Fitness bacak /kalca günlerinden sonra çok ağrınız oluyor mu?

Fitness bacak /kalca günlerinden sonra çok ağrınız oluyor mu?
Ben bugün hayatımda ilk kez 27.5 kilogram ile squat-deadlift yaptım.
Sanırım 2 gün yürüyemem artık.
Sizin ağrınız oluyor mu?
#legday #humpday

0|0
1436

En İyi Erkek Görüşü

• Önceden kaç kilo kaldırıyordun ki ?

1|0
    0|0
    • 10 falan 🙈🙈

• 3×10 Ya da 4×12 😀 squatta piramid yapıyorum 😀 tek barla 12, 5 takarak 10, 10 kg takarak 8 😀

• Bence durumu öncelikle bir düzene sok yeni başlamışsın pramite gerek yok, sana tavsiyem 4 set 8 tekrar yapman ve her hafta tekrar sayısını artırman örnek 1 hafta 4x8 2 hafta 4x9, 4x12 yaptığın zaman 2 kg olarak ağırlık arttırman bu sayede hedefine ulaşabilirsin.

En İyi Kız Görüşü

• Tabiki olmaz mi?
    Ben 50 squata denemeye kalktimda, fena yoruldum. Ama we did a great job! 😎

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 35

• Hayır olmuyor, leg press 300 kg çalışıyorum hatta. Spor öncesi ve sonra esneme ve germe hareketlerini ihmal etme. Su tüketimine dikkat edeceksen kreatin kullanabilirsin. Çok yararı var ve hiçbir zararı görülmedi 50 yıldır.

1|1
    0|0
  • O gün sadece bacak çalıştıysam ve iyi yaptıysam bir kaç gün oturamadığım dahi oluyor

1|0
    0|0
  • Buraya geleli çok fazla olmadı ama senin açtığın sorulardan ve yaptığın yorumlardan uzun süredir spor yaptığın anlaşıyor hatta kaldırdığın ağırlıklar ve yemedeki hassasiyetine bakınca belki antrenörsün bile diyebilirim :) Gerçekten senin gibi sporu bu kadar seven ve yapan kızları görünce ayrı bir mutluluk duyuyorum, keşke herkes sizin gibi olsa :) Bol sağlıklı günler ve antremanlar dilerim :) Bu arada sorunuza gelince ben ağırlıklardan sonra mutlaka dayanbildiğim kadar soğuk suyun altında kalıyorum gerçekten ertesi gün ağrılarım minimum da oluyor tavsiyemdir :)

3|0
    0|0
    • Böyle bir yorum beni de çok mutlu etti. Motivasyon oldu diyebilirim. Spor benim en büyük tutkum😀😀
      Özel olarak antrenörlük kursuna gitmedim ama 3. Seviye antrenör olam kuzenimden özel eğitim aldım. 😀 internetten de sürekli araştırıyorum. 😀 Yeme düzenimi asla değiştiremem sanıyordum ama başladıktan sonra asla o kadar zor olmadığını farkettim. 😀😀

• Aynen kesinlikle 😀😀

• Teşekkürler Sohbet için, Spora ve sağlıklı yaşamaya devam ;)

• Her zamanki çalıştığının çok üzerine çıkarsan normal. Sakatlık da olabilir. Kas yırtılması, zedelenme vs...
    Bende tam tersi.
    Düzenli idman temposunda ağrı hissetmediğim tek yer alt bölüm. Hızlı dinleniyor, hızlı gelişiyor.

1|0
    0|0
  • Kas ağrısına bayılırım. Esneme hareketleri yapmalısın, ve ağrı var diye programdan taviz vermemelisin.
    "No pain, no gain"

1|0
    0|0
  • ilk zamanlar ağrı olur normal ağrıyan yerlerde kaslar gelısıyor anlamına gelır kronıklesırse doktrora gıtmelısın

1|0
    0|0
  • Keşke bende bunları diyebilsem 5 tane boyun fıtığım var fizik tedavi görüyorum bittiğinde ağrılar geçmese bile başlıycam spora

1|0
    0|0
  • haftada 3 gün spor yapıyorum 3 günde squad yapıyorum bacak ağrım olmuyor tekrarları cok fazla arttırmadıgım sürece

1|0
    0|0
  • ne ağrısı çömelince geri kalkamıyom bile heuehueheh

1|0
    0|0
  • Dün bacak çalıştım. leg press i abarttım sanırım ön bacaklarım tutmuyo

1|0
    0|0
  • Fazla yorma kendini

1|0
    0|0
  • Bacak

1|0
    0|0
  • Yuzucuculer trk bacak 100 kilo girer ve 4X10

1|0
    0|0
  • Çok yorucu oluyo direk uyuyorum

2|0
    0|0
  • Tabiii en güzel antrenman bacak kalcadir

1|0
    0|0
  • Kolay mı sandın abla
    Dur daha
    Kas ağrısı kötü birşey

1|0
    0|0
  • Oluyor

1|0
    0|0
  • ooo 2 saat antremen ve koşudan sonra bacaklar allaha emanet oluyor :D sen neden yoruyorsunki o kadar?

1|0
    0|0
  • Olmuyor.

1|0
    0|0
  • olmaz

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15

Kızlar Ne Diyor 13

• Fena ağrı oluyor ilk başlarda ama sonra sadece kısa süreli yorgunluk oluyor.. Ağrıyor diye yatma biraz dinlen ufak hareketler yap yürü yatınca ebbedi kalkılmıyor daha kötü oluyor

1|0
    0|0
  • Aynen bacak ağrısı oldu merdiven çıkarken titriyordu

1|0
    0|0
  • Alıştıktan sonra pek olmuyor.

1|0
    0|0
  • Squat yaptıktan sonra bacaklar titriyo resmen merdiven falan çıkılmıyor

1|0
    0|0
  • Hayır alıştı vücut