Bugün çevre için bir şey yaptın mı?

soru gayet açık: olumlu anlamda cevre icin, bugün olmasa bile en son ne yaptınız

0|0
1526

En İyi Erkek Görüşü

• kendi adıma çevremi oldukça önemsiyorum. arabada giderken veya yolda çöpüm olsa onu o an sokağa atmak yerine çöp kutusu görene kadar yanımda taşıyorum. ama bizim insanımız o konuda çok başarısız açıkçası. pazar günleri yol kenarlarındaki çimenlik, yeşilliklere bakın, her taraf çöp.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 15

• En son dün ve birazdan da dışarı çıkarken yapacağım şeyi; ayırdığım gazete, plastik ve karton paket çöplerimi apartman önü geri dönüşüm kutusuna atmak..

0|1
    0|0
  • Çevreyi kirletecek şeyler yapmam mesela.

0|0
    0|0
  • yere çöp atmadım.

yok nan attım.

0|0
    0|0
  • çevre değil ama ağaçlar için bugün essay yazarken kağıdı çöpe atmak yerine arkasınada yazdım bu da bir şey :D

0|0
    0|0
  • hiç zarar vermedim

0|0
    0|0
  • hayir hic olumlu birsey yapmadim her zamanki gibi selpak kullandim sayisini onemsemeden, tuvalet kagitlarini harcadim, tuvalet suyunu cektim, su kullanirken cesmede hic kismadim, firinda pismis yemek yedim gibi birsuru seyler yapmisimdir kesin

0|0
    0|0
  • Olumlu anlamda değil de soda kapağını markette açtığım halde sıkışıktı kuvvet uyguladım ve kapak fırladı yere düştü almadım.

0|0
    0|0
  • Yere tüküren bi'hıyarı sertçe uyardım.

1|0
    0|0
  • bu gün allah senin için ne yaptı ?

1|1
    1|0
  • Ormanı çöplerden temizledim.

1|1
    0|0
  • bank'a bırakılmış gazoz şişelerini çöpe attım.ALLAH içinde bugün namaz kıldım

0|1
    0|0
  • bişe yapmadım

0|0
    0|0
  • Önce kendime faydam olsun da çevreye de olur elbet.

0|0
    0|0
  • birsürü peçete harcadım minik burnum için .kjhgf

0|0
    0|0
  • 14 sn nefesimi tuttum :D

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Yarım saati yürüyerek, kalanı da bir çay bahçesinde oturarak 2 saate yakın telefonla konuştum..

Yürürken çiğnediğim sakızları, yediğim çikolata vs ıvır zıvırları, sigara izmaritlerini çöpe attım.. (Atmadıklarım da olmuş olabilir, ama nasılsa siz görmediniz, sayılmaz..)

Çay bahçesi faslında da benzer tüketimler oldu.. Hepsini masanın üstünde bıraktım.. Ondan sonra garson ne yaptıysa yapmıştır.. Özel hayatına ve çalışma prensiplerine karışmam kimsenin..

(Çok kötüyüm çok; o mavi bayrağın direğini kafamda parçalasalar yeridir... Ben azıcık dışarı çıkıyorum; 10 dakika utanıp gelicem..)

(Soruya 5* verdim dostum, cevabımın lakaytlığını telafi eder umarım.. Çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz..)

0|0
    0|0
  • Hayır uyuyordum

0|0
    0|0
  • Uzun zamandan beri havuzu35 cm azdolduruyorum .tasarruf olsun diye.

0|1
    0|0
  • Her zamanki gibi yürürken içtiğim içeceği yere atmak yerine yakınlarda çöp kutusu olmamasına rağmen sabredip sokağın başındaki çöp kutusuna attım. Bir de apartmanın önüne bazı öküz veya öküzler tarafından atılan broşür ve poşetleri toplayıp çöpe attım.

0|0
    0|0
  • Ambalaj vs kimyasalları şehirde de dağda da ortaya atmam,sebze meyve artıklarını şehirde etrafa atmam, dağda özellikle toprağa atarım.

0|0
    0|0
  • Çevre için bir şey yaptıysam o da çevreyi kirletmediğimdir. Çöpümü hep çöpe attım. Çöp bidonu almayan yerde ya cebime koydum ya da elimde gezdirdim gururla. Ve en güzeli, tohum ektim bazı yerlere.

0|0
    0|0
  • izmariti yere atmadım.

0|0
    0|0
  • Bugün denizde bir tane çocuk denize içtigi sigaranın izmaritini attı suyun üstünden aldım götürdüm gözüne soka soka çöpe attım.

0|0
    0|0
  • Anca konurla ilgili belgeseller izlerim

0|0
    0|0
  • kamuya açık bir alanı süpürdüm; şakabdeğil ciddi. baktım kimse yapmıyor ve ortam yeterine temiz değil kendim yaptım. Dün de denizden bir kaç yabancı madde çıkarmıştım:)

0|0
    0|0
  • Evet evet yaptım. Piknikte ağacın

dibine işedim, gübre olur diye.

0|0
    1|0
  • su şişelerinin kapaklarını topladım.

0|0
    0|0
  • Bugün şart değilse hergün yapıyorum. Dışarı çöp atmıyorum ve de attırmıyorum. Daha birçok şey...

1|0
    0|0
  • Binanın baçesine çicek dikmiştim geçen pazar :D

0|0
    0|0
  • mavi kapakları topluyorum hem yardım hem de çevre temizliği için

0|0
    0|0
  • Toz kalkmasın diye caddeyi ıslattım hortumla :)

0|0
    0|0
  • toprağı suladım bol bol :D

0|0
    0|0
  • şişeleri belediye toplama ekiplerine verdim

0|0
    0|0
  • geri dönüşüme katkı..

0|0
    0|0
  • dışarı çıkmadım, araba kullanmadım, yarında nefes almayacağım