarı yabancı futbolcuya sınırsız bıraktın mı dogal olarak futbol külüpleride kendi rekabetleri gereği yabancılara abanaıp birbirlerine üstünlük mücadelesine girecektir. Bu da uzun vadede içeriyi baltalamaktır. Yerli futbolcuya daha az fırsat vermektir. Cenk tosun tek başına iç futbsol pazarı açıklabilecek bir örenke değildir. Kendi kişisel becerisi ve başarısıdır. Sistemin sonucu değildir. Cenk ile ilgili son olarak inggiltere veya italyaya gitmeli...

0|1
    0|0
    • İşin temeline uzanırsak kesinlikle hak veriyorum size. Fakat malumunuz yabancı sınırlaması varken de üretim sıfıra yakındı. Altyapı sistemi ne yazık ki ülkemizde yok. Ve gelişmesi yönünde bir çaba da yok. Belki bu şekilde kaliteli yabancı oyuncularla antreman yapmak, beraber maça çıkmak yerli oyucuları geliştirir düşüncesindeyim. Bakınız Emre B. - Hagi örneği. Y da Cenk Tosun illa ki Mario Gomes' den bir şeyler öğrenmiştir.

• iyi bir yetiştirme programımız yok katılıyorum o konuda, kaliteli iyi yabancı futbolcuların yerli futbolcuların futbol mantalitesini geliştirdiği konusunda katılıyorum doğru.

Kızlar Ne Diyor 1

• Çok iyi. Beğeniyorum kendisini.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Aynen öyle, çok iyi bir konuya değinmişsin iyiysen ve dormdaysan formayı vermiyorsun. Cenk Tosun üstüne çok koydu gerçekten ve şu sıralar çok formda, değerinide artırmış durumda. Beşiktaş iyi bir transfer politikası izleyip iyi bir fiyattan satmalı bence aksi taktirde değerini yitirebilir diye düşnüyorum.

0|1
    0|0
  • bu adam da yetenek falan yok kim ne dersi desin.

0|0
    0|1
  • Süper oldu

0|1
    0|0
  • çok iyi be

0|1
    0|0
  • bjk lıyım ama bu adama bir türlü güvenemedim sevemedim

0|1
    0|0
  • Günümüz futbolunda Cenk artık az yetişen 9 numara diye tabir edilen forvet tipidir. Sahip olduğu hırsı, çalışkanlığı, yeteneği ve son 2 sezondur yaptıklarıyla şu an değeri 30 milyon euro'dan aşağı değildir.
    onun yaptıklarını harry kane yapınca 80'ler 100'ler konuşuluyor ama.
    Dün monaco maçı sonrası mehmet demirkol güzel bir açıklama yaptı: 'cenk'in değerini 20, 30, 40 ile kısıtlamayın, bunun bir tavanı yok.' bek oyuncularının 50-60 milyon euro'lar ettiği bir dönemdeyiz sonuçta. ayrıca cenk'in almanya pasaportu çok büyük avantaj, yabancı statüsünde de olmayacak avrupada.
    Bu arada bazı arkadaşlar sürekli cengiz ünder ile karşılaştırma yapıyorlar, adam bir sezon oynayıp, avrupa'da hiç oynamadan 15m€'ya transfer oldu diyorlar. bu çok anlamsız bir karşılaştırma çünkü cengiz genç oyuncu yani onun transfer edilmesinin nedeni yatırım yapmak ama cenk'i alan hazır bir futbolcu alacak.
    kategorileri farklı oyunculara verilen paralar karşılaştırılmaz, aynı kategoridekilere bakacaksın kime ne verilmiş diye. cengiz'i bruma ile karşılaştırabilirsin mesela ama cenk ile olmaz o iş.
    Neyse sezon sonu göreceğiz bakalım, yolun açık olsun tosun paşa.

0|1
    0|0
    • Evet o yorumu ben de dinledim. Ki haklı gayet Demirkol.

• Gomez Dembaba ve Aboubakardan bir şeyler kaptı kendini geliştirdi gol atmadığı mac bile takımın en iyi oyuncularından biri olabiliyor. Burak gibi sadece gol atan forvet değil komple forvet

Yükleniyor... ;