Öyle üzülüyorum ki, bu nasıl çaresizlik...

Lise son sınıf öğrencisiyim bu dönem... Haliyle staj ve banka hesabı, nüfus cüzdanı resim yeniletme vs. gel-git derken masraflar büyüdü bianda... Oturduğumuz yerde ptt kargo zıraat falan var ama bız halk bankasına hesap açtırmamız gerekti o yüzden ankaranın ilçesine gelgit yapmamız gerekiyodu... Bugün gittik ama bizde hiç para olmadıgı ıcın komşudan aldık... Bankaya gittik onuda nüfus cuzdanı resımsız oldugu ıcın yapmıyolarmıs diğer ilçeye gıtmemız gerekıyo ama bızde yeterlı para yok... Bugün geldik eve babama söylüyorum ama içim parçalanıyor resmen, babam deseniz adam artık harap olmuş burcun harcın içinde... Ablam iş bulamıyor ben okuyorum abim asker... Kara kara başladım düşünmeye diyorum yarın gitmek için bu sefer nerden bulcaz parayı :( En yakın arkadasımın yanına gıttık ablamla öylesine hanı anlatıyorum para yoktu yaptırmaya gıdemedık falan o gunde arkadasımın babası maaş alıyormuş 100 lira verdiler bıze ıstemeden, ya arkadaşlar o kadar kötü bir durum ki Allah kimseye muhtaçlığı yaşatmasın... Ay ıcınde alınan yine borçlar var, kredi kartlarıi market kira elektirk derken babamın maaşı kesınlıkle yetmeyecek ek hesaptan çekilecek bu sefer maaş az gelecek... Yani ebn bu kadar düşünüyor üzülüyosam babam ne haldedir kimbilir :( Ben sadece paylaşmak istedim Allah sonumuzu hayretsin ne diyim... Elinizdekilerin değerini bilin... Herşey giyim aksesuar kalıtelı telefon vs. değil.s

Bir laf vardır ya

Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok. Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.

Çok doğru be...

0|0
05

En İyi Erkek Görüşü

• evet Allah kimseyi muhtaç etmesin bende yaşadım o tür sıkıntıları aslında paramız vardı ama babamın kardeşleri falan üni okuyorlardı az uz kardeşide yoktur babamın tam 10 tane kardeşi var ve bunların yarısını okuttu dersanelermiş üniversitelermiş derken hatta bide evlendirdi ve babamın kardeşlerine gelen altınlar hep babamın gittiği altınlardı ve hepsi yolunu bulduktan sonra babamı tanımadılar bile babam yıllarca bize yedirmedi giydirmedi yoksul bir biçimde yaşattıki kardeşlerimi okutayım diye şimdi bir tane kardeşi bile ne babamın nede bizim yüzümüze bakarlar işte vefa böyle birşey biz ne yoksulluklar çektik ayda bir ev taşırdık evden eve taşınırdık babam yemez içimez bizede yedirmezdi hep kardeşleri hep babası hep anasına yedirirdi ,şimdi noldu aklı başına geldi babamın ama iş işten geçti yani babam paranın kıymetini bilmedi ve şimdi cefasını biz çekiyoruz ,ama yine de Allaha hamd olsun durumumuz eskisine nazaran iyi dediğin gibi paranın kıymetini bilmek lazım ,eski yaraları açtım bir an kusura bakma

1|0
    0|0
    • Yok olur mu herkesin vardır kendi dünyasında derdi... Herkese kendi yükü ağır gelir başkasınınkini tam anlamıyla anlayamaz..

• ama ben seni anlayabiliyorum

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• Üzülme çoğu insan aynı kaderi paylaşıyor. Allah borcunuzu ödeme gücü versin.

Her sıkıntının arkasından bir kolaylık mutlaka vardır. Ablana da hayırlı bir ş kapısı açılacaktır.

Okulunun hakkını ver ilerde mutlaka rahat edeceksindir. İyi niyetini inancını kaybetme.

1|0
    0|0
  • Sorma, o tür sıkıntılar herkeste var. Ben 24 yaşındayım, neler gördüm. İcralar, ekmek alacak para bulamamalar, soğan kavurup yemeler neler neler :) Elhamdülillah ama, böyle böyle anladık birlik olmanın kıymetini. Kenetlenmeyi. Allah Teala buyurur ki, Kimisine bol rızık veririm, kimisine az. Şüphesiz bu imtihandır :))

1|0
    0|0
    • Allah kimseyi, kimseye muhtaç etmekle sınamasın...

• Öyle, hakkımızda hayırlısı neyse o olsun..

• Amin, üzülme. Hayır da şer de Allah'tandır.

• beterin beteri vardır kardeşim unutma bunu.herkes en buyuk derdin kendinde olduğunu düşünür ama inan oyle değildir.yinede allah yardımcın olsun

1|0
    0|0
  • Staj maaşınla destek olacaksın işte geçen sene ben 200 küsur aliyordum, sağlık mesleksin herhalde

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor... ;