Erkek - Kız Ayrımı yapar mısınız ?

Bknz : Ben erkeğim gezerim tozarım . Sen Kadınsın evinde oturcaksın çocuguna bakacaksın , yemek yapacaksın , ütü yapacaksın vs.

Ben erkeğim ben bunu diyebilirim , Sen kadınsın söz sahibi hakkın yok. Senin tek hakkın bulaşık yıkamak.

Acı ama gerçek böyle insanlar var .. Sizde onlardanmısınız , yada bu tür insanlara tepkiniz nasıl olur ?

0|0
1020

En İyi Erkek Görüşü

• Bence kadın erkek eşit olmalıdır, işte o kadar. Böyle insanları dünyadan silmek lazım bence

1|0
    0|1

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 19

• Bu ayrım olmaması gerekir ama Türk toplumu ataerkil bir toplu olduğu için erkek çocukları bu tür durumlarda kayırılıyorlar.

Mesela erkek çocuğu gece 11-12lere kadar dışarıda durabilir ama kız çocuğu hava karardı mı evde olması gerekir, ki bu kız çocuğu büyüse bile.

Bu tür insanlara tepki vermek için tüm taşradaki anne-babaları karşımıza almak gerekir, hatta büyük şehirlerdekinleri bile.

Kısaca bu durum var ve daha uzun bir süre de devam edecek gibi duruyor, ben çocuğuma izin veririm diye düşünenler bile bunları yapıyor o derece.

0|0
    0|0
  • Bu soru bana bir anımı hatırlattı.

Gecenin bir saati nette takılıyorduk.Arkadaş birine sarmıştı.Her neyse muhabbet ilerleyince,karşıdaki "ben sana gelmem adamım" tarzında bir açıklama yapmıştı.Bunun üzerine arkadaş da "bu saatten sonra adam madam fark etmez" diyerek ne kadar eşitlik yanlısı biri olduğunu göstermişti.

Özet:Erkek-kız ayrımı yapmayan insanlar var.Soruda bu mu kastedildi emin değilim.Çok yanlış gelmiş olabilirim.

1|0
    0|0
  • Bu tip insanları sevmiyorum, erkek ne yaparsa kadında aynısını yapabiliyor olmalı, kadın ne yapıyorsa erkekte aynısını yapabiliyor olmalı bence.

0|0
    0|0
  • gezmeyi sevmem,ev gibisi yok..

ama bulaşık yıkamayı sevmem..

0|0
    0|0
  • şimdiki çalışan kadına böyle yapacan..var ya anandan emdiğin burnundan gelirrrrrrrrrrr

0|0
    0|0
    • Üniversite okuyupta çalışan kadınlar zaten kendi seviyelerinde birini bulduklarında böyle bişeyle asla karşı karşıya gelmezler. Ama okumamışsan işin zor bir bayan olarak .s

• erkekler eziliyo beeeeeeeeeeeeee

0|0
    0|0
  • Bir erkeğin bir kadına yönlendirme uygulamaya çalışması tek bir nedenden ötürü

♦ Aşırı kıskançlık . Çünkü erkek kendine ve kadına güvenemediği için kadını eve tıkarak işi götüreceğini sanır

0|0
    0|0
    • Ama yanılır. Biri beni kısıtlıcak o insanı ne kadar seversem seveyim soğurum yani.

• Yanılacağını 2 mizde biliyoruz :)

• ben takıntılı bir insanım, ütümü sadece kendim yaparım. yemek yapmana gerek yok, dışarıda gerçekten çok yetenekli yerler var. çocuk denilen şey de, ortak bir ürün, bakıcı + ortak çabamız işe yarayabilir.

ama erkeklerden nefret ederim onlara smiley atmam. ama denk gelirsem, oturur tavla atarım. veya kareyi tamamlarsan king, briç oynarım. evet, kız-erkek ayrımı yaparım.

0|0
    0|0
  • Bukadar olmaz ama kadının yeri ayrıdır, değerli olduğu için

0|0
    0|0
  • aklıma uymayan bir şey yaparsa söylerim kabul etmezse kendi bilir tam tersi de geçerli bence kadını erkeği yok ha yapanlar var mı var tabi o insanların da azalarak bitmesi umuduyla...

0|0
    0|0
  • senin de dediğin gibi böyle insanlarda var olmayanlarda var. bana soracak olursan, herkes haddini bilse yeter di.?

0|0
    0|0
  • Babamda yapar ama başka türlü yapar bizim evde babamın sözü muteberdir ama son sözü annem söyler.

0|0
    0|0
  • onlardan değilim en az ben kadar söz sahibi vardır eşimin.ama gelgelelim öyle olanlara diyecek birşeyim yok öyleler napalım kabul edecez tercih meselesi

0|0
    0|0
  • İki cinsinde birbirine alternatif olamayacağı konular var. Çok takılmamak gerek eşit değiliz. Ama bu birimizin diğerinden üstü olduğu anlamına gelmiyor.

0|0
    0|0
  • Ayrım yaparım. dediğin boyutta değil

0|0
    0|0
    • Nasıl yaparsın mesela?

• Kendimi rahatsız hissettiğim konularda yaparım. şöyle yaparım böyle yaparım diye isimlendirmek değil , amacım egomu tatmin edeyim diye kısıtlama yapmakta değil. Ama bana sorarsan sevgiline güvenip onu serbest bırakırmısın diye. bırakmam. ben buyum , daha fazlası değil

• bu soru 20 yıl önce sorulsa evet derdim ama şimdi öyle erkek yok

0|0
    0|0
    • Tanıdığım çok insan var , karısını pencereden bile dışarı baktırmayan ..

• Değilim dersem yalan olur.

0|0
    0|0
  • dünyayı kadınlar yönetiyor artık

0|0
    0|0
  • ben ayrım yaparım

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 10

• Bu tür insanın ağzına bir çarpttım mı feleği döner.

1|0
    0|0
  • Cahil insanlardır.Hepsi kurşuna dizilmeli !

Birde bunların karşı geldiğinde şiddet uygulayanı var ya o daha beter !

0|0
    0|0
  • ben yapiyorum.

bknz: alisveris torbalarini tasirken ''erkekler daha güclüdür o yüzden torbalari sen tasimalisin,belim/kolum/bacagim agriyor sonra'' bahanesiyle kuzenime tasitiyorum torbalari.

erkek kismi daha dayanikli olur bahanesiyle üsüdügümde ceketini de gasp ediyorum.

film secerken ''önce bayanlar'' diyerek ilk secimi ben yapiyorum.

vs vs uzar gider bu böyle.

evet ayrimciyim.

0|0
    0|0
  • Bazı hemcinsleriminde kadınları aşağılama ve erkeklere

Pozatif ayrımcılığı var.Bu da sizin dediklerinizden farklı değil.

0|0
    0|0
  • kimin haddine bana bunlari soylemek...

0|0
    0|0
  • Bu tur insanlar cevremde yok olmasinda.

0|0
    0|0
  • Çok severim.Seve seve bitiririm o insanları.

0|0
    0|0
  • Kadını ve erkeği Türkiye şartlarında eşit bulmuyorum, ayrım falan da yapmıyorum.

0|0
    0|0
  • Ayrım sevmem. Herkes eşit.

0|0
    0|0
  • çok seviyorum böyle insanları, kum torbası olarak faydalanıyorum kendilerinden.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;