İnsan üzerine... Siz de bir şeyler söyler misiniz ?

İnsan doğru olduğuna inandığı bir şeye hayatından örnekler bulur. Geçmişinde yaşadıklarından ve gördüklerinden. Bu örneklerle doğru olduğuna inandığı şeyi desteklemeye ve onu aklında sağlamlaştırmaya çalışır.İnsan doğru olanın, doğru olup olmadığını anlama karmaşası içine girdiğinde kendi doğrusunu bulur.İnsanın kendi doğrularını oluşturması demek aynı zamanda o insanın kendi dünyasını oluşturması demektir.Kendi dünyasını oluşturmuş bir insanın gerçek karakteri ve kendi tarzı vardır. O belirgin bir insandır. Hayatınız boyunca böyle insanlara ihtiyaç duyarsınız. O insanlardan biri olsanız bile...


0|0
11

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

  • doğru, nesnel değildir bence, insandan insana değiştiğine göre, peki nedir insanların 'doğru'ları? bence inandıkları doğrularıdır, evrensel bir doğruluğu olmayabilir ama o insan ona inanıyorsa doğrusu o dur, bunu etkileyen bisürü sebep vardır, tecrübe, vicdan ve duygular gibi, insan neyi istiyosa ona inanır ve onu doğrusu yapar bence.

    0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

  • O insan marjinal düşünen vr başlı başına birey olması da bunda çok etkili olan bir insandır. .ünkü tolum tarafından ya da belli bie kısım tarafında konular normların ve doğrların ortak doğru olsalar bile "öutlak doğru" olmadıklarını düşünebilir ve bu da onu standart bir nsan olmaktan farklı yapar. Demek istediğim marjinal birey olmakiçin bu ortak doğruları yanlış kabul etmek değil. Sadece bunları ve çevresinde olup bitenleri sorgulayabilmek ve kendine göre yanlış olanları eleyebilmek. Bunlar herkes taraından kabul görse bile, kimseye zarar vermede bunları kabul etmemesi. Kenci gibi insanlar da az sayıda olduğu ve onu ancak onlar anlayabildiği için bu tarz insanlara ihtiyaç duyacaktır tabii ki.

    0|1
    0|0
Yükleniyor... ;