Kız çocuklarının, erkek çocuklarına göre futbolda sakatlanma oranı 5 kat daha azmış. Bu konu hakkında düşünceleriniz nedir?

Genelde kadınlar çocuk yaştan itibaren erkeklere göre daha zayıf ve narin gösterilir. Oysa yapılan araştırmalar sonuçu kız çocuklarının erkek çocuklarına göre sakatlanma riskinin az olduğu tespit edildi.

Kadınların düşünülenden daha güçlü olduğunu gösteren bu konu hakkında düşünceniz nedir?
Kız çocuklarının, erkek çocuklarına göre futbolda sakatlanma oranı 5 kat daha azmış. Bu konu hakkında düşünceleriniz nedir?

0|0
2953

En İyi Kız Görüşü

• Kızlar futbol oynasa daha başarılı oluruz erkekler top, halı saha deyince kendilerini kaybediyorlar hastanelerde bile halı sahada rahatsızlanıp orasını burasını kırıp ameliyata alınan bir sürü genç gördüm hatta doktorumun bir tanesi de bu durumdan nasibini almış şimdi yürüyemiyor bile uzun mesafeleri o yüzdende aşırı kilo almıştı zaten çoğu erkeğin spor hayatları başladığı gibi bitiyor dikkatsizler bizler öyle değiliz hassas olabiliriz ama erkeklerden daha güçlü acılara daha fazla katlanabiliyoruz.

0|0
    0|1
    • Onun sebebi aslinda bayagi eforlu ve darbeli bir oyunu, gayet genis bir alanda oynayan kisinin vucudunun bunu kaldiramamasidir.

Sen ayda bir spor olarak hali sahada kosturursan, pat kut darbe alirsan dizin de doner ayagin da kirilir.

Ustelik hali sahada oynayan erkekler bayagi mucadele edebilirler.

Dikkatle degil gereken atletiklige sahip olmamakla alakali bir durum.

• Jimnastik gibi sporlari saymazsak, hemen hicbir sporda erkeklerden daha basarili degiller.

Hele futbol, basketbol gibi temasli takim sporlarinda benim diyen kadin takimi ortalama bir erkek takimi tarafindan ezilip gecilir.

O yuzden 'eheheh kadinlar daha iyi sporcu' demek sacmaliktir.

• Tabii o yüzden kadınlar tarafından atletizmde (halterde, güreşte), teniste, boks tabi temassız bir spor :), judo da dalmada, eskrimde ve filelerde büyük başarılar alınırken futbolda tökezleniyor atletizmde bile bak bakalım kaç tane kadın sporcular dünya üzerinde kayda değer (altın madalya) hala Türk futbolcuların bile erişemediği gururu bizlere yaşatmışlar daha geçenlerde filenin sultanları yine şampiyon oldu futboldan başka hiçbir sporu takip etmeyip kadın bu beceremez zihniyetindeki ön yargılarla ancak bu kadar bilgi sahibi olunuyor demek ki şöyle de bir kapak yapalım da az bilgilenin
      www.haberler.com/.../
      https://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=96454
      www.hurriyet.com.tr/.../yasemin-adar-dunya-sampiyonu-40559513
      soninternethaber.com/.../...i-kadinlari-24723.html
      Okuyun, aydınlanın.

En İyi Erkek Görüşü

• Cunku kadin futbolunda sert savunma falan yok, Guney Amerika usulu, tamamen hucuma dayali, birbirlerine fazla sert mudahale etmeden, fazla hizli olmayan bir oyun oynuyorlar.

Necip Uysal'i koy aralarina her mac bitanesini sakatlar.

0|0
    0|0
    • Yahu, basketbolda kadinlar arasi oyunlar kadinlar arasinda yapiliyor.

Kadin takimlarinin erkek ekiplerimize gore daha basarili olmasi kadinlarin daha iyi sporcu olmasindan degil.

Filenin sultanlari sampiyon olmus, simdi sen bana ciddi ciddi erkek basket takimi veyahut voleybol takimi ile kadin takiminin karsi karsiya maca ciksa kadinlarin galip gelecegini mi iddia ediyorsun?

Voleybolda erkeklerin file yuksekligi kadinlarinkinden fazla. Anatomi falan diyordun heralde gelip benimle erkeklerin kuvvet ve ziplama mesafesini falan tarsitmayacaksin.

Basketbola falan hic girmiyorum, Dunya'da dogru duzgun kadin basketci bile cikmiyor erkeklerle kiyaslandiginda, ezip gecilmemeleri mumkun degil.

Arkadas bu bizim milletin hatunlari niye bu kadar ne dediginden bihaber bicimde 'Hmm, sizin onyargilariniz var' anahtar sozcugunun arkasina siginip sacmalamaya meyilli?

Yasemin Adar'i yari amator bir erkek gurescinin onune atsan kazanacak mi? Yoksa kaldirilip yere mi calinacak sen bana onu soyle.

• Soruyu soran arkadas 'Kadinlar erkeklerden daha basarili sporcu' diye iddida bulunup, gerekce olarak da kadin takimlarinin madalya almasini sunan kisiye suzme gerizekali' bir moron olup olmadigini sorabilir mi?

Bakin tekrar ediyorum, konuyla alakasiz ama, bu ulkenin kadinlari, hele hele son nesillerdeki kendini egitimli sanan genc kadinlarin ciddi bir kisminda beyin yok. Valla da billa da.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 28

• Kadınlar daha güçlü değildir. Erkekler daha güçlüdür kadınlar daha dayanıklıdır. Sizin vücudunuz güç için kas biriktiriyor bizim vücudumuz daha dayanıklı olmak için yağ. Ve tabiki psikolojik dayanıklılık var bir de siz el bebek gül bebek biz bin tane dırdırla vırvırla büyüyoruz.

0|0
    0|0
  • Doğum için çekilen sancı da buna örnek verilebilir. Hatta yurtdışında bazı cihazlarla erkeklere de sancı verilmiş ve videoya alınmış, bakılırsa anlaşılır durumun nolduğu.

0|2
    0|0
  • Çünkü erkekler oynamasını biliyor topa vuruyor ama kadınlar bilmiyor rastgele ayaklarını sallıyor gelene gidene vuruyor

0|1
    0|0
  • Erkekler sert oynuyor bu yüzden sakatlık daha fazla ve biz can acıtmak konusunda daha ince davranıyoruz buda olabilir

0|1
    0|0
  • Futbolu bilmem ama oğlumda alnında kolunda dikiş var.. dudak bağı koptu, dişleri kırıldı.. morluk eksik olmaz.. Ama kızımda böyle bir yaralanma hiç olmadı.. fıtrat yani.. erkek çocuğu hareketli işte.

0|1
    0|0
  • Kizlar Futbol ile daha az ilgileniyor, oynasada (bir kaç nadir kişi hariç) Erkekler kadar sert girişmiyorlar oyuna 😊

0|0
    0|0
  • Çünkü kız çocukları daha az futbol oynuyor. Erkeklerde futbol oynayan çok olduğundan bu sebeple sakatlanan fazla.

0|0
    0|0
  • Erkeklere futbol yakışmıyor zaten 😪

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • insan gibi oynadıkları içindir. erkekler sık sık insanlıktan çıkıyor

0|1
    0|0
  • Bu araştırmayı onedio mu yapmış?

0|0
    0|0
  • Futbolda bile dikkatliyiz.

0|0
    0|0
  • Hep derim psikolojik ogretilmis bir gucsuzluk durumumuz var aslinda daha gucluyuz

0|0
    0|0
  • Beşiktaş bunu düşünmeli

0|0
    0|0
  • Kimr göre bu 5 kat

0|0
    0|0
  • Kizlar daha dikkatli.

0|0
    0|0
  • Dogrudur

0|0
    0|0
  • Kızlar çok temkinli oynuyorlar birbirlerini yere düşürüp top almak yerine çalım atmayı öğreniyorlar.

0|0
    0|0
  • Organizma farkı

0|0
    0|0
  • Futbol kadınlardan sorulur 😂🙋

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    8

Erkekler Ne Diyor 52

• Kizlar normal top oynuyo ama biz oyle degil 😂

0|0
    0|0
  • Vücut esnekliği o, yapacak bir şey yok onlar bizden daha esnek vücutlara sahipler. 😂 😂 😂

0|0
    0|0
  • Kıvrak esnek bir yapıları var bizse odun gibiyiz abi

0|0
    0|0
  • Kız çocukları çok daha erken büyüdüğünden kemik gelişimi farkı denilebilir belli bir yaş için ama genel anlamda yapılan faullerin sertlik oranı önemli.

0|0
    0|0
  • Çünkü erkekler hayvan gibi oynuyor

1|0
    0|0
  • onlar okuz gibi oynamıyo ondan

0|0
    0|0
  • Daha sakin oynadıkları icindir o. O arastirmayida kesin kadın yapmıştır.

0|0
    0|0
  • daha az tehlikeli hareket yapıyolardır

0|0
    0|0
  • Kadınlar daha güvenceli hareket eder her zaman

0|0
    0|0
  • kızgibi oynama dedikleri olay var 😁aman ayama birsey olur aman sacimi ceker dusuncesi😀erkek te takdik makdik yok bam bam bam😃

0|0
    0|0
  • bir kiz bana karsi futbol oynasin, ben bir tekmeyle gireyim ona, bakalim sakatlanacak mi sakatlanmicak mi...

0|0
    0|0
  • Karı gibi oynarsanız normal diyormuşum :D

0|0
    0|0
  • Erkeklerle oynasınlar bakalım sonra görelim kırılmadık kemikleri kalıyor mu :D

0|0
    0|0
  • Adale yapısıyla ilgili olabilir

0|0
    0|0
  • Aşırı efor sarfetmelerindendir erkeklerin sakatlanması

0|0
    0|0
  • Ojeli ayak parmakları kırılmasın diye ekstra dikkat ettikleri için olabilir.

0|0
    0|0
  • Doğrudur yatakta o sertliğe maruz kalan birisine futbol maçı vız gelir

0|0
    0|0
  • bana pek mantıklı gelmedi. ben tam aksinin doğru olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Çünkü erkekler ayı gibi giriyor sokak futbolun da kolumun kırıldığını bilirim bune hırs

0|0
    0|0
  • kızlar nazik oynar

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    32
Yükleniyor...