Allah'a hakikatiyle inanan kişi olaylar karşısında sizce nasıl tepki gösterir?

İmân hem nurdur, hem kuvvettir. Evet, hakiki imânı elde eden adam, kâinata meydan okuyabilir ve imânın kuvvetine göre, hâdisâtın(olayların) tazyikâtından(sıkıntılarından) kurtulabilir.

Bediüzzaman

gerçekten insan olayları kafaya takmadığında dertleri binden biremi iner?

Güncellemeler:Not burda her iman eden değil hakiki imanı elden eden adam kainata meydan okur diyor yoksa anadan babadan görme araştırma ve tektik yapmadan edilen her iman sahibi kainata meydan olumayabilir.imansız ve ve imanlı bir kişi olayları farklı algılar birisi olayların tesadüfen meydana geldiğini varsayıp depremden savaşlardan korkarken diğer iman sahibi ise herşeyin Allah'ın emri ve isni dairesinde olduğunu bilir telaş etmez.
0|0
02

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 2

 • Hmmm. Bunu günümüz gerekliliklerine nasıl uyarlasak? İşinden kovulan, evine ekmek götüremeyen birisi bunu kullanabilir mi? Bununla ailesini doyurabilir, geçindirebilir mi?

  Borçlar altında ezilen ve işini kaybetme tehlikesi ile karşılaşan bir esnaf bu sayede nasıl bu borçlardan nasıl kurtulabilir?

  Bu, kan gölüne dönmüş bu coğrafyada akan kanı durdurur mu? Acıları sona erdirir mi? Yoksa sadece bunu dert eden insanın iç sıkıntısını mı alır?

  0|0
  0|1
  • insan ,imani bakış açısıyla herşeyin üstesinde gelebilir.mesela Allah'ın bir kapı kapatıp diğer bir kapı açtığına inanan insan ,kapanan kapının bir hayrı olduğuna inanıp başkabir kapının Allah'ın izniyle açılacak olduğuna inandığından diğer kapıyı çalmak için tevekkkül ve dua ile hareket eder.hem imanlı insan iktisat ettiğinden borçlar altında ezilmez.eğer borçlar altında eziliyorsa kafasızlığından ve iktisata riayet etmediğinden eziliyordur.Allah kafasını çalıştırmayana yardımını esirger.

  • savaş meselesine gelirsek evet insanda acıma duygusu vardır.fakat savaş gibi olaylarda Allah'ın merhametinden ileri bir şefkat ileri süremeyiz.kimisi o savaşta şehadet mertebesini içerken kimiside daha önce yapmış olduğu hatanın cezasını savaş vesilesi ile çekiyordur.bize düşen eğer maddi gücümü varsa parasal yardım etmek dua etmek.ve eğer daha ileri gücümüz varsa ordaki savaşa mucahit olarak gitmektir.

 • evet öyle yaparsa binden bire iner hatta iyi bir çocuk olursa şirinleri bile görebilir bu kişi

  0|0
  0|2
Yükleniyor... ;